Skocz do zawartości
ideally

Wymiana oleju w skrzyni i pukanie przy ruszaniu - skrzynia? 1.8t awt manual

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie. Póki co chcę wymienić olej w: Passat 1.8t, AWT, manual. Dzwoniłem do ASO, wchodzi 2,25l po 111 zł/l!!!!!!!!!!!

 

 

Powiedzieli, że olej jest VW i nie ma żadnych klas lepkości, tylko nazwa. Czy ktoś wie, czy mozna kupic olej w zwykłym sklepie i jakie mają być parametry?

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat 1.8t, AWT, manual. Dzwoniłem do ASO, wchodzi 2,25l po 111 zł/l!!!!!!!!!!!

 

 

Powiedzieli, że olej jest VW i nie ma żadnych klas lepkości, tylko nazwa. Czy ktoś wie, czy mozna kupic olej w zwykłym sklepie i jakie mają być parametry?

 

np http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81535&highlight=olej+skrzyni+bieg%F3w i wiele więcej...Poszukaj,bo to co napisałeś i tak poleci na śmietnik ;)

i tu obszerny wątek http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1507&highlight=wymiana+oleju+skrzyni

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że coś mi puka przy ruszaniu. Wszystko sprawdzone, i mechanicy wyraźnie słyszą to pod skrzynią, choć bardziej dobiega z prawej strony. Gdy jadę do tyłu (szybciej ruszę) nic się nie dzieje, ale gdy do przodu ruszę już puka, nawet na sporych nierównościach już zaczyna pukać. Zawieszenie mam całe nowe, przeguby też, i 1 nowa półośka.

 

Słuchali odgłosu przy ruszaniu i powiedział jeden mechanik, że jest jakiś luz, nie pamiętam jak to nazwał, ale chodzi o to, że będzie się to tylko działo przy ruszaniu do przodu.(coś z napędem, bo chyba wału nie ma...?) Powiedzieli, żebym jutro wymienił u nich olej w skrzyni i zobaczymy co dalej. Pytanie czy zmieniać skrzynię trzeba będzie? Nie ma kłopotów z wrzucaniem biegów, tylko te głośne puknięcie przy szybszym ruszeniu do przodu lub dodaniu gazu podczas jazdy.

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzęsie lewarkiem skrzyni biegów,może poduszki skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzęsie lewarkiem ani trochę. Poduszki skrzyni były sprawdzane i wyglądają dla nich idealnie, są suchutkie.

 

Dziwne jest też to, że nawet na nierównościach (kostki brukowe) puka od czasu do czasu. Ruszam, puk, dwójka, puk, jadę z 30kmh, i puk, już nie wiem czy to przy przyspieszaniu czy od nierówności. Do tyłu nie ma żadnego puknięcia. (dziś wymienili mi półoś, bo ona też troszkę latała poprzecznie i wzdłuż i troszkę wyło coś. Teraz ciszej, a puka dalej :(

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprawdzić jeszcze wieszaki tłumika,często one są powodem rożnych odgłosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dobre 5 minut w tą i we wte i mechanicy uparcie twierdzą, że to coś przy skrzyni, jakiś luz, i do tego przy ruszaniu tylko do przodu, do tyłu mogę 20x ruszyć szybko i nic nie stuknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledze w cytrynie jak pukalo to puklo wysunal sie sworzen w satelicie i se pukal az wysunal sie dalej i zmielilo skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bagatelizuję sprawy, wręcz przeciwnie, chcę to zrobić, nawet jeśli będę musiał wymienić skrzynię, pytanie tylko, czy to na pewno skrzynia, czy może coś innego, obok skrzyni, wymienię wszystko, żeby działałało. Robię 35tys. km rocznie, więc szybko okazuje się zazwyczaj co mam do naprawy w przeciągu miesiąca lub kilku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powiem:

 

mam wymienione wszystkie wahacze przednie wraz z końcówkami drążków kierowniczych, drążków, końc. stabiliz. plus wymiana, łożyska zewn., półośki z prawej str. i ...do tego wymienione 4 sprężyny plus przednie amortyzatory plus gumy tylnej belki.

 

- dalej mi puka (raczej nieźle uderza) dość głośno zarówno przy ruszaniu, jak i dodawaniu gazu podczas jazdy, a czasami nawet jadąc ze stałą prękością. Objaw się nasila przy jeździe po nierównościach i dodaniu gazu - słuchać wówczas takie szybkie "stuk stuk stuk stuk".

 

Gdy nie dodaje gazu, stuków nie ma na nierównościach.

 

Czyżby przeguby wewnętrzne? A może coś innego? W aso powiedzili (gdy byłem) że to nie skrzynia, bo miałbym z nią problemy, a nie ma żadnych.

 

Poduszki skrzyni i silnika wg nich są całe i dobrze wyglądaja (od nowości nie wymieniane (przebieg 229000km).

 

PS: Aha - przy ruszaniu do tyłu objaw ustępuje. Stukot dochodzi z prawej przedniej strony (tak mi się wydaje oczywiście).

 

I jeszcze jedno: Czy może mi stukać łożysko amortyzatora? Wymieniałem z przodu amortyzatory i spreżyny (4szt.) ale nie zostały wymienione łożyska (chociaż prosiłem), bo stwierdzili, że wyglądaja dobrze (nie wymieniane od 9 lat i 229tys. km).

 

Nie jest to cichy stukot. Każdy, który jedzie z mną autem pyta się, co mi tak stuka, więc nie tylko mnie już to denerwuje.

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś kolego o przegubach wewnętrznych,może warto i je sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ustał po wymianie poduszek skrzyni i poduszki prawej silnika oraz kolejny raz wahacza dolnego tylnego (banana) na firmę lemforder (poduszki) oraz wahacz trw. Nigdy więcej zamienników. Chytry traci dwa razy, chociaż o chytrości nie mogę tu mówić, bo to mechanicy mi to wsadzili. Ciekawe czy uznają mi gwarancję na ledwo założony wahacz (kraft), który sami tam wsadzili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności