Skocz do zawartości
Artilis

Spryskiwacze reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze spryskiwaczami lamp przednich (B5 fl) a mianowicie, gdy usiłuje je zrosić wysuwają się ale płyn nie leci.Nie wiem może pompka padła zn. za małe ciśnienie daje albo co. Proszę o jakieś sugestie albo rady.:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze papka nie wydala sprawdz czy dysze wysowają sie do konca bo tylko wtedy płyn leci jak nie wysuną sie do konca to nawet kropelka ci nie poleci , bo dziwne by było zeby same dysze sie pozatykały z 2 stron , a nie masz żadnego wycieku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycieków nie ma a czy do końca się wysuwają? chyba nie , poza tym pompka działa ok 2 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że pompka zdycha bo zardzewiała wewnątrz. Żeby jej na darmo nie wyjmować, to w warsztacie masz wątek o montażu spryskiwaczy lamp, zajrzyj tam, zdejmij osłonę nad nogami kierowcy wyjmij podwojny przekaźnik numer 192 albo 603 i zgodnie ze schematem z warsztatu podaj napięcie na przewód zasilający pompkę od sprysków lamp.

A wcześniej działało OK? Nie zmieniałeś bezpiecznika od sprysków i nie wsadziłes za małego??

Ostateczne rozwiązanie to wyjęcie pompki, trzeba zdjąć koło odkręcić i odchylić nadkole i wtedy masz dostęp żebby wyjąć pompkę.

Ja obstawiam że się przyciera bo one korodują w środku sam 2 reanimowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było wszystko ok ,co do bezpiecznika to prawdopodobnie wymieniałem ale o co chodzi jak bym dał za mały?? tak myśle że chyba zewrę pompkę na krótko i zobaczę jakie daje ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak myśle że chyba zewrę pompkę na krótko i zobaczę jakie daje ciśnienie

 

dokładnie ja u siebie jeszcze podłączyłem tylko jedną strone tzn. wywaliłem trójnik na odp. pąpki i podłączyłem bezpośrednio 1 str. posprawdzaj tez styki z papki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej było wszystko ok ,co do bezpiecznika to prawdopodobnie wymieniałem ale o co chodzi jak bym dał za mały?? tak myśle że chyba zewrę pompkę na krótko i zobaczę jakie daje ciśnienie.

A chodzi o to, że pompka działa jak napisałeś około 2 sekund, jeżeli w tym czasie nie dostanie odpowiednio dużo prądu, to nie napompuje tyle płynu w układ, żeby dysze zdążyły się wysunąć do końca i "wypluć" płyn.

Między innymi dlatego zasilenie pompki od spryskiwaczy lamp jest przewodem 2,5mm kwadrat a zasilenie pompki na spryski szyby już tylko 1 albo 1,5mm kwadrat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, jutro sprawdzę jaka wartość bezpiecznika! Ale dalej nie rozumiem, prąd jest prąd i czy płynie 2,5 czy 1,5 ma to znaczenie w sensie takim aby się kabel nie grzał podczas poboru mocy, a bezpiecznik hmm jeśli prąd będzie za duży do jego wartości to go (bezpiecznik ) przepali(zniszczy) bo to zabezpieczenie, bezpiecznik jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,5 czy 1,5 ma to znaczenie w sensie takim aby się kabel nie grzał podczas poboru mocy,

dokładnie , masz ori instalację czy dokładałeś ?

 

bezpiecznik jeśli będzie za mały w stosunku do obciażenia to go przepali

 

do sprawdzenia : zerknij czy przewód doprowadzający płyn do spryskiwaczy nie jest gdzie przytrzaśnięty , zagięty , pompka może być na wykończeniu , ostatnia możliwość zatkane dysze spryskiwaczy .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja ori , sprawdzę jeszcze raz czy węże nie pozaginane ale z tych sugestii stawiam na pompkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności