Skocz do zawartości
robertkamyk

Bujanie tyłem na drodze

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem otóż podczas jazdy czasami buja mi tyłem na boki a najczęściej jak wjadę w koleiny. Zawieszenie z przodu robiłem ok miesiąca temu, wymieniałem amortyzatory byłem ma szarpakach z przodu i ustawiałem geometrię wszystko było ok. Myślę że coś mi się stało z tulejami z tyłu tylko nie wiem za bardzo co wymienić. Na intercars chodzą tuleje wachacza do tyłu tylko nie wiem ile ich kupić 2 czy 4 tzn. nie wiem w który wachacz się je zakłada a do mechanika nie chcę jechać bo już mi szkoda kasy ładować w ten samochód.

Autko ma przejechanie 230k km.

 

 

Pomóżcie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze amortyzatory z tyłu. To , że sprawdzałeś jakiś czas temu o niczym nie świadczy. Może puścił któryś z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić jeszcze stan opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat to auto na wzór japońca lub jak ostatnio określił mój kolega zawieszenie na wzór forda,

jeżeli amortyzatory mamy po równym przebiegu około 180 tys. km to należy wymienić 4 szt. nie sam przód bo będzie właśnie takie dziwne podcinanie auta,

gdy w swoim wymieniłem tylko przód to jadąc powyżej 130 km/h z jedną osobą po tylnej prawej stronie auto mi dziwnie kucało i postanowiłem wymienić, teraz jest OK :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opony mam ok, jak będę miał czas to sprawdzę jeszcze amorki z tyłu możliwe że macie racje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertkamyk - przejechałeś 230 tys na jednym komplecie amortyzatorów, i jeszcze się dziwisz że buja ??????

Bez sprawdzania można powiedzieć że już nie masz amortyzotorów z tyłu. A swoją drogą (wybacz drobny przytyk), w takich sytuacjach goście którzy po hamowania wpadają do rowu/na drzewo twierdzą że stało się to "bez przyczyny". Jeżdżąc z czymś takim stanowisz zagrożenie dla siebie i (niestety) dla innych...

bonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności