Skocz do zawartości
Gość slapol64

trudności z uruchamianiem (i nie tylko)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slapol64

Posiadam Passata 93 rok 2.0L 16V kombi (z pełnym wyposażeniem) + instalacją gazową

W oryginalnej wersji był wyposażony w automatyczną skrzynię biegów.

W wyniku problemów jakie miałem z automatyczną skrzynią biegów, byłem zmuszony

Wymienić ją na manualną.

Po pewnym czasie zauważyłem, że mam problemy z zapaleniem silnika (jak nigdy dotąd)

Oto niektóre symptomy.

1. około 15 sek. pracy rozrusznika zanim zaskoczy silnik. (zawsze na benzynie w przypadku inst. gaz.)

2. zapali, i zgaśnie (nawet do 30 razy pod rząd)

3. Jeżeli już zapali (z wielkimi bólami) praca silnika jest nierówna, niestabilna, bardzo przypomina pracę silnika, w którym nie pracuje 1 lub nawet 2 cylindry, ale w momencie, kiedy pod wpływem obrotów przechodzi na gaz, praca silnika jest normalna.

 

Czy powodem tej niestabilnej pracy, (powyższych kłopotów) może być nie podłączony prędkościomierz (w obecnej chwili nie wskazuje prędkości i przebytej drogi)

Istnieje kłopot z podłączeniem, ponieważ napęd ze skrzyni jest mechaniczny, a wejście

do licznika jest na impulsator (elektryczny).

 

Podaję nr sterownika silnika BOSCH 261 200 858

 

Wzywam pomocy ! Pomóżcie mi !Czy ktoś mógłby mmi pomóc w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

A może po prostu paliwo cofa się do baku? A wymiana skrzyni, to tylko zbieg okoliczności?

 

Aha.. sprawdź, czy przy wymianie skrzyni nie przycisnąłeś wężyka z paliwem, jak dostanie za mało, to też nie będzie chodził...

 

Jak będziesz miał chwile czasu, to wlej do kolektora dolotowego 50ml paliwa i zobacz wtedy, czy zapali normalnie...

 

Można też wtryski sprawdzić, albo przewód zasilajacy szyne wtrysków...

 

Podaj wiecej szczegółów dotyczących silnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wtrski sie koledze nie zapiekly ? Zdaza sie prz gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności