Skocz do zawartości
gryzli1972

Cykanie przy włączonej klimie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy sie martwić czy nie i prosiłbym o rade.Przy włączonej klimatyzacji jak dodam gazu to coś cyka przy kompresorze klimatyzacji.Jak jest wyłączona to jest cisza,klimatyzacja chłodzi elegancko w zeszłym tygodniu byłem na wymianie czynnika w klimie.Jakieś 3 tyg temu miałem jedno zdarzenie mianowicie jak włączyłem silnik i klimatyzacje coś zaczęło strasznie głośno chrobotać i po 1 minucie ucichło.Po tym czasie jechałem do pracy i jak klimatyzacja była włączona ze środkowej kratki zaczął wydobywać sie dym ale taki bezwonny jakby para:zeco.Po tym wszystkim klimatyzacja działa ok chłodzi ,wentylator działa jedynie przy dodaniu gazu jest takie jedno cyknięcie?.Proszę o pomoc czy się martwić czy jeżdzić z tym?:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pewno to przy sprężarce? Jeśli tak to zawór bezpieczeństwa cyka.

Ale mi się wydaje, że tobie cyka coś takiego, jak masz podane w ponizszym link-u :D

 

Zawór N-80 ----- klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przestaje cykać jak wyłączę klime tzn daje na economy.Klimatyzacja wyświetla 444 oo czyli brak błędów.Jedynie jest to takie cykniecie dosyć głośne tylko przy włączonej klimatyzacji i dodaniu gazu.Jesli to ten zawór bezpieczeństwa to czy tak musi być? czy trzeba go wymienić.Dodam że wszystko działa poprawnie chłodzi i wiatrak z klimy załącza sie po włączeniu klimy.No i nie wiem czy ten zawór n80 jest w dieslu?:hmm

Edytowane przez gryzli1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klima działa normalnie i nie ubywa czynnika, to tak zostaw i nic nie rób. A cykać też może sprzęgło lub inny element sprężarki lub też sam napinacz paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odgrzanie kotleta, chciałem tylko dopytać czy to cykanie jest podobne do cykania załączających się wycieraczek? Coś jakby przekaźnik / przełącznik?

 

Mi właśnie tak czasem cyka przy załączonej klimie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie też cyka, dodatkowo jeszcze w momencie cyknięcia czuć delikatny chwilowy spadek mocy, jakby sprężarka się załączała.

Na Vagu żadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to cyka napinacz paska na 100 % bo sciagalem pasek i jak krecilem kolem to cykalo delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie są regularne cyknięcia, tylko pojawiające się raz na jakiś czas, tak więc na 100% nie będzie to napinacz paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi ze u mnie na 100 % :P A hmm cyklicznie... a przy do dodaniu gazu czestotliwosc sie zwiększa czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariozne

Bylem umechanika i powiedzial ze to cykane przy dodawaniu gazu to kolo pasowe o klimy!!!! CZy jest to mozliwe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności