Skocz do zawartości
zuczek727

Jakie tablice wywozowe z de??

Rekomendowane odpowiedzi

OK,dzieki wszystkim za info,poskladalem z tego juz jakis wyrazny obraz....niestety nie wiem dlaczego ,ale nie wszystkim ,ktorzy pomogli moge przyznac punkty "pomogl" (brak takiej opcji w polu posta).Sadze ze nadal kazdy kto wie cos w temacie,nie tylko niemieckim,bedzie dopisywal info,ktore moze sie przydac innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Spoko , powodzenia na " polowaniu" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no i do mnie się przyj**** wtedy że tylko dowód rejestracyjny upoważnia do poruszania sie po Polsce , miałem polskie oc na rok i przegląd ale tablice wyszły były do czerwca a drapneli mnie w sierpniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Istotne jest ile jest ważny ten niemiecki przegląd. Jeżeli poniżej roku to trzeba robić przegląd w PL.

 

To dlaczego ja nie robiłem możesz mi powiedzieć????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego ja nie robiłem możesz mi powiedzieć????

 

Nie wiem.

 

Inne miasto - inne przepisy ;)

 

Przyjechał Passat z DE z ważnym przeglądem jeszcze przez 7 miesięcy, ale i tak nakazano jechać zrobić przegląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje 3 grosze bo temat mi znany bo czesto cos zwoze:

tablice czerwone inaczej celne, przy tych tablicach masz wystawiony dowód rejestracyjny na siebie, czyli zarejestrowane auto w De na siebie, koszt od 100 do 150 euro, alezy od landu i okresu na jaki chcesz brać.

Tablice żólte, zwane czesto serwisowymi w De sa na maks 5 dni i nie sa przypisane do auta, jak ktos pisął może je kupic każdy, dane wpisujesz samemu w dowód. Możesz sie nimi poruszac po PL do 5 dni.

 

Po okresie wazności tablic niewazne czy kupisz oc polskie i tak mandat możesz dostac, za NIEWAŻNE TABLICE, zalezy od policmajstra, jeden da drugi nie. Mandat od 50 do 200 zł.

 

Przegląd, duzo zalezy od WK, natomiast czesto trzeba robic potwierdzenie danych, co kosztuje 60 zł, jest róznica w wartościach przy nacisku osi, u nas w innych jednostkach chca to miec.

 

Tłumacznie, tez zalezy od WK i czesto od US, we wrocku trzeba tłumaczyć dla US fabryczna i w Wk tez chca tłumaczenia.

 

Alcyza, do 2.0 pojemnosci 3,2 %, bior a tabelki i odejmuja 30%.

 

Skrbowka, 169 za zwolnienie z VAT

Wk z recyklingiem jakies 720-730 zł

Tłumaczenia jesli trzeba to komplet 80 zł

 

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

 

Przyjechał Passat z DE z ważnym przeglądem jeszcze przez 7 miesięcy, ale i tak nakazano jechać zrobić przegląd.

 

Bo musza byc wazne przynajmniej rok te z DE ;) Ale to tez zalezy jak Wk zinterpretuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tak dokonca: co do przegladu w DE daja na 2 lata a PL na rok wiec jak masz rok do konca to musisz zrobic nowy przeglad, jak masz ponad rok to co jest ponad nie musisz robic ale odpis i sprawdzenia VIN na stacji itak trzeba zrobic,

co do tablic mandat 500zl sie nalezy kazdemu kto jezdzi na tablicach zagranicznych badz zjazdowych (po przekoczeniu okresu waznosci) niezaleznie od tego ze ma wazny OC i przeglad polski bo auto niezarejstrowane nie moze poruszac sie po drogach i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inne miasto - inne przepisy

 

Ale Unia Europejska jedna kolego, ja się kłóciłem i żadnego przeglądu nie robiłem i nie dla 160zł tylko dla swojej satysfakcji. Przepisy obowiązują w całej UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ile zaoszczedziles??? 40 zl??? bo i tak trzeba zaplacic 60zl za opis pojazu i sprawdzenie numerow VIN wiec ja wole zaplacic 100zl i miec przeglad na caly rok a nie na tyle ile jest jeszcze w dokumentach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Unia Europejska jedna kolego, ja się kłóciłem i żadnego przeglądu nie robiłem i nie dla 160zł tylko dla swojej satysfakcji. Przepisy obowiązują w całej UE.

 

Mi tego nie tłumacz ;) Przepisy unijne dot. rejestracji, opłaty akcyzy itp. znam doskonale, lecz różnie są one interpretowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście brałem tablice żółte bo tańsze tylko pamiętaj ,że nie we wszystkich landach jest jednakowa stawka. I najważniejsze jak już jeździsz w PL i minął ci okres ubezpieczenia i wyszły tablice te celne to autko niestety musisz postawić na kołki no chyba że już w tym czasie go zarejestrujesz. Głupoty ci tu piszą że przydłużasz ubezpieczenie i możesz śmigać dalej, artykuł 94 paragraf 2 kodeksu wykroczę dokładnie określa jakie dokumenty auto powinno posiadać by poruszać się po naszych drogach odstępstwo od tego zagrożone jest karą 500 PLN. Reasumując jeżeli chcesz zaoszczędzić parę euro weź żółte tablice w sprawie cła zapytaj zduna a podpowie ci co i jak. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głupoty ci tu piszą że przydłużasz ubezpieczenie i możesz śmigać dalej, artykuł 94 paragraf 2 kodeksu wykroczę dokładnie określa jakie dokumenty auto powinno posiadać by poruszać się po naszych drogach odstępstwo od tego zagrożone jest karą 500 PLN. Reasumując jeżeli chcesz zaoszczędzić parę euro weź żółte tablice w sprawie cła zapytaj zduna a podpowie ci co i jak. Pozdrawiam.

 

MOże nie wrzucaj wszystkich w jeden wór.

 

 

Nikt nie każe mu przedłużac a wykupić nasze OC, a czym sie może skończyc jazda na niewaznych celnych tablicach ale z waznym naszym OC pisano wyzej.

 

Ale Unia Europejska jedna kolego, ja się kłóciłem i żadnego przeglądu nie robiłem i nie dla 160zł tylko dla swojej satysfakcji. Przepisy obowiązują w całej UE.

 

Akcyza, tez jest nielegalna, szkoda , że tam sie nie wykłuciłeś :D

 

 

Różnica jest 39 zł miedzy przeglądem a potwierdzeniem danych. OPłaca sie nie robić przeglądu jesli wbija na rok, jesli krócej to trzeba sobie skalkulowac co sie opłaca, 60 teraz i 98-99 poźniej, czy od razu 98 i miec spokój na rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie każe mu przedłużac a wykupić nasze OC, a czym sie może skończyc jazda na niewaznych celnych tablicach ale z waznym naszym OC pisano wyzej.

 

Kolego art 94 par 2 wyjaśnia wszystko. Wiadomo w większości ubezpieczyciele powiedzą ci że tak możesz jeździć bo w ten sposób maja klienta ale o konsekwencjach za tym idącymi już nie informują. Niedopuszczalna jest kombinacja tablice celne plus ubezpieczenie polskie MKK murowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko koledzy :),wzialem z zoltym paskiem,niedaleko Wiesbaden koszt 90 ojro wazne do wtorku....reszte kosztow dosmaruje na biezaco.Tablice wydane imiennie,czyli na paszport,auto sam dopisalem.Dzien,od kiedy maja byc wazne tez sobie moglem wybrac

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
artykuł 94 paragraf 2 kodeksu wykroczę dokładnie określa jakie dokumenty auto powinno posiadać by poruszać się po naszych drogach odstępstwo od tego zagrożone jest karą 500 PLN. Reasumując jeżeli chcesz zaoszczędzić parę euro weź żółte tablice w sprawie cła zapytaj zduna a podpowie ci co i jak. Pozdrawiam.

 

Prawda - dzisiaj miałem kontrolę i chcieli mi dać 500 zł, 1 punkt karny i samochód na lawete. Skończyło się na 400 zł i 1 punkt karny z warunkowym puszeczeniem mnie samochodem do miejsca zamieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzał ktoś z was w ostatnim czasie samochód z Niemiec , chciałbym zapytać jak wygląda sprawa wykupu żółtych tablic rejestracyjnych.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zmian: żółte na 5 dni, koszt zależy od landu itp. Ostatnio płaciliśmy ok 90 euro w Bawarii, pewnie można by znaleźć też taniej ale i drożej.

Jak będziesz kupował w komisie to spróbuj wytargować dodatkowo tablice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem gdzieś, że żółte sprzedają tylko przy zameldowaniu w de...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, w kazdym urzedzie wadaja je bez problemu. Mona tez od kolorowych kupic wtedy sie nie stoi w kolejce godzine czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tablice kupowałem w Kassel tam nawet dużo tych punktów jest to od ręki mi dali. Można i wynając gościa który wszystko załatwia wszystkie papiery więc samemu nie trzeba nic robić on bierze chyba 10 euro więcej wtedy ale sam wszystko załatwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności