Skocz do zawartości
Gość tygryscb

TŁUMIKI DO 2.2i syncro 87r kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tygryscb

Witam

 

Jestem świerzym posiadaczem passata syncro 2.2i 87 r. kombi

Syncro smigam już troche ale VWT3 a teraz znalazłem passata i postanowiłem sprawdzic jak one smigaja .

Ale zanim bedzie wszystko ok trzeba trosze wsadzic w pojazd wiec zaczynam od układu wydechowego bo jest w tragicznym stanie .

 

Moje pytanie.

Gdzie kupic tłumik go tego pojazdu??

Albo od jakiego innego samochodu bedzie pasował (moze być z małymi przerobkami)

 

Dziekuje za odpowiedzi.

 

Tygryscb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Witam.

ja mam paska z 87 roku, też syncro, tylko silnik mniejszy, bo 1,8. Z tego, co sie orientuje, to od 1,8 powinien pasować. Tłumikarze mogą podoginać i poprzerabiać od zwykłego paska, nie powinno być z tym kłopotu, najwyżej troche pobluzgają:P Najlepiej wjedź do nich i sam zapytaj... Nie ma to jak "fachowa" porada ;)

 

Daj znać, jak fura Ci śmiga, bo ja jestem ze swojego 1,8 zadowolony, a co dopiero 2,2 i jeszcze i... :D Pozdrawiam.

 

Aha.. może jakieś foty wrzucisz?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tygryscb

Smiga

Tylko nie moge zaszybko jechac bo mam luzy na maglownicy musze sobie jaks zorganisowac

Nie wiesz czy bedzie pasowala os zwyklego 32b??

Bo moim zdanie powinna byc ok??!!

 

Kupilem go jakies 2 tyg temu i jeszcze nie sprawdzilem calego

Musze znalesc mehanizm blokady walu i troszke go odswierzyc bo wydaje mi si eze nie blokuje na sztywno przodu z tylem.

 

A jeszcze muke znalazlem strasznie mam wytluczone podtrzymanie walu napendowego, masz moze pojecie gdzie to znalesc???

 

 

A co do fotek to samochod bardzo niepozorny troszke podrapany jak sie go chdzby umyje to porobie kilka fotek.

 

Tygryscb

[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Samochód ten sam, przeniesienie napędu też ma na 90% to samo, więc reszta też będzie taka sama, jak w moim. Różni sie tylko silnikiem, z tym, że mocowanie do skrzyni też powinno być to samo, bo ludzie zamiast 1,8 R4 kładli 2,2 R5... Jutro się dowiem dokładnie, bo jadę na swój warsztat składać silnik do mojej niuni :)

 

Co do zwykłego 32B to chyba też powinno być to samo. Jutro sie dowiem, bo kumpel miał 32B i 32B Syncro. Na 100% różnią się zawieszeniami. Możliwe, że jakiś szczegół też je różni w układzie kierowniczym, choć mała jest na to szansa. Niemcy zawsze pakowali do aut to, co sprawdzone.

 

Odezwę się jutro :)

 

Aha.. ja mam łożysko podporowe ok, ale za to mam straszne luzy na wale, czy to może być spowodowane luzami na przegubach w tylnim moście?

 

Objawia sie to tak, że przy ruszaniu, hamowaniu silnikiem i przyspieszaniu puka wał...

Czy to tylko wymiana przegubów, czy cos z tylnim mostem sie złego dzieje??

 

Więcej o moim autku tutaj i tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie od synchro :) wjezdzac na kanal i robic fotki :) bo caly czas sie zastanawiam czy jest mozliwe przerobienie podwozia w zwyklym pasku pod syncro . glownie chodzi mi o miejsca w ktorych są mocowania typu zawiecha podwieszenie walu a buda i jak wyprofilowana jest podłoga bo wiem ze inaczej tam jest bak paliwa itp. jak bym spotkal na miescie 2,2 syncro pobiegłbym na chate po lewarek i podniosł bym dziada :)

gratuluje zabawy na 4!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Pierwszy kłopot, jaki możesz napotkać, to wnęka na zapasówke w bagażniku, w Syncro nie ma wnęki, a zamiast pełnowymiarowej zapasówki jest dojazd mocowany z boku w bagażniku. W miejscu wnęki jest podwieszony tylny dyfer. Druga sprawa, zbiornik paliwa, jest przesunięty i inaczej wyprofilowany, ale mieści 80L bendziny :) podejrzewam, że reszta jest ta sama... JAk tylko będę na kanałku, to porobię kilka fotosów mocowania elementów jezdnych :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tez mozesz zrobic fotke od gory czyli bagaznik. jak wyprofilowanie. Bede bardzo dźwięczny :)

 

a zapas to nie problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciu

magiel do R5 syncro i nie syncro jest ten sam, do 4cyl były inne ale pewnie niewiele

 

do zbiornika nigdy nie weszło mi więcej niż niecałe 70, przeważnie niecałe 60L

ciekawe... zobaczę w instrukcji czy coś jest

 

z tłumikami jest cięzko ale da się dobrać tylko musisz miec kogoś kto potem z głową

potem pospawa, jak odkopię jaki zamiennik mam zamiast środkowego to napiszę

 

końcowy powinien pasować z syncro 4cyl ale środkowy juz nie

 

teraz moje pytanie o tuleje tylnej belki: 331 505 171

ktos dobierał? oryginał 100 sztuka, potrzeba 4ech :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności