Skocz do zawartości
wisnialodz

Błędy klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj stałem się posiadaczem B4 I montując radio i woofer zwróciłem uwagę na migający panel climatronica i szumiący wentylatorek obok radia. Wciskając kombinację przycisków wyskoczyło mi na wyświetlaczu 0318 00 (8 lekko mniejsza) szukając dalej przyczyny brzęczenia odłączyłem wentylatorek od tego momentu na wyświetlaczu zaczął się pojawiać błąd 0311 00(1 lekko mniejsza) Co może być przyczyną tych błędów dodam, że nie mam nabitej klimatyzacji. Czy nabicie klimatyzacji i wykasowanie błędów pomoże ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dzisiaj stałem się posiadaczem B4 I montując radio i woofer zwróciłem uwagę na migający panel climatronica i szumiący wentylatorek obok radia. Wciskając kombinację przycisków wyskoczyło mi na wyświetlaczu 0318 00 (8 lekko mniejsza) szukając dalej przyczyny brzęczenia odłączyłem wentylatorek od tego momentu na wyświetlaczu zaczął się pojawiać błąd 0311 00(1 lekko mniejsza) Co może być przyczyną tych błędów dodam, że nie mam nabitej klimatyzacji. Czy nabicie klimatyzacji i wykasowanie błędów pomoże ??

 

Mało czynnika-migający climatronic.To właśnie Twój przypadek.Taki błąd wywala jeżeli czynnika jest za mało lub za duże ciśnienie.Opisywane już na forum ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie, że możliwy jest brak czynnika tylko niektórzy twierdzą, że winą jest jakaś nieszczelność. Czy po napełnieniu i wykasowaniu może być wszystko OK czy szukać jakiejś nieszczelności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jedź gdzieś do dobrego warsztatu - niech ci sprawdzą szczelność. napuszcza się na przykład sprężone powietrze i po paru dniach sprawdza, czy nie zmieniło się - tzn, czy za bardzo nie spadło - ciśnienie w układzie. Inna opcja - napełnienie układu specjalnym czynnikiem, uwidaczniajacym nieszczelności. Dopiero po takim sprawdzeniu - nabij klimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po napełnieniu i wykasowaniu może być wszystko OK czy szukać jakiejś nieszczelności

Po napełnieniu może być OK, ale wcale nie musi. Lepiej najpierw sprawdzić szczelność i nabić klimę, niż nabijać kilka razy, i w międzyczasie jeszcze sprawdzać szczelność narażając się na koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem właśnie, że możliwy jest brak czynnika tylko niektórzy twierdzą, że winą jest jakaś nieszczelność. Czy po napełnieniu i wykasowaniu może być wszystko OK czy szukać jakiejś nieszczelności

 

Jak oddasz Passka w ręce fachowców w tej dziedzinie to niech sprawdzą szczelność klimy ( i tak powinni to zrobić) a później nabijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nabiciu skasuj blad i bedzie ok :) co do nieszczelnosci to juz przy nabijaniu niech ci sprawdza 318 jest bledem slabr cisnienie w ukladzie czyli malo czynnika lub jego brak co do szumiacaga wentylatorka to pewnie liscie dostaly sie do niego i dlatego szumi wyczysc i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do szumiacaga wentylatorka to pewnie liscie dostaly sie do niego i dlatego szumi wyczysc i bedzie ok

:hmm

zwróciłem uwagę na migający panel climatronica i szumiący wentylatorek obok radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hmm
????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
????

Czego nie rozumiesz? :fajny Chodzi o wentylatorek zasysający powietrze - ten w panelu klimy. A nie ten wentylator od nadmuchu :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
????

A skąd wzięły się liście w wentylatorku zasysającym powietrze do czujnika temperatury wewnętrznej :rotfl:? Ten wentylatorek szumi bo już jest na tyle wiekowy że musi tak głośno działać.

 

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:31 ----------

 

Chodzi o wentylatorek zasysający powietrze - ten w panelu klimy.

B4 ma raczej osobno czujnik temperatury. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy klimatyzacja i ten wentylatorek mają coś wspólnego ale zwróciłem uwagę na to w tym samym momencie więc myślałem, że może to być wina wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B4 ma raczej osobno czujnik temperatury. :)

Czy to w panelu (jak w B5), czy obok (jak w B4) - to wiadomo o co chodzi :kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc myślałem, że może to być wina wentylatora.

Właśnie że nie bo jak napisałeś, po odłączeniu wyskoczył następny błąd;

szukając dalej przyczyny brzęczenia odłączyłem wentylatorek od tego momentu na wyświetlaczu zaczął się pojawiać błąd 0311 00

 

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

 

- to wiadomo o co chodzi

Jak widać nie wszyscy. ;) :kwiatek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się odbieganie od tematu i błądzenie ;) Na początek-tak jak było mówione wcześniej i będzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie za pomoc. W poniedziałek skoczę do mechanika na sprawdzenie tej szczelności, bo widzę, że sam nic nie zdziałam. Mam pytanie z innej beczki gdzie dostać naklejki klubowe?? Sądzę, że jak uporam się z klimą i paroma mankamentami (nie działająca klamka pasażera i dziurka w zderzaku) to pochwale się passatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd wzięły się liście w wentylatorku zasysającym powietrze do czujnika temperatury wewnętrznej :rotfl:? Ten wentylatorek szumi bo już jest na tyle wiekowy że musi tak głośno działać.

 

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:31 ----------

 

B4 ma raczej osobno czujnik temperatury. :)

ale ty madry jestes :) ja mam obok radia schowek a za niim wentylator zasysajacy powietrze do nawiewow a wentylatorek ten o ktorym mowisz mam w panelu klimy a coz ty najmadrzejszy jestes przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie z innej beczki gdzie dostać naklejki klubowe??

Tutaj =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=58131

Jak nie masz tam dostępu to pisz PW do kolegi lukisio

 

---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

 

ale ty madry jestes ja mam obok radia schowek a za niim wentylator zasysajacy powietrze do nawiewow a wentylatorek ten o ktorym mowisz mam w panelu klimy a coz ty najmadrzejszy jestes przepraszam

Kolego, trzeba się troszkę orientować w temacie, a nie mieszać innym w głowach. W B4 jest inaczej (fotka poniżej). Ja najmądrzejszy wcale nie jestem, a ty nawet nie umiesz przyznać się do błędu. Koniec :offtopic

jdv1276987050c.png

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności