Skocz do zawartości
Hrabja Miły III

Subwoofer 15", Wzmacniacz. BR Co? Który?

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam składać swoje "graj że mi".

 

Radio: Pioneer DEH 30MP

Zest przód: Seria

Tył: 6x9" Blałapunkta - narazie musi byc to co jest.

 

 

Przyszedł czas na suba. Słucham Jumpstyle, trance, troche Rapu, zdarzy się Metal/Rock. Ale chce suba mieć pod Jumpstyle.

 

Słuchałem Infinity REF1250. Jest to 12". I dawał mi za mało. Zatem rozglądam się za 15".

 

Mam trzy typy Głosnika, dwa wzmacniacza.

 

Sub:

1: Hertz ES 380(450W RMS, 94db)

2. JBL GT5-15 (300W RMS 92db)

3. Magnat Xpress 15 (220W RMS, 94?db)

 

Wzmacniacze:

1. Rockford Fosgate prime R500-1

2. CarPower HPB1502

 

Wiem że to dość skrajne wzmacniacze, ale mam problem ogólnie z doborem tematu.

 

 

Inne propozycje? Sub do 500-600, Wzmacniacz do 800 mniej więcej.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sub wez Hertza a wzmachol RF ale dla pewnosci spytaj szotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sub wez Hertza a wzmachol RF ale dla pewnosci spytaj szotka

 

też bym wybrał to zestawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale prezesy najdroższe, głośnik ma 450W RMS przy 4 ohm, a Wzmak ma 300 RMS-u przy 4 ohm...

Edytowane przez Hrabja Miły III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noi taki wzmachol go spokojnie uciagnie.a jak Hrabjia chcesz naprawde glosno w aucie to pomysl o moze o podwójnej skrzyni np Crunch BMX-12 DUAL.800watt rms starczy? tylko cena lekko ponad 1100zl;/;/;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem pomiarów mocy tego RF Prime, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Uparłem się na 15" :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu 6x9??? w B6? co to za wyposażenie???

BTW

Ja miałem serie na przodzie w B6 pod Pionkiem DEH 7000UB. Z bagaju RE Audio SE 10. Pomyśl o 12 calowym REAudio SE i jakimś 800Watowym do tego wzmaku. Mojego zasilał zbyt słaby wzmachol (450W) ale z tym przodem było nawet nawet...

Teraz pod tym wzmacniaczem mam MTX'a i to już jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do B6, niebawem zawita do mnie Ibiza 1,6 100KM, na betonowej glebie KW.

 

Tomst3R, poradź coś panie w kwestii tego co pytałem, bo ogółnie mały ruch tu mam, a jest co drążyć :P

 

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hrabja poszukaj gdzies w postach CA Szotka i napisz do niego.ten koles ma pojecie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi szukać :D sam się zgłoszę Ha Ha :P

ostatnio mało mam czasu na kompa więc i forum zaniedbuje :(

<forgiVWe me my VW> :D

 

---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 19:53 ----------

 

http://www.allegro.pl/item1068441586_jl_audio_12w3v3_d4_stan_idealny_bcm_skrzynka.html taki glosniczek ale w skrzynce z portem :) a nie BR, lub zamknieta skrzyneczka, i tak pokaże różki :D po odpowiednim zasileniu :D

piecyk ?? to taki :)

http://www.allegro.pl/item1080544027_orion_hcca_d2400_sklep_2399zl.html moc i jakość !! :P

tu jest drugi taki z wiekszym i lepszym opisem i z filmikami :D

a jak chcesz rozerwać bude to kup to :] haha

http://www.allegro.pl/item1067840061_orion_hcca_12.html

pozdraVWiam ;)

 

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

 

chyba że muszą być nowe klocki to już wybór duuuuuuuuuuuużo mniejszy :P haha

 

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

 

a wrecz prawie go nie ma haha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego wzmaka Oriona ma znajomy w golfie i napędza nim TRF-a takiego sprzed kilku ładnych lat. Typowy do ciśnienia, masakrator normalnie. Ale TRF może przyjąć jeszcze więcej. Ostatnio zrobił nim 143 dB, a zapomniał, że na radiu balans był +3 na przód :D. A zrobił tym 2 miejsce na zawodach w ostatnią niedzielę, tylko nie wiem gdzie...

 

A inny znajomy ma tego suba Oriona, ale napędza go JBL-em takim wieeeeelkim i też to gra okrutnie.

 

Kozaki normalnie :)

Edytowane przez Key86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szotek, sprawa jest taka, ze potrzebuje głośnik 15" z BR. Charakterystyka muzyki Hardstyle/Jumpstyle jest to że jest dość szybka. Hardstyle/Jumpstyle i pochodne nie bardzo nadają się do zamkniętej skrzynki jak wiesz. Słuchałem Infinity REF 1250, i to jednak nie było to, czego oczekiwałem, więc chce pójść w 15" i też szukam rady w tym zakresie.

 

Pokazałeś mi HCCA 12. Ale wątpie, czy on da radę, przy takiej nucie. Chyba, że się mylę?

 

No i jednak chciałbym się trzymać wyżej podanych cen, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba właśnie 15" sub jest za duży to szybiej muzyki. Weź to na logikę: kto szybciej się ruszy? 100-kilowy zawodnik, czy 60-kilowy? Do takiej muzyki brałbym max 12" sub, a wydaje mi się, że najlepszy byłby 10". No ewentualnie 2x10" od dobrego producenta i też pograsz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Earthquake 15" rzekomo 300W RMS napędzany CarPowerem HPB 1502 robił temat normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze potrzebuje głośnik 15" z BR.

powiem CI tak ;) wiem że chcesz 15" ale ja mam dokładnie tego JL 12W3v3 na zamknietej skrzyni i robi miazge :D:devil a na otwartej tym bardziej, ale nie zrozumiałeś mnie do końca ;) nie mialem na mysli zamknietej skrzyni tylko z PORTEM !! a nie z BR rożni sie to tym że BR to poprostu okragła dziura odpowiednio dostrojona, a port to ta szczelina z boku skrzyni na calej jej wysokości, oczywiśćie też odpowiednio dostrojona, bo to nie jest tylko dziura :D port jest duuuuużo lepszy niż BR.

masz moj filmik na tym subie z closed skrzynia, oceń sam :P możę wygląda to nie szczególnie, ale to aparat nie wydala :D w aucie wszystko milusio i czysto :) aż się miło słucha, naprawdę jest rewelacja, przy odpowiedniej pioence wzrok sie zamazuje :D mialem go kiedyś na otwartej skrzyni to ciezko sie oddychało w środku :D haha

podstawą jest to że musisz go zasilić naprawde dobrej jakości piecem, i mocnym, głośnik ma 300W rmsu a piecyk- ja mam JL audio 250/1 (zalecany w instrukcji:D) ale podpinałem go pod U-dimension Jr 2-370 i tez targał niemiłosiernie(ten drugi piec co widać taki czarno miedziany)

[ame]

[/ame]

i na zamknietej skrzyni wyrwałem nim 128dB :]

earthquake bardzo dobra marka ale CP ?? pożal się Boże... jakości zero, a nawet mniej,

pozatym nie liczy się wielkość głośnika aż tak, jak jego parametry tj skuteczność, Xmax i dokładność. wpisz sobie na yputube model tego oriona to zobaczysz co robi z blacharą :D hehe

pozdraVWionka ;)

Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności