Skocz do zawartości
di4blos

czy te odgłosy to odgłos zepsutego łożyska?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poniżej zamieszczam filmiki z odgłosami wydobywającymi się z (chyba) przedniego lewego koła. Wydaje mi się, że to łożysko ale zastanawiam się czy odgłosy te nie są za głośne. Dodam że hałas zaczął się wydobywać bez żadnych wcześniejszych objawów.

 

Pierwszy filmik nakręcony podczas jazdy:

http://www.di4blos.neostrada.pl/jazda.mp4

 

Drugi podczas postoju i z ruszaniem kierownicy

 

http://www.di4blos.neostrada.pl/postoj.mp4

 

ps. na forum nie znalazłem podobnego tematu. (był opis słowny zepsutego łożyska ale nie oddaje to tak sprawy jak opis dźwiękowy dlatego zamieszczam ten temat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słychać na postoju to łożysko to chyba nie jest, bo na postoju łożysko się nie obraca, więc nie powinno być go słychać. Ja stawiał bym bardziej na końcówkę drążka albo na uszkodzenie przekładni kierowniczej. A czy podczas jazdy masz drgania kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam minimalne drgania na kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie do sprawdzenia mosisz poprosic kolego co by ci kiera ruszal a ty chwyc za drazek kierowniczy i szukaj luzu albo jedz tam gdzie robisz przeglady i popros by ci na szarpaczce sprawdzili gdzie co jak ma luz. pewnie bedzie za darmo bo robisz tam przeglady ja stawiam na krzyzak {przy nogach go masz} 2 to kocowki drazka lub przekladnia wywalona a dlaczego ? bo skoro czujesz drgania na kierownicy to masz albo tarcze krzywe albo felgi nie wywazone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwi mnie dlaczego zaczęło tak stukać z chwili na chwilę bez żadnych wcześniejszych objawów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko dziwi mnie dlaczego zaczęło tak stukać z chwili na chwilę bez żadnych wcześniejszych objawów...

a no to juz swiadczy o tym ze moglo sie cos odkrecic poluzowac i robi sie niebezpiecznie podnies auto sciagnij kolo i poszukaj posprawdzaj co sie da czy jest dokrecone i pojedz na ten kanal . jak bedziesz mial auto w gorze to chwyc kolo z dolu i gory i nim poruszaj jesli bedzie luz to znaczy ze lozysko . potem czwyc kolo i poruszaj lewo prawo jesli poczujesz luz to znaczy ze albo drazek kierowniczy lub przekladnia

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomniałem dodać, że 2 tyg temu auto było na przeglądzie i było sprawdzane zawieszenie i było wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem było niedokręcone koło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności