Skocz do zawartości
rzulu

Sprawdzanie problemow przy odpalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czasem podczas odpalania auta chodzi nierowno. Sprawdzilem vag-com i mam takie bledy

 

00525 - Oxygen Sensor (G39)

05-10 - Input Open - Intermittent

00537 - Shareware Version. To Decode all DTCs

19-10 - Please Register/Activate - Intermittent

00525 - Shareware Version. To Decode all DTCs

27-10 - Please Register/Activate - Intermittent

 

Mam teraz pytanie jak przy pomocy vaga sprawdzic podczas uruchamiania czemu czasem telepie go zaraz o odpaleniu jak jest zimny. Jka zrobic jakies logi albo cos uzywam vag-com 409.1

 

Pytanie z innej beczki. Czy na podstawie tych bledow mozna okreslic czy uszkodzoan jest sama sonda czy poprsotu gdzies sie prztarl kabel ?

 

Druga sprawa jak wykasowalem te bledy to potem pojawil sie juz tylko ten pierwszy

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Konieczna jest jej wymiana czy to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczął bym od sprawdzenia wtyczki i kabli do sondy, jeśli kable i wtyczka jest :ok: to wtedy wymiana sondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobilem logi z przyspieszania - 3 bieg

Logi robilem w grupie 000.

zrzut_ekranu.jpg

Edytowane przez rzulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos moze mi powiedziec jakie logi zrobic zeby sprawdzic czemu sa problemy z odpalaniem ? Ostatnio robilem logi kanalu 11 i tam jest taki parametr "Inj. on time" lub Injection duration. Wiem co to znaczy, chodzi mi tylko o to jakie wartosci powinny tam byc.

U mnie jest 3-9ms - 5,5 ms ale czasem skoczy do 14ms lub nawet 25ms. Czy to moga byc wtryski ?

Dzwina sytulacja wczoraj zaszla ;) Przed wczoraj wymienilem sonde lambda - byla uszkodzona. Przyjechalem do domu zostawilem fure. Ran przychodze jak zwykle problemy z odpaleniem - ale odpalil. Przyjechalem okolo 10 spowrotem. Zgasilem i odpalilem ponownie od razu - odpalil bez problemu, zgasilem i poszedlem.

 

okolo godziny 17 poszedelm sprawdzil bledy itd. Przekrecilem kluczyk zeby sprawdzil bledy - i tak chwile stal, pompa podpompowala paliwo. Zrobilem co mialem zrobic i zaczalem logowac, odpalam i ... odpalil bez zadnego problemu .....

 

Teraz sa 3 mozliwosci albo to przypadek albo to moje zgaszenie o odpalenie od razu cos zrobilo albo to dlugie trzymanie na przkreconym kluczyku ....

 

HELP

 

znalazlem opis grupy 000

http://www.leshi-tech.com/download/13EM5600GB.pdf

http://www.autodiagnos.com/fileadmin/assets/en/downloads/pdf/technical_bulletins/vag/vag_block_tables_ad.pdf

 

Pozdro

 

-----------------------------------

Z 3 mozliwosci trzymanie kluczyka na zapolinie nic nie daje. Zauwazylem, ze auto ciezko odpala ponizej 80*C. Jezeli jest zimne albo goroca nie ma problemu. Gdy jest zimny troche go potelepie ale odpala od razu.

 

Wtryski sa raczej dobre - na tym wykresie ktory jest wyzej, ta granatowa / niebieska linia na samym dole to czas wtrysku - wyglada ok - tak mi sie wydaje

 

Te taki zachwiania to jest sonda lambda - ale ona jest juz wymieniona.

 

------------------------------------

Dzisaj nizsza temperatura i auto odpala duzo lepiej! Pierwsze uruchomienie dzisiaj autko od razu weszlo na 1100 obr/min leciutko telepalo. Kolejen odpalanie przy cieplym nie rozgrzanym silniku nie byly juz tak fajne. Najpier odpalil od razu obroty oko 500 utrzymaly sie przez 1 - 2 s potem wskoczyl na swoje 850 i bylo ok.

 

Podejzewam czujnik temperatury, ze zostal wymieniony na nie do mojego modelu silnika ?

Edytowane przez rzulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam :) moze ktos przeczyta - bo narazie to prawie monolog :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sonda przy starci nie ma nic do roboty zaczyna prace po nagrzaniu się

ja bym sprawdził dlaczego cofa się paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wnioskujesz, ze cofa sie paliwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności