Skocz do zawartości
JACU6X6

Powódź .....

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką pomoc mogę ci podać z nazwiska ludzi którzy nic nie dostali a stracili wszystko o tych 6 tyś obiecanych przez Donalda nie wspomnę. Powiem co innego kolega pojechał do firmy nie ma drzwi wo woda porwała niby teren zamknięty policja pilnuje a tu - gość w biały dzień kradnie opony z magazynu - kataklizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
policja pilnuje
Chyba złodziei aby nikt im nie przeszkodził. Jacenty jak wygląda sytuacja w Sandomierzu, tzn jak tam wygląda to wiemy z TV ale u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie już 50 cm wody kolega co tam mieszka 150 od firmy i go łódką odwiedzaliśmy dzwonił i powiedział że zaprasza na grila bo ostatnio nas czekoladą i woda przyjął jak przycumowaliśmy do balkonu na 1 piętrze. Ogólnie wszyscy czekają ale scenariusz chyba już znają.

 

Mam pytanie i problem, mamy w tbg coś takiego

 

[ame]http://pl.wikipedia.org/wiki/Zalew_Machowski[/ame]

 

jest to po drugiej stronie wału wał sie uszczelnia aby woda nie wpłyneła do tego czegoś śluza zamknięta. Miał to być zbiornik retencyjny tymczasem jest to miejsce wypoczynku miejscowych notabli i bogaczy. Gdyby tam wpuścić wodę znacznie zmniejszył by poziom w wiśle bo powierzchnia jest ogromna a lustro wody znacznie poniżej poziomu wisły przed powodzią. Ma ktoś pomysł gdzie napisać o tym radio tv itp o nierządzie centralnym nie wspomnę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek to co piszesz o zalewie to z tej operacji wyszłyby nici to co by wpłynęło przez śluzę wypłynęło by przy skarpie na skalnej.Wpływ i wylot zalewu jest na tym samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie wszyscy czekają ale scenariusz chyba już znają.
Ja pi...le czyli powtórka z rozrywki. Czyli mam rozumieć że broni się miejsca wypoczynku miejscowych notabli zamiast miasta i jego mieszkańców ? Co za je..na komuna.

Jacek nic innego tylko trzymać kciuki aby gorzej nie było. Niestety do tv nie mam wejść ale są programy opisujące krzywdę mieszkańców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek to co piszesz o zalewie to z tej operacji wyszłyby nici to co by wpłynęło przez śluzę wypłynęło by przy skarpie na skalnej.Wpływ i wylot zalewu jest na tym samym poziomie.

 

Niby tak ale skoro poziom jest poniżej stanu wisły to i śluza i kanał na skalnej jest poniżej poziomu wisły dziś jak wracałem to stanąłem i wszedłem na wał i tak to wygląda. Może ty Robert wiesz czemu śluza zamknięta mi strażnik powiedział że woda z wisły zniszczyła by ekostystem w zalewie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wodę do zalewu wpuszczali wtedy kiedy wisła miała odpowiedni poziom i czystość czyli kilkanaście dni w roku, dlatego tak długo go napełniali.Widziałem cię rano Jacku jak jechałeś stałem przy ujęciu w Nagnajowie(tam pracuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi że lepiej zalać Wielowieś i Sandomierz niż zakłócić ekosystem w zalewie smutne to czy poza zalewem woda by nam coś jeszcze zakłóciła zanieczyściła ujęcie wody?? jeżeli tak to jestem w stanie to zrozumieć ale z tego co pamiętam ujęcie jest po stronie wału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ujęcie wody przemysłowej dla Machowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nam Robert dyskutować czemu tam wody nie wpuszczają ale jeżeli to tylko o ekosystem chodzi to mam nadzieję że ktoś to ludziom z Wielowsi i Koćmierzowa wyjaśni.

 

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 21:52 ----------

 

Jak ktoś ogląda TVN24 to właśnie pękła opaska i powtórka z maja + 60 cm więcej 22:03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zalew machowski to nie jest czasem kolo siarkopolu?? Moze to dlatego niechca tam puscic wody zeby nie było jakiegos skazenia??? sama juz nie wiem co myslec....

 

Po raz kolejny zalewa pol mojej rodziny, niby dzieciaki wywiezli na jakis zorganizowany "wypoczynek" do Muszyny, ktora w nocy zalało:/ jedna wielka panika, płacz, dzieci z jednej powodzi w druga :(

znajomej maz niewytrzymał wział ponton wyplynął i powiesił sie :(

 

Huty podobno po tej fali co ma nadejsc w nocy niezdołaja uratowac, bedzie bieda cale rodziny tam pracuja ehhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mówili że Wielowieś znowu zalewa. Czyli co znowu do ciebie dotrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie nie ale do moich dziadkow, dwoch wujkow i kuzyna :/ ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole co za dramat. Nie chce mi sie wierzyć. Jakbyście o tym nie pisali nie uwierzyłbym. Co to się dzieje, czym nasz kraj zasłużył na takie nieszczęście.

 

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

 

Wiem Agata mam na myśli Jacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie firma już pod wodą a szwagra dom przy samej opasce więc pewnie już po okna normalnie nie wiem co napisać a hutę muszą uratować inaczej to szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a polski rzad dalej myski ze nie jest tak zle :( zadne slowa nie pomoga jacek powodzenia dla wszystkich ktorzy teraz walcza trzymajcie sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacu-3maj się!!Będzie dobrze,pozdrowienia dla całej rodziny...Swoją drogą-to jest niewyobrażalne co się ostatnio dzieje...

Pozdrawiam,Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu można nawalczyć na portowej już 120 cm i przybiera ale właśnie z kolegą gadałem i wolniej niż w maju przybywa po co nam f16 tarcza rakietowa i inne dodatki jak nie potrafimy wałów zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tu można nawalczyć na portowej już 120 cm i przybiera ale właśnie z kolegą gadałem i wolniej niż w maju przybywa po co nam f16 tarcza rakietowa i inne dodatki jak nie potrafimy wałów zrobić.

 

Tak się nad tym zastanawiam-może ktoś ma w tym jakiś interes?W końcu w czym problem?Od powodzi z '97 już minęło sporo czasu a nadal efektów na "+" nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili mala lekture polecam....niemcy po ostatnich powodziach 10 lat temu nauczyli sie ze waly niewiele daja,przy dlugiej fali lub kilku nastepujacych po sobioe i tak puszczaja.I oni przez te 10 lat zrobili sporo,na dole jest krotki opis co zrobiono u nas....czyli nic

http://blogmedia24.pl/node/30679

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności