Skocz do zawartości
Gość Olek8

Silnik gasnie w czasie deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olek8

Kiedy pada deszcz i temperatura spada poniżej 15 stopni silnik gaśnie w czasie jazdy. Kiedy próbuję odpalić wyświetla usterkę hamulca ręcznego ewentualnie przepaloną żarówkę świateł pozycyjnych plus żółta spirala.

Po kilku próbach odpala i przez jakiś czas jedzie.

Sprawdzony przekaźnik 110, „bajpas” do sterownika od tego przekaźnika i dalej zdycha.

Mam nieco „zaśniedźałą” obudowę sterownika silnika i kropkę rdzy na wierzchu dekla sterownika.

Mój magik (raczej dobry) wyczyścił sterownik ale spadł deszcz i dalej gaśnie.

Gdzie siedzi burak. Błagam o jakiś pomysł bo Pasek mi obrzydnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy pada deszcz i temperatura spada poniżej 15 stopni silnik gaśnie w czasie jazdy. Kiedy próbuję odpalić wyświetla usterkę hamulca ręcznego ewentualnie przepaloną żarówkę świateł pozycyjnych plus żółta spirala.

Po kilku próbach odpala i przez jakiś czas jedzie.

Sprawdzony przekaźnik 110, „bajpas” do sterownika od tego przekaźnika i dalej zdycha.

Mam nieco „zaśniedźałą” obudowę sterownika silnika i kropkę rdzy na wierzchu dekla sterownika.

Mój magik (raczej dobry) wyczyścił sterownik ale spadł deszcz i dalej gaśnie.

Gdzie siedzi burak. Błagam o jakiś pomysł bo Pasek mi obrzydnie.

diagnostyka vag tylko to ci pomoze wykaz bledow bo napewno jakies sa puki co to jak gra w totka lub wizyta u wrozki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli deszcz to wilgoć najprawdopodobniej jest jakieś przebicie w elektryce.

Zółta kontrolka [ spirala ] żarząca się w czasie jazdy może światczyć o problemie z zasilaniem paliwem.ale nie jestem pewien.Bez sprawdzenia na vagu się nie obędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żarząca się w czasie jazdy może światczyć o problemie z zasilaniem paliwem
Swiadczy o usterce w elektronice silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda miałem to samo ale w innym aucie a mianowicie w iveco daily i była uszkodzona wiązka kabli pod silnikiem - jak spadł deszcz to samochód gasł i przepalał się bezpiecznik...

w serwisie nic nie wykryli bo u nich było sucho, mój magik dojrzał to i wymienił wiązkę i jest ok jak do tej pory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no i proszę myślałem, że tylko mi się to przytrafiło. No może nie w tym passaciku co teraz mam ale w jego starszym bracie b5 115km tdi (moim starym samochodziku):)

Gdy kupiłem b5 w lecie 2007 piękna pogoda była i auto z 2 miechy śmigało jak szalone (lub po prostu wilgoć szybko parowała poprzez wysokie temp.) ale nie ważne, bo przyszła deszczowa jesień i :zecojak tylko zaczął deszcz lać automatycznie auto protest i stawało, oczywiście szukałem rozwiązania chyba u 10 mechaników i nic wymieniłem w tym samochodzie z 20 rzeczy (począwszy od pedału gazu, czujnik komfortu itp.) nic nie pomogło( auto 99 rok wartości około 25 tyś zł - wtedy a ja do niego z 6 tyś dołożyłem . Oczywiście w aso mi powiedzieli że jest wszystko oki bo jak nim jeździli a postał w hali chwile to działał normalnie buhahahaha :dupablada

W końcu któryś spec mówi że trzeba całą wiązkę elek. wymienić i to około 6 tys będzie kosztowało jeszcze (oprócz 6 które na błędnie zdiagnozowane rzeczy wydałem :) więc ja załamka :( ale ten mech mówi że jeszcze poszpera. Po tygodniu szperania znalazł przegniłą kostkę jakąś i ją usunął spiął kable na krótko i co wszystko już zawsze przez te lata (2) mojej jazdy działało a cena nie do kurwwwww wiary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 120 ZŁ za robociznę - a ja przyczyny szukałem przez prawie 3 miesiące heheheh i ta kasa więc sprawdź tą zasr..... instalację . POZDRO

Edytowane przez CLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego B6 tylko że 140 KM przyczyną gaśnięcia podczas deszczu była wiązka kabli do czujnika obrotów wału. Przetarty kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności