Skocz do zawartości
struna124

świeci się egr po regeneracji turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszytkich.posiadam Passata b6 z 2007r 1,9 105KM.ma przejechane 160tyś.wczoraj zregenerowałem turbine (bo przy 120km/h odcinało mi moc) i po rzejechaniu 120 km zaświeciła mi się kontrolka silnika i po podłączeniu do kompa błąd brzmiał następująco "układ recylkulacji spalin wykryte za małe natezenie przepływu spalin".mam pytanie czy ma cos do tego fakt ze turbo zostalo zreanimowane??za co sie zabrac zeby to naprawic??pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś logi dynamiczne przed czyszczeniem turbiny, sprawdziłeś błedy? Bardzo była turbina zasyfiona, sztanga pracowałą z dużym oporem? Może masz walnięty EGR, z tego co wiem jego błedy generowane przez nieprawidłową pracę też moga powodować notlauf...:debila turbina była może ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbina byla juz troche zajechana.kierownica nie pracowala dobrze i lalo z niej.a mam pytanie masz moze fote jak wyglada egr i gdzie sie znajduje w tym silniku??pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij pokrywe silnika, bedzie lepiej widac, to taki srebrny duzy zawor, na gorze z tylu silnika, a jaki blad widzisz na VAG-u??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

układ recylkulacji spalin wykryte za małe natezenie przepływu spalin-taki byl błąd.ściągnołem przepystnice i egr.wyczyściłem je i rurke dochodzącą do egr-a.egr, nie byl bardzo zaśmiecony ale zawór w egr zakleił sie i chyba nie mogl sie otworzyć.ponadto zawuażyłem ze przewód podciśnienia przy nasadzie grzybka egr-a był od spodu pęknięty i pewnie ciągneło lewe powietrze.błąd wykasowałem i mam nadzieje ze na tym sie zakończy.dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności