Skocz do zawartości
poldeczek1

Montaz hid czy trzeba demontowac lampy ?

Rekomendowane odpowiedzi

NIe masz racji,

 

przyjrzyj się jak w mercedesach są założone ksenony, w lampach bez soczewek (fabrycznie)

i nikogo nie oślepia

Przecież samochody, które nie mają soczewek przy ksenonach mają specjalnie skonstruowaną przysłonę. Np mercedes okularnik, subaru forester czy laguna II. Więc nie bądźmy śmieszni iż hid w odbłyśniku i jeszcze z ryflowanym szkłem nie będzie oślepiał:fajny

 

tak kolego tylko nie liczni są w stanie wyłożyć 20x więcej na xenon oryginalny ja mam zestawik za 160 zł z wysyłką
Jeżdżę tiguanem, ale uwierz mi tylko nielicznych stać na bentleya. Też bym chciał go mieć, ale koszty utrzymania i zakupu są dość spore. Jak mnie nie stać to czegoś nie używam, proste jak drut. Nawet w życiu w salonie bentleya nie byłem.

 

A co do kontroli policyjnych? Po co, to ubezpieczalnia ma za to pole do popisu. Jest wypadek, a ty masz oślepiające oświetlenie, które jest nielegalne? To nie wypłacamy odszkodowania, płać z własnej kieszeni 100k za zniszczenie komuś mercedesa.

 

Policja niech zajmie się tymi co źle włożą zwykłą żarówkę i świecą po drzewach, bo nikt na to nie zwraca uwagę przy wymianie.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem autko na zachodzie, z zamontowanym zestawem HID i tu problem, chciałbym to usunąć z samochodu i powrócić do standardu. W związku z tym mam pytanie czy wystarczy usunąc zarniki oraz elektronikę czy konieczna bedzie wymiana całych lamp (soczewki valeo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszałeś żeby ktoś wymieniał lampy jak zakładał hid? drogą dedukcji powinieneś chyba do tego dojść !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie dobra informacja skoro ponownie mozna założyc bez problemu zwykłe zarówki. A już się bałem że będę musiał wymieniać całe lampy ze względu np. inne przerobione mocowanie zarników. W takim razie za niedługo będę miał do sprzedania zestaw HID . Mam nadzieje ze wystarczy na demontaż oraz jakieś firmowe dobre zarówki ):-

Edytowane przez sk927431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak zobaczysz jakie jest oświetlenie na żarówkach h7 to szybko założysz hidy z powrotem.

Ja jak sprzedałem swojego poprzedniego Passata na xenonie od razu kupiłem nowego niestety już bez to w drodze powrotnej myślałem ze coś nie tak z tymi lampami ze żarówki jakieś do dupy kilka razy czułem się jakbym jechał bez świateł ale niestety wymiana żarówek na lepsze na niewiele się zdała

Może gdybym wcześniej nie miał xenonów to było by ok a tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poldeczek nie dokonca sie z toba zgodze ;] Ja we wczesniejszym Pasku (B5) zmienilem lampy na soczewki DEPO i tam na poczatek wrzucilem mijania Phillips BlueVision H7 a na Drogowe Phillips Extreme Power i bylo o niebo lepiej jak mialem seryjne lampy i zarowki za 20zł.

Z czasem postanowilem zamontowac HID i zrobilem to kupilem zestaw za 350zl 6000K i bylo zdecydowanie lepiej jak na Bluevision ! z oczywistych powodow poprostu wiecej lumenow!Jak jechalem w nocy na trasie Warszawa-Gdansk to w okolicach Ostrody w tych lasach jak wlaczylem drogowe to HID+Extreme Power 80%(to bylo w 2008r. teraz sa nowe mocniejsze Extreme Vision 100%) to widzialem co sie dzieje przedemna jakies 400m pozniej zostawala juz taka poswiata jakby!

 

Teraz mam B6 i wiem ze napewno zeby zamontowac HID Phillipsa CANBUSA (4200K) to trzeba wyjac lampy ! I jak dla mnie to chyba i nawet na wymiane zarowki tez bo mam duza dlon i nie widze szans zeby tam lape wlozyc w B5 nie musialem wyciagac.

Edytowane przez Czombrerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie za niedługo będę miał do sprzedania zestaw HID

 

sk927431 jak coś to odezwij się od mnie:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Tak na szybko pytanie, jakie polecacie zestawy HID do paska B6, z temperatura zarnika 4300K i zeby nie wywalalo blecu spalonej zarowki. Milo widziane linki allegro z okolic slaska. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności