Skocz do zawartości
Dorian

Osiedlowe parkingi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wynajmuję mieszkanie w bloku należącym do osoby prywatnej. Pod blokiem mamy parking (na terenie, który również należy do tej osoby). Przy wjeździe na parking jest znak 'zakaz wjazdu, nie dotyczy mieszkańców ... '. Obok w kamienicy ktoś otworzył sobie siłownię, której klienci zostawiają u nas auta. Tak samo ci, którzy przyjeżdżają na zakupy. Jeszcze do nich dochodzą ci, którzy mieszkają w blokach obok, a nie chce im się otwierać bramy od swojego parkingu (swój mają ogrodzony). Już raz przez to straciłem kołpaki - zostawiłem samochód trochę dalej, przy ulicy. :/ Czy w sytuacji, gdy auto zostawia osoba nie mieszkająca w naszym bloku mogę dzwonić po policję/straż miejską? Ostatnio zwróciłem takiemu jednemu delikwentowi uwagę, to bezczelnie odpowiedział, że ja mu mogę, a znak to sobie każdy może postawić. Gdyby nie powstrzymała mnie dziewczyna to bym mu obił ryj. ;) A może skuteczniejsze będzie rysowanie aut niż laweta? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może skuteczniejsze będzie rysowanie aut niż laweta?

No tego to nie nawidzę jak psia mać...

 

Co do Twojego problemu z parkingiem to Ci nie pomogę ponieważ nie wiem jak to prawnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem, i tez parkuja frajerzy z calego miasta bo maja sprawy do zalatwienia, bo zakupy itd, a ja wracam do domu i nie ma miejsca nawet na rower:/

szlag mnie kiedys trafił jak dostałam mandat:wsciekly tylko dlatego ze mam inne tablice rej

ale gdzie diabeł nie może to babe posle :D porozmawiałam sobie dość stanowczo z samym komendantem i od tamtej pory mandatu za parkowanie nie dostałam

był tez incydent gdy rano wyjezdzałam na egzamin do szkoly i mi sie radiowoz nawinal, szybko pan policjant spojrzal na tablice i mnie zatrzymał, nie mialam ochoty na sprzeczki i kłótnie, wiec mu mówie zeby mi wystawil szybko ten mandat za co sobie chce, bo mi sie bardzo spieszy to baran (bo inaczej nie mozna napisac) szukała w kajecie ok 20min jakiegos powodu hehe wkoncu dostałam mandat zjuz nawet nie pamietam za co,

kolejna wizyta na komendzie i kolejny mandat anulowany.

chyba panowie z naszej komendy wiedza ze Passat TOP poprostu tu mieszka :D

 

Tak wiec kolego mosialabys w oknie siedziec z tel i dzwonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wjeździe na parking jest znak 'zakaz wjazdu, nie dotyczy mieszkańców ... '.

Jeśli jest to droga wewnętrzna to Policja i Straż Miejska w tej kwestii nic Ci nie pomogą.

kolejna wizyta na komendzie i kolejny mandat anulowany.

A to ciekawe, jakieś nowe przepisy mamy. Ja myślałem a nawet tak twierdze że mandat może anulować tylko Sąd i to za czyn który w świetle przepisów nie jest wykroczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe, jakieś nowe przepisy mamy. Ja myślałem a nawet tak twierdze mandat może anulować tylko Sąd i to za czyn który w świetle przepisów nie jest wykroczeniem.

 

ja tam nie wiem kto moze a kto nie, tak czy inaczej mandatu nie zapłaciłam, podobno został anulowany (moze uzyli innego słowa niepamietam)

chyba ze za kilka lat mi przyjdzie z procentami :/ mam nadzieje,ze jednak nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w kamienicy prywatnej i ostatnio mialem sprzeczke z gosciem ktory mi zaparkowal tak ze nie moglem stanac swoim.Wiec tak zaparkowalem ze nie mogl wyjechac.I poszedlem do domu.Facet zadzwonil po policje i policja do mnie czy moge przestawic auto.Facet do policjantow ze maja mi wlepic mandat a ja na to grzecznie ze jestem na swoim terenie i to on musi uwazac zeby nie dostal mandatu.Policjant do nie go ze nawet nie mieli prawa wjezdzac na pakring i ze ja mam racje.Wiec z tego co sie orientuje jesli jest tablica teren prywatny masz prawodzwonic po policje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo to masz zawsze dzwonić, tylko Policja nie zawsze ma prawo cokolwiek zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności