Skocz do zawartości
sylwek

kupno spawarki - półautomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do kupienia półautomatu. przeglądając oferty natknąłem się na taki migomat: http://www.allegro.pl/item956041568_polautomat_migomat_supermig_250s_spawarka_4rolki.html

zastanawia mnie tylko 7 stopniowy zakres regulacji natężenia prądu. czy nie jest za mały..?większość półautomatów ma przynajmniej 10 stopniowy. czy 7 stopniowy wystarczy? Co sądzicie o tym półautomacie?

Edytowane przez sylwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawia mnie tylko 7 stopniowy zakres regulacji. czy nie jest za mały..?większość półautomatów ma przynajmniej 10 stopniowy. Co o tym sadzicie? czy 7 stopniowy wystarczy?

 

Kolego chyba troszkę nie dopatrzyłeś, z tego co widać na tych zdjęciach to ten migomat ma regulację w skali 10-cio stopniowej :fajny Jeżeli masz zamiar używać go tylko i wyłącznie na własne potrzeby to wystarczy ci on z hukiem. Nigdy nie wykorzystasz pełnego zakresu regulacji. Spawałem już różnymi migomatami i wiem coś na ten temat. Ogólnie to życzę udanego zakupu i bezawaryjnej eksploatacji.

 

Pozdrawiam Marcin

 

Przepraszam kolego, to ja nie dopatrzyłem dobrze :wstyd rzeczywiście ma on regulację 7-mio stopniową, ale to w zupełności wystarczy. Na 10-ce to byś chyba musiał wagony kolejowe spawać :D

Edytowane przez VWMarcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi mi o zakres regulacji prądu (natężenia), na zdjęciach tego migomatu widzę 7 zakresów:blink, albo nie tam patrzę:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem się Sorki :debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy przy spawaniu cienkich blach wystarczy taki 7 stopniowy zakres. Wiadomo więcej zakresów - mniejsze skoki natężenia między zakresami , przypuśćmy przy 7 - ok.35 A a przy 10 - 25A. Dlatego nie wiem czy brać tego czy szukać z 10 stopniowym zakresem:niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kolego Sylwek Skoro masz zamiar wydać taką kasę na spawarkę, to możesz poszukać z 10-cio stopniowym zakresem regulacji. Wiadomo jak jest - klient nasz pan. No i wiadomo że to nie jest mebel na dwa lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności