Skocz do zawartości
kat825

Sprzedaż auta a Kuroniówka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie jestem na bezrobociu z zasiłkiem tzw Kuroniówką. Zamierzam sprzedać swoje autko czy coś mi grozi? Czy mogą mi zasiłek zabrać? W końcu to chyba jakiś zarobek? Może ktoś coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Aktualnie jestem na bezrobociu z zasiłkiem tzw Kuroniówką. Zamierzam sprzedać swoje autko czy coś mi grozi? Czy mogą mi zasiłek zabrać? W końcu to chyba jakiś zarobek? Może ktoś coś podpowie?

Pierwsze slysze, zeby z tego tytulu UP zainteresowal sie twoim przyplywem gotowki...

Podpisujesz sie, ze nie uzyskujesz dochodow a czy to mozna uznac za dochod? Zadzwon do UP i zapytaj chyba najprosciej bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jutro zrobię, ale chciałem się zapytać i może też się przy okazji przyda, różnie to w życiu bywa. Oczywiście dam znać jak coś się dowiem:) Ale jak ktoś jeszcze ma jakieś info na pewno się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dam znać jak coś się dowiem

daj znac koniecznie bo jestem w podobnej sytuacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze slysze, zeby z tego tytulu UP zainteresowal sie twoim przyplywem gotowki...

Interesuje się i to bardzo ;)

Podpisujesz sie, ze nie uzyskujesz dochodow

... i jak Cię nakryją to d...a mokra

a czy to mozna uznac za dochod?

Sprzedaż auta nie jest przychodem pod warunkiem, że robisz to po upływie 6m-cy od jego zakupu.

Sprzedaż auta w ciągu 6 miesięcy od kupna

 

A Ty, mając status bezrobotnego z prawem do zasiłku nie możesz osiągać przychodów by tego prawa nie stracić (Art 74 Ustawy o promocji zatrudnienia....)

 

EDIT:

Poczytałem dokładniej.

Jednorazowy przychód nie ma wpływu na status bezrobotnego w UP, więc bez obaw ;)

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto mam zarejestrowane od czerwca i jest na współwłaściciela, mego ojca (zniżki przy OC:D).

Czyli jak dobrze kapuję to mam auto ponad 6 miesięcy i to znaczy że przy sprzedaży już to nie jest mój dochód (jak bym sprzedał w ciągu tych 6 miechów to bym miał go?)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpisujesz sie, ze nie uzyskujesz dochodow

Chodzilo mi o czynnosc a nie sklanienie do oszustwa ;)

Podpisujac sie w rubryce dochodow w UP skladasz "zeznanie" obok bierzacego miesiaca "nie uzyskuje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed chwilą dzwoniłem do UP. Więc tak sprzedaż auta NIE ma wpływu na wydawaną kuroniówkę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, przed chwilą dzwoniłem do UP. Więc tak sprzedaż auta NIE ma wpływu na wydawaną kuroniówkę!!!

Tak myslalem, bo z tego nie ma regularnych dochodow;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności