Skocz do zawartości
VWLupus

Dodatkowe głośniki B5 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

W Passacie tak wyglądają DLS T25

Dls T25.jpg

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam radio Gamma V ze zmieniarka. Mam wszędzie oryginalne głośniki w drzwiach i słupkach tak jak fabryka montowała ale chce założyc lepsze głośniki w drzwiach z przodu i z tyłu no i może jakiś wzmacniacz plus skrzynia ale wszystko do fabrycznego radia. Jest wogóle możliwość podłączenia do tego radia wzmacniacza i skrzyni?Co mi radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Passacie tak wyglądają DLS T25

 

Z tego co widzę ukierunkowanie tweetera nie zostało zmienione wzgledem oryginału... nie lepiej było skierować go nieco w górę ? Pytam z ciekawosci a nie złośliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę ukierunkowanie tweetera nie zostało zmienione wzgledem oryginału...

Zostało zmienione, tylko zdjęcie tego nie oddaje. Nie sądzisz, że bez sensu byłby taki montaż tych sopranów, bez odpowiedniego ukierunkowania ich???

 

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

 

Witam, posiadam radio Gamma V ze zmieniarka. Mam wszędzie oryginalne głośniki w drzwiach i słupkach tak jak fabryka montowała ale chce założyc lepsze głośniki w drzwiach z przodu i z tyłu no i może jakiś wzmacniacz plus skrzynia ale wszystko do fabrycznego radia. Jest wogóle możliwość podłączenia do tego radia wzmacniacza i skrzyni?Co mi radzicie?

Jeżeli mówisz o B5, to soprany fabrycznie nie są w słupkach, a w trójkątach , jak na zdjęciu w poście przed Twoim. Po drugie, ja bym zaczął jednak z innej strony. Najpierw jednostka centralna czyli radyjko. Proponuję raczej od tego zacząć mody w swoim audio. Sama wymiana radyjka już wniesie dużo i nawet fabryczne "papierzaki" zaczną inaczej hulać. Dodatkowo jeżeli chodzi o o radyjka radzę omijać markę SONY. Raczej coś z Alpine, Pioneer - od tego zaczyna się dobre brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzisz, że bez sensu byłby taki montaż tych sopranów, bez odpowiedniego ukierunkowania ich???

 

Moje pytanie nie wynikało jak juz powiedziałem ze złośliwości, tylko z tego , ze owego ukierunkowania na zdjęciu nie widzę, przynajmniej nie "tradycyjnego", tym samym jasne jest ze wykonanie zabudowy pod tweeter bez kierunku mija się z celem. Skoro mówisz, ze gra to ....gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro mówisz, ze gra to ....gra

A jakie to jest "tradycyjne" ukierunkowanie?

Jak najbardziej jest ok. Scena dźwiękowa :ok Jakby co, zapraszam na odłuch.:muza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby co, zapraszam na odłuch.

 

Z checią, jak skoncze dłubać u siebie i będzie okazja to bedziemy się "odsłuchiwać" :) A pytałem bo też myślalem o lusterkach ale jednak wziałem sie za słupki.

 

OK, sory za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wziałem sie za słupki.

W poprzednim aucie miałem te soprany w słupkach, ale tutaj na lewym słupku mam coś innego.... (załącznik), a trójkąty są dość duże, więc padło na nie.

Myślę, że nie ma OT, bo nie wykraczamy poza temat ...:fajny

user23765_pic1195_1238707094.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie korci zeby w przednie słupki wstawić małe głośniki Cambridge SoundWorks 25W + jakieś lepsze tweeterki tak samo jak zrobił to MauroO + nie za mocne 16 w dzwi tylko mam problem z wymyśleniem zwrotnicy. Tak zeby był kick, mid, high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głośniki Cambridge SoundWorks

 

Nie znaju...ale jakos z komputerami mi sie to kojarzy...

 

tylko mam problem z wymyśleniem zwrotnicy. Tak zeby był kick, mid, high.

 

Wcale się nie dziwię, to raczej trudna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cambridge SoundWorks

Czy to nie są głośniki komputerowe???

Nie uraź się, ale już jeden na forum kombinował z całym systemem kina komputerowego w samochodzie i na dobre mu to nie wyszło. Tak mi się to teraz z nim skojarzyło.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić kina domowego hahaha. :)

 

To tylko wizja 3way, jeszcze nie widziałem takich głośników samochodowych co by się nadawały w słupek :) Te soundworksy są 4ohm 25W, w odpowiednim rozmiaze, są ładne i mam je pod ręką dlatego o nich pomyślałem :) Moze masz inne pomysły na bezinwazyjne 3way :)

 

Mam jeszcze inny głupi pomysł na przekombinowanie sprawy ( 2way )

Mam parke głośników Vifa, nie uzywanych - marnują się :P

 

Tylko ze są 6ohm i nie wiem czy się nadadzą do takiej zabawy

Tweetery są rozbieralne i mają 1" coil :)

vifa_1_ll.jpg.jpg

p5110004_1086.jpg

Edytowane przez VirusAlfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie aby wstawić tą Vifę w słupek, myśle ze mogłaby sie świetnie sprawdzić w 2 way, nie wiem jak z tymi ale w moich problem polegał na punktowym graniu, grały wąsko i bardzo kierunkowo, wynika to z tego ze są to jednak tweetery domowe. Jesli idzie o brzmienie to są fenomenalne, w połaczeniu w wczesniej wspominanymi r6a tworzyły fajne zestawienie...na miarę garnka w każdym razie :)

 

Moja Vifa XT25TG i po aplikacji w słupek wyglądała tak

 

24b1bd7ebdd066a6m.jpg

 

Wiecej fotek z montażu, gybyś zastanawiał się nad aplikacją.

 

http://picasaweb.google.com/jakub.gorczyczewski/AudiA3CarAudioMontaz#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trociniarz, wielkie dzięki. Jeszcze jak byś mi powiedział jeki powinien być rozmiar dystansu w dzwi :P

wysokość, średnica wew/zew

btw. jakąś zwrotnice stosowałeś ?

Edytowane przez VirusAlfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja Vifa XT25TG i po aplikacji w słupek wyglądała tak

 

undefined

 

Wiecej fotek z montażu, gybyś zastanawiał się nad aplikacją.

Teraz ja się spytam, czy nie powinien ten sopranik być bardziej ukierunkowany na słuchacza? Pytam z ciekawości, a nie ze złośliwości.;)

 

---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:23 ----------

 

Jeszcze jak byś mi powiedział jeki powinien być rozmiar dystansu w dzwi

wysokość, średnica wew/zew

takie będą ok.

http://allegro.pl/item957519423_dystanse_mdf_passat_golf_bora_fabia_leon.html

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze te Vifki są skierowane na " lustereczko " ale moge się mylić, nie zawsze tweetery powinny być kierowane w słuchacza.

 

A co do tych dystansów, wydać 90zł na 2 komplety to mocna przesada.

Kolega mi zrobi lepsze za pifko, dlatego pytam o rozmiar, jak nie, to zrobie wew troszkę większą niż średnica głośnika 145mm, zewnętrzna 175mm, głośnik ma 74mm wysokośći więc dystans ~4,5/5cm wysokośći i nie trzeba wyrzucać kasy w błoto :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie rozumiem czemu się pytasz o wymiary dystansów znając wymiary głośników, które masz zamiar w nich montować, a nie chcesz kupować standardowych. Ja tylko podałem przykładowe. Jest tego na alledrogo masa i ceny są różne...... :fajny

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz ja się spytam, czy nie powinien ten sopranik być bardziej ukierunkowany na słuchacza? Pytam z ciekawości, a nie ze złośliwości.

 

Całą noc spędziłem w samochodzie ustawiajac te tweetery przed podjęciem decyzji, kierunek na lusterko był najrozsądniejszym rozwiązaniem, problem polegał na tym właśnie, że grały "jak strzałka" wąskim torem i ustawienie ich tzw "na ryj" mimo opóźnien czasowych nie dawało efektu...z resztą mowiac szczerze to rzadko kiedy tak ustawia się tweeter, zasada "na lusterko" jest chyba najczęsciej stosowana ale to zależy zarówno og głośnika jak i od ukształtowania deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie nie rozumiem czemu się pytasz o wymiary dystansów znając wymiary głośników

 

:wstyd Sam nie wiem :doh

 

Vifki już mam w domu, zwrotnice też już mam.

Myśle ze trzeba dorwać " trójkąciki " i wlepić tam te tweetery.

 

Nie wytrzymałem, musiałem pojechać sobie na działke i zrobić dystans na próbe. gwizdki vify napewno odpadają - są dużo za duże

asas.jpg

Edytowane przez VirusAlfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że fabryczne radyjko nie jest za dobre ale zależy mi właśnie na tym żeby zostało fabryczne wymienić tylko głośniki, a głośniki wymieniam tylko dlatego że już mi zaczeły "pierdzieć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności