Skocz do zawartości
nogman

problem ze sprzęgłem

Rekomendowane odpowiedzi

To co piszesz wyżej o łożysku igiełkowym to jest to łożysko podporowe wałka sprzęgłowego [nie mylić z oporowym, wyciskowym łożyskiem moim zdaniem jeśli to łożysko pada to są szumy wycie] osadzone w wale korbowym i być może magicy przy wkładaniu silnika na swoje miejsce mogli go uszkodzić, jest bardzo małe łożysko igiełkowe ja miałem objawy że przy wciskaniu sprzęgła coś popiskiwało ale nie mogłem zdiagnozować gdzie aż tu pewnego razu nie mogłem wrócić do domu po prostu żaden bieg nie wchodził.Przysłuchaj się czy podczas wciskania sprzęgła sa jakieś trzaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak otworze drzwi i wciskam biego to slysze metaliczne poruszanie sie galki od biegow ale chyba to normale. Czy tez musiales pompowac sprzeglem aby wrzucic 1 albo wsteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie że z jedynką był problem te metaliczne odgłosy to chyba raczej standard, a może rzeczywiście oleju jest ubytek w skrzyni warto odkręcić korek i sprawdzić od tego bym zaczął.Powodzenia

Ale to ciekawe że pompujesz to wchodzi bieg może padł wysprzęglik on jest wkręcony do skrzyni biegów może zaproponuj to swojemu mechanikowi żeby to najpierw sprawdził.Nie od razu wymiana docisku.Pozdrawiam

Edytowane przez PASEK?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość goldpedro

witam ja tez mam problem ze sprzeglem wymienilem juz wysprzeglik zmieniloem plyn na nowy odpowietrzylem uklad i po przejechaniu okolo 100-150km zaswieca mi sie lampka ostrzegawcza z powodu spadku poziomu plynu ponirzej minimum niewiem gdzie szukac wycieku i co wymieniac poradzcie cos prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności