Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Coś za coś - HTC = słabszy sprzęt, wyższa cena ale lepsze wykonanie

kurcze mam htc hd2, wszystko ładnie WM mi pasuje tylko jest jeden problem dla mnie bardzo ważny, jakość zdjęć, o ile w dzień przy ładnej pogodzie coś wyjdzie to w domu już jest kaplica a niech się jeszcze obiekt poruszy to już całkiem fatalnie wychodzi zdjęcie. Kumpel ma samusnga S2 i zdjęciami powala, zastanawiam sie nad nim ale przeraża mnie ta plastikowa obudowa, nie nosze telefonu w pokrowcu i nie zwracam uwagi podczas pracy czy sie porysuje czy nie,to pewnie długo nie pożyje, znacie jakiś model z HTC żeby super zdjęcia robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz kolego problem, bo Htc nie robi dobrych zdjęć. A pozatym to do zdjęć jest aparat a nie smartfon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endrju, nie badz wulgrany;) Do zdjec sa aparaty, do gier konsole, do muzyki mpo3 playery a przegöadania internetu tablety;)

HTC nie robi siwetnych zdjec, ale sa przyzwoite.

Poza tym zdjecie na wyswietlaczu telefonu wyglada inaczej niz wyswietlone na komputerowym LCD.

 

Ja chcialbym tylko napisac, ze wczoraj SGS2 dostal aktualizacje softu, i w koncu mozna pisac na forach w poziomie (przedtem tekst uciekal) plus pare innych modyfikacji. Ale najlepsze jest to, ze zapodalem sobie GOLaunchera - i tak jak zawsze bylem anty wszelkim poprawianiom firmowych roziwazan, tak teraz jestem "wow". SGS2 (nawet nie podkrecony) z GOLauncherem zmiata z powierzchni ziemi obecnie wszystko co jest na rynku. Wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze mam htc hd2...

 

ja miałem dość długo (dla AutoMapki) i wierz mi, po przesiadce na Androida zrozumiesz jak denny i nieprzyjazny był WM. SGSa2 się nie bój, ja też go długo nie miałem bo wydawał mi się taaaaki plastikowy - a od tygodnia go mam i już wiem, że zostanie na bardzo długo.

 

Jedna jedyna rzecz w SGS2 to jakość dźwięku. Niestety Szajsung wpakował w SGSa2 gorszy kodek audio niż był w poprzedniku i SGS2 nawet na najlepszych słuchawkach nie może stawać do walki z referencyjnymi urządzeniami. Źle nie jest ale wiele tańszych urządzeń może SGSa2 pod tym względem pogrążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do zdjęć jest aparat a nie smartfon.

a czy nie o to chodzi w nazwie smartfon , internet, gry, zdjecia, video i te inne, akurat dla mnie istotne jest aby nie nosić do pracy w kieszeni telefonu i osobno aparatu

z GOLauncherem zmiata z powierzchni ziemi

oj, w te nazwy to się wgryźć nie mogę, a tak pobieżnie przeglądając fora o tym SGS2 to już sie oczytałem nazw mi bliżej nie znanych że hoho ale jak kupię to będę więcej czytał

 

od tygodnia go mam i już wiem, że zostanie na bardzo długo.

to mnie namówiłeś :)

A jak koledzy jeszcze kwestia baterii, coś czytałem że jeden dzień a koleś mi coś mowił że sie uczy bateria i na początku mu jeden dzień trzymała a teraz do 3 dociąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koleś mi coś mowił że sie uczy bateria i na początku mu jeden dzień trzymała a teraz do 3 dociąga

Potrzymasz telefon z 5 lat to zakład energetyczny zacznie Ci dopłacać za podtrzymywanie napięcia w sieci przy "ładowaniu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mnie namówiłeś :)

A jak koledzy jeszcze kwestia baterii, coś czytałem że jeden dzień a koleś mi coś mowił że sie uczy bateria i na początku mu jeden dzień trzymała a teraz do 3 dociąga

 

To jest troszkę inaczej - jak kupujesz takiego cudaka jak SGS2 to na początku go katujesz. Pierwszy dzień to cały czas podświetlenia, wifi, gps i każdej innej pierdoły. Ale jak już ochłoniesz to zaczynasz mniej się nim bawić i bateria zaczyna wyczyniać cuda.

 

Ja na przykład należę do osób, które mają inne zabijacze czasu niż telefon. Używam więc smartfonów dość oszczędnie i mimo że SGS2 jest u mnie dopiero po drugim ładowaniu to... dziś mija trzeci pełny dzień od ostatniego ładowania a jeszcze mam 20% prądu. Jeśli więc nie będziesz go katował graniem i słuchaniem muzyki tylko czasem się czymś pobawisz a wifi będziesz włączał tylko gdy potrzebne (a nie cały czas online) to nie zdziwię się jeśli wytrzyma on 4 dni. Ten motyw z jednym dniem na ładowarce to były pierwsze oprogramowanka które potrafiły telefon w kompletnym spoczynku rozładować przez noc o 30% bo telefon cośtam sobie mielił. Na najnowszym oprogramowaniu KI4 po nocce (wszystko wyłączone poza telefonem w trybie gsm) spada poziom naładowania o 3%.

 

A jeśli potrzebujesz więcej prądu to są np takie obudowy z baterią, w normalnej cenie:

http://allegro.pl/samsung-power-pack-bateria-galaxy-i9100-sii-s2-24h-i1912833208.html

 

ewentualnie chwilowo nieobecne na rynku oryginalne 2000mAh z klapką w cenie poniżej 100pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na przykład należę do osób, które mają inne zabijacze czasu niż telefon

spoko wiem jak to jest, htc na początku dwa razy dziennie ładowałem a teraz wszystkie bajery wyłączone i co drugi dzien po dłuższych rozmowach, martwiłem sie ze bez bawienia on dnia nie wytrzyma bo przy dłużych rozmowach to już kaplica by była no ale spoko, skoro tak piszesz to mnie zadowala.

cervandes a z dźwiękiem kiepskim to masz na myśli słaby dzwięk jak dzwonek dzwoni czy w trakcie rozmowy kiepsko słychać rozmówcę? po cichu liczę ze w samochodzie na zestawie głośnomówiącym będzie lepiej od htc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, chodzi mi o używanie SGS2 jako mp3 playera na dobrych słuchawkach. Jako telefon sprawdza się dobrze, z zestawem na BT w aucie sam go używam i jest jak najbardziej ok (JVC KD-R801).

 

A dzwonki ma ok, bardzo porównywalne z HD2, Desire czy HTC Mozart które mam obecnie na stanie. Referencyjne brzmienie dzwonków to dla mnie N95-2, miała duże głośniczki i to stereo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koćko ja mam htc hd2 i mam wgranego androida. Podobnie WM miałem tylko dla Auto Mapy ale jak przesiadłem się na androida to wiem że WM już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dzięki za odpowiedzi, własnie Auto Mapa mnie trzymała ale sie dowiedziałem nie dawno że Igo jest na Androida a długo na niej jeździłem więc teraz już spokojnie można sie przesiadać. htc przejmię żonka więc ja sie bede uczył Androida a ona WM, już się nie mogę doczekać tych wspolnych wieczorów w komorkami :) :kumple :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nie, chodzi mi o używanie SGS2 jako mp3 playera na dobrych słuchawkach. Jako telefon sprawdza się dobrze, z zestawem na BT w aucie sam go używam i jest jak najbardziej ok (JVC KD-R801).

 

A dzwonki ma ok, bardzo porównywalne z HD2, Desire czy HTC Mozart które mam obecnie na stanie. Referencyjne brzmienie dzwonków to dla mnie N95-2, miała duże głośniczki i to stereo...

 

SGS2 slynie z mizernego dzwieku, i nawet najlepsze sluchawki, nie zamienia SGS2 w odtwarzacz mp3. Szczerze mowiac, to nigdy jeszcze z tak kiepska jakoscia dzwieku sie nie spotkalem w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, ktoś miał do czynienia z Samsungiem Galaxy Y??

parametry sprawdziłem w necie ale nie mają go w salonie więc nie mam jak oblookać na żywo

czy wydaje się solidny czy raczej tandeta? jest awaryjny czy będzie bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a nie probowaliście czasami voodoo sound połączonego z dobrym playerem wyposażonym w equalizer,? Jeśli nie to zachęcam :-) jakość mnie zachwyca jednakże tylko na słuchawkach dokanałowych. Piękny bass głęboki i sopran, wzmocnienie głośności :-) tylko kwestia dobrych ustawień w voodoo. Andek w połączeniu z osoba typu telefon jest do dzwonienia może denerwowac. Znam takich którzy marudzą i jednocześnie nie chcą poprawić tego co ich denerwuje. To na prawdę jest proste :-) "I albo Andkapokochasz za jego możliwości przeróbek albo on będzie zawsze Cię wkurzał."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek - na zywo nie widzialem telefonu, ale design jak w kazdym Galaxy - na pewno nie bedziesz zawiedziony wykonaniem telefonu. Nie wiem jak cena, ale nie bedzie Ci ciut za slaby ten telefon? malo pamieci wewnetrznej, maly i slaby wyswietlacz, 2MP aparat... no chyba, ze potrzebujesz Androida tylko do podstawowych aplikacji jak GG, FB czy nawigacja. Jesli nie maja go w salonie, to moze to aprat przeznaczony na ktoras Ameryke czy Azje? Sprawdz w MM czy Saturnie.

 

@Michal.Enter - oczywiscie, ze probowalismy. Ja przetestowalem chyba z 6 najlepszych odtwarzaczy z wypasionymi eqalizerami. Do tego mam sluchawki dokanalaowe Sony za 100pln - to nie gorna polka, ale tez nie szajs - na Playstation Portable cykaja bardzo dobrze, a w SGS2 nietsety jest tragedia. Equalizer nic nie da, jesli hardware nie wyrabia - oczywiscie, podbijesz sztucznie bas, ale ta sztucznosc kiereszuje uszy - jest slabo i koniec. Samsung ponoc wpakowal "karte dzwiekowa" w cala plyte glowna, podczas gdy w N900, byl to oddzielny uklad, i to bylo slychac - To samo z reszta zrobil HTC w "nowym" Sensation XE - troche marketingu, reklama super dzwieku, a w rzeczywistosci to uklad jest identyczny jak ten w "normalnym" Sensation, a dodali tylko lepsze sluchawki i lepszy soft (czyli equalizer). Tak wiec owszem, dzwiek sie poprawi, ale minimlanie.

Co do Voodoo Sound to oczywiscie znam, ale jak wtedy czytalem, to albo na SGS2 jeszcze nie bylo, albo wymagany byl root. Poza tym, kilku osobom, Voodoo Sound uszkodzil telefon... tak wiec z tym radzilbym ostroznie sie obchodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale, to chyba ja jestem mniej wymagający :D Jakość dzwięku to kwestia dla każdego indywidualna, takze nie ma co polemizować :) Mi PowerAmp i Voodoo spokojnie wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voodoo ponoc rzeczywiscie daje rade, ale w przypadku SGS. Na SGS2 niestety go nie ma i nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedługo planuję zmienić sobie telefon na coś z stylu SE ARC. W temacie widzę że jest dużo zwolenników HTC i Samsungów. Ogólnie nie mam dużych wymagań co do telefonów i co do marek ich ale nie ukrywam, że jestem uprzedzona do Samsungów. Telefon w miarę prosty w obsłudze, do rozmów, na pewno do internetu i bardzo ważne żeby miał dobry odtwarzacz mp3. Bardzo spodobał mi się już wymieniony SE ARC S no i NOKIA N9 ale może coś polecicie, zaproponujecie, odradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telefon w miarę prosty w obsłudze, do rozmów, na pewno do internetu i bardzo ważne żeby miał dobry odtwarzacz mp3

HTC Sensation XE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Niedługo planuję zmienić sobie telefon na coś z stylu SE ARC. W temacie widzę że jest dużo zwolenników HTC i Samsungów. Ogólnie nie mam dużych wymagań co do telefonów i co do marek ich ale nie ukrywam, że jestem uprzedzona do Samsungów. Telefon w miarę prosty w obsłudze, do rozmów, na pewno do internetu i bardzo ważne żeby miał dobry odtwarzacz mp3. Bardzo spodobał mi się już wymieniony SE ARC S no i NOKIA N9 ale może coś polecicie, zaproponujecie, odradzacie?

 

A ja polecę HTC Mozart. Wykonanie - mistrzostwo, najlepsze materiały i świetna obróba. Prostota - Windows 7 Mango - banalny system, niewiele możliwości personalizacji - ale prostota i intuicyjność maksymalna. No i jakość dźwięku... nie miałem lepiej grającego telefonu. Myślę, że jeśli nie gra jak iPhone to jest mu najbliższy pod względem jakości ze wszystkich urządzeń jakie posiadałem.

 

 

Do niedawna nawet bym do ręki nie wziął telefonu z WIN 7 bo legendy jakie o tym krążą mnie kompletnie zniechęciły. Odkąd bawię się Mozartem - zmieniłem zdanie prawie o 180*. Jeśli ktoś nie ma ochoty na zabawę w tasowanie romami, wgrywanie modów - a po prostu chce nowoczesnego telefonu ze świetnym wykonaniem, jakością, intuicyjnością to polecam. No i Mozarta można mieć za 700pln nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności