Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

no to sie działo dopiero teraz przeczytałem co tam wichura wyrabiała u ciebie

 

"Ponad 70 tys. gospodarstw domowych zostało bez prądu, po tym jak Szkocję nawiedził gwałtowny sztorm i porywisty wiatr. Eksperci są zgodni, że takiego sztormu nie notowano w tym rejonie od 10 lat.

Szkockie służby meteorologiczne już przedwczoraj spodziewały się najgorszego. Ogłoszono czerwony alarm. Sztormowa pogoda spowodowała zamknięcie wielu szkockich portów, lotniska w Edynburgu i Glasgow odwołały wiele lotów. Dużą liczbę kursów kierowano na inne lotniska. Dopiero dziś większość szkockich szkół będzie otwarta na nowo. Nadal na drogach jest sporo nieprzejezdnych miejsc – czytamy w serwisie BBC News.

 

 

Eksperci podkreślają, że takiego sztormu i tak silnego wiatru nie było tu od 10 lat. Wichury przewracały drzewa, które blokowały drogi i zrywały linie energetyczne. W całej Szkocji bez prądu znalazło się ponad 70 tysięcy domów. Miejscami prędkość wiatru dochodziła do 165 mil na godzinę.

"

Powiem Ci ze to co sie dziala dwa dni temu to jeszcze nie widzialem w swoim zyciu mojeju szefowi to komin urwalo i ogien z kominka wchodzil do domu na szczescie tylko sciane obsmoliwo. Drogi byly pozamykane kolo Perth TIR lezal na boku zablokowana byla droga ,kolega wracaw z PL z urlopu samolotem wystartowali elegancko ale jak juz zblizali sie do UK turbulecie byly straszne krazyli nad lotniskiem w Glasgow 30min bo nie mieli pozwolenia na ladowanie i wkoncu wyladowali ale schodow nie podstawili musieli zjezdzac na tych pompowanych awaryjnych zjezdzalniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA koledzy

 

MR.STAVROS wybiera sie na swieta do polski wiec proponuje uwazac i nie scigac sie w drodze powrotnej bo zadeklarował ze po powrocie bedzie miał juz 260 kucy w jego strzale z podswietlanym logo

 

[ATTACH=CONFIG]71515[/ATTACH]

 

uwaga na te blachy osobnik wszystkowiedzacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka wszystkim:) ja dzis walczylem przy swojej kociubie caly dzionek, zakladalem spryski. walka byla straszna, najgorzej bylo z wyjciem interkulera i ponownym go zalozeniu. zaczalem o 9 zakonczylem godz temu. niestety elektryki nie zrobilem- brak czasu i przycisku z jebaja kupionego w poniedzialek, oczekiwanego a niedostarczonego:(. spryski niemilosiernie nawalaja plynem, szkoda tylko ze gdzies mi woda kapie ze zbiorniczka, przypuszczam ze moglem go zlamac bo sily uzywalem dosc duzo w trakcie wyjmowanie i wkladania. a moze to spod uszczelki?? w tygodniu sprawdze- chyba... ogolnie dosc zadowolon jestem ale gosc wcisnal mi cos co na pewno by pasowalo do b6- spryski od octawi po 2007 chyba roku. po zalozeniu spryskow wogole nie pasowaly za zderzakiem, zachaczaly o plastikowe cos pod reflektorami, klapki ogromne wiec na dlugosci nie graly ze zderzakiem. ogolnie mnostwo kombinacji ale opalarka poszla w ruch i na cieplo wszystko sie poukladalo. przznam ze w pewnym momencie mialem ochote padpalic to wszytko bo rece opadaly... no ale juz po pracy, teraz plecki nasmaruje mascia przeciwbolowa bo bola i pewnie jakiegos drineczka trzeba zrobic... i zapomniec o tym wszystkim na chwile...

pozdrowienia dla wszytkich i dobrego weekendu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po powrocie bedzie miał juz 260 kucy

 

no chyba jak zamontuje to

bigturbo.jpg

 

 

 

a u mnie jaki zbieg okoliczności zablokowalo mi dzisiaj drzwi od pasażera

ale żeby tylko w jednym aucie a tu w oby dwóch passatach

naszczęście wszystko wróciło juz do normy po kilku otwarciach i zamknięciach

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macku jak sie ma pecha to i palca w d..ie zlamiesz:/

a turbinka ladna... nie powiem... to brd????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to brd????????

 

brd przy niej to pikuś

ale skąd do niej fmic wziąść ;)

 

Kris kiedy jedziesz do polski?

Ja jade za tydzień w sobote trasa na berlin-poznań-łódź

z tego co pamiętam planowałeś jechać dzień po mnie jak chcesz

info z trasy to podaj nr telefonu zadzwonie albo napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witka wszystkim:) ja dzis walczylem przy swojej kociubie caly dzionek, zakladalem spryski. walka byla straszna, najgorzej bylo z wyjciem interkulera i ponownym go zalozeniu. zaczalem o 9 zakonczylem godz temu. niestety elektryki nie zrobilem- brak czasu i przycisku z jebaja kupionego w poniedzialek, oczekiwanego a niedostarczonego:(. spryski niemilosiernie nawalaja plynem, szkoda tylko ze gdzies mi woda kapie ze zbiorniczka, przypuszczam ze moglem go zlamac bo sily uzywalem dosc duzo w trakcie wyjmowanie i wkladania. a moze to spod uszczelki?? w tygodniu sprawdze- chyba... ogolnie dosc zadowolon jestem ale gosc wcisnal mi cos co na pewno by pasowalo do b6- spryski od octawi po 2007 chyba roku. po zalozeniu spryskow wogole nie pasowaly za zderzakiem, zachaczaly o plastikowe cos pod reflektorami, klapki ogromne wiec na dlugosci nie graly ze zderzakiem. ogolnie mnostwo kombinacji ale opalarka poszla w ruch i na cieplo wszystko sie poukladalo. przznam ze w pewnym momencie mialem ochote padpalic to wszytko bo rece opadaly... no ale juz po pracy, teraz plecki nasmaruje mascia przeciwbolowa bo bola i pewnie jakiegos drineczka trzeba zrobic... i zapomniec o tym wszystkim na chwile...

pozdrowienia dla wszytkich i dobrego weekendu:)

 

Twoją wiadomość przeczytałem dopiero dziś i próbowałem się dodzwonić, ale nie odbierałeś :(

Co do wyboru sprysków to nie powiem, a nie mówiłem, bierz tamte? ;)

Co do intercoolera-nie wiem po co go wogóle ruszałeś i po co zbiornik wyciągałeś? Auto w górę, koło zdjąć, nadkole w przedniej części odkręcić i odłożyć na bok i dostęp do zbiorniczka wystarczający, aby dziurę zrobić i zainstalować pompkę-ja bynajmniej tak dwa razy zrobiłem.

A jeśli uszkodziłeś zbiorniczek to teraz od razu szukaj od W8 ;)

A to coś plastikowe pod reflektorami to ori mocowania na spryski-u mnie nie zawadziły, u ojca trzeba było je trochę podciąć.

Przekaźnik jak podłączyć wiesz, czy podesłać Ci schemacik, który sobie na prędce rozrysowałem przy montażu moich?

Zarezerwuj sobie jeszcze z pół dnia jeśli podłączać będziesz z przekaźnikiem i montować przycisk tam gdzie ja.

Szkoda, że nie mieszkamy bliżej siebie :(

 

A ja dziś wreszcie się zmobilizowałem, choć było ciężko i na aucie zagościły znów ori 15tki-no w końcu zima przyszła.

A słyszeliście, że w Niemczech ponoć teraz wszedł przepis, że zimówki nie mogą mieć poniżej 4mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście, że w Niemczech ponoć teraz wszedł przepis, że zimówki nie mogą mieć poniżej 4mm?

 

a skąd takie info ???

na stronie adac w tamtym roku pisali że 1.6mm

 

edit

ok znalazłem info wyglada na to

że oficjalnie jest 1.6 mm

ale adac rekomenduje co najmniej 4mm

 

ja mam 6.5mm i 5 mm :)

 

http://www.german-way.com/ice-snow-tires.html

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skąd takie info ???

na stronie adac w tamtym roku pisali że 1.6mm

 

edit

ok znalazłem info wyglada na to

że oficjalnie jest 1.6 mm

ale adac rekomenduje co najmniej 4mm

 

ja mam 6.5mm i 5 mm :)

 

http://www.german-way.com/ice-snow-tires.html

Gdzieś mi się to rzuciło w oczy, ale pewny prawdziwości informacji nie byłem, dlatego zapytałem. W sumie to poniżej 4mm zimówka w śniegu jest sporo mniej skuteczna, ale żeby zaraz prawem tego wymagać...Aczkolwiek w Niemczech to raczej było by możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś mi się to rzuciło w oczy, ale pewny prawdziwości informacji nie byłem, dlatego zapytałem. W sumie to poniżej 4mm zimówka w śniegu jest sporo mniej skuteczna, ale żeby zaraz prawem tego wymagać...Aczkolwiek w Niemczech to raczej było by możliwe.

 

Kryzys panie i kondoniarze sie poskarżyli, ubezpieczalnie tez i zmiany poszły w ruch zwłaszcza po tym co sie działo ostatniej zimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoją wiadomość przeczytałem dopiero dziś i próbowałem się dodzwonić, ale nie odbierałeś

Co do wyboru sprysków to nie powiem, a nie mówiłem, bierz tamte?

Co do intercoolera-nie wiem po co go wogóle ruszałeś i po co zbiornik wyciągałeś? Auto w górę, koło zdjąć, nadkole w przedniej części odkręcić i odłożyć na bok i dostęp do zbiorniczka wystarczający, aby dziurę zrobić i zainstalować pompkę-ja bynajmniej tak dwa razy zrobiłem.

A jeśli uszkodziłeś zbiorniczek to teraz od razu szukaj od W8

A to coś plastikowe pod reflektorami to ori mocowania na spryski-u mnie nie zawadziły, u ojca trzeba było je trochę podciąć.

Przekaźnik jak podłączyć wiesz, czy podesłać Ci schemacik, który sobie na prędce rozrysowałem przy montażu moich?

Zarezerwuj sobie jeszcze z pół dnia jeśli podłączać będziesz z przekaźnikiem i montować przycisk tam gdzie ja.

Szkoda, że nie mieszkamy bliżej siebie

dokladnie... a nie mowilem?!! ale jest juz ok. dzieki za propozcje, z elektryka nie mam problemow. to akurat lubie:) sie wkrotce okaze czy bedzie zbiornik nowy- mam nadzieje ze nie bedzie:/ bo nie chce walki zkoolerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mamy u nas kogos z milton keynes?potrzebuje małej pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mamy u nas kogos z milton keynes?potrzebuje małej pomocy

 

lukas a gdzie ty byłes jak cie nie było ?

 

mase czasu tu nie zagladałes, juz myslałem ze jakas czarna dziura cie pochłoneła :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukas a gdzie ty byłes jak cie nie było ?

 

mase czasu tu nie zagladałes, juz myslałem ze jakas czarna dziura cie pochłoneła :lol

 

siema siema,a bylem tu i tam,robota drugi projekt i inne bzdety,zagladam ale sie nie udzielam,wiesz ze ja skromny chlopak ze wsi,passata sprzedalem i tak leci.a tu widze nadal stavros królem pogawedek hehe.a ty jak?wporzo?biznesy sie krecą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siema siema,a bylem tu i tam,robota drugi projekt i inne bzdety,zagladam ale sie nie udzielam,wiesz ze ja skromny chlopak ze wsi,passata sprzedalem i tak leci.a tu widze nadal stavros królem pogawedek hehe.a ty jak?wporzo?biznesy sie krecą?

 

a podziekował:dobrze

 

fajnie ze nie zginołes w akcji jak chuck n, ja tez passka sprzedałem :dupablada

i teraz mieczysławem vito-sławem pomykam

 

a czym ty książę latasz teraz? i jaki projekt masz na tapecie o ile to nie tajemnica!

 

---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 12:49 ----------

 

na jednym z forum stavros napisał :lol3

 

2011-12-09 14:47:58, StavrosCustom napisał(a):

No ja to sie smieje bo rocznie robie ponad 40k mil firmowym i ponad 20kmil prywatnym i troszke o jezdzie i bezpieczenstwie liznolem tu i tam...

Ja wyskakuje z crewe 7h przed promem gdzie google pkazuja 4h a i tak zajezdzam w okolo 6,5 nie szybciej. Prom to od (lato i ladna pogoda) 1h do 2h ja jest sztorm. Pozniej do granicy polskiej od 18h(minimum) do 24-28 jak sie trafi na korek pod dortmundem i magdeburgiem. Pozniej do poznania jest ze 2h a jak dalej no jak do wawy to 12h prawie hahahah....

A najlepsi sa ci co chwala sie ile to nie leca ze 160 non stop... a ja pozniej tak sobie dedukuje...koles chwali sie ze byli(w sesie wszyscy) w siweta w pl, 160 non stop a wiem ze on ma 2 dzieci 2 i 4 lata hahahah i co mam myslec?? Gdzie jego odpowiedzialnosc??

 

Opanujcie sie z tymi waszymi wyczynami. MOj ojciec byl kierowca cale zycie i nie jedna trase z nim robilem. Teraz sam jezdze czesto do polski w zimie i lecie. Wiem ze trasa powyzej 1000km to wyzwanie samobojcze. W takiej drodze zawsze ryzykuje sie zycie bo po 8h kierowania ''jedzie sie bo sie jedzie'' ale wystarczy ze pies wyskoczy i jest zero reakcji.

Ja jade ostro zfazowany shotami redbull, pije nawet 1 na godzine (24 ida mi w jedna strone) i nawet one nie daja rady w okolocach dortmundu. Tam juz zasypiam i zatrzymujemy sie z zona na kime 2-3h i cieply obiad.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2011-12-09 14:47:58, StavrosCustom napisał(a):

No ja to sie smieje bo rocznie robie ponad 40k mil firmowym i ponad 20kmil prywatnym i troszke o jezdzie i bezpieczenstwie liznolem tu i tam...

Ja wyskakuje z crewe 7h przed promem gdzie google pkazuja 4h a i tak zajezdzam w okolo 6,5 nie szybciej. Prom to od (lato i ladna pogoda) 1h do 2h ja jest sztorm. Pozniej do granicy polskiej od 18h(minimum) do 24-28 jak sie trafi na korek pod dortmundem i magdeburgiem. Pozniej do poznania jest ze 2h a jak dalej no jak do wawy to 12h prawie hahahah....

A najlepsi sa ci co chwala sie ile to nie leca ze 160 non stop... a ja pozniej tak sobie dedukuje...koles chwali sie ze byli(w sesie wszyscy) w siweta w pl, 160 non stop a wiem ze on ma 2 dzieci 2 i 4 lata hahahah i co mam myslec?? Gdzie jego odpowiedzialnosc??

 

Opanujcie sie z tymi waszymi wyczynami. MOj ojciec byl kierowca cale zycie i nie jedna trase z nim robilem. Teraz sam jezdze czesto do polski w zimie i lecie. Wiem ze trasa powyzej 1000km to wyzwanie samobojcze. W takiej drodze zawsze ryzykuje sie zycie bo po 8h kierowania ''jedzie sie bo sie jedzie'' ale wystarczy ze pies wyskoczy i jest zero reakcji.

Ja jade ostro zfazowany shotami redbull, pije nawet 1 na godzine (24 ida mi w jedna strone) i nawet one nie daja rady w okolocach dortmundu. Tam juz zasypiam i zatrzymujemy sie z zona na kime 2-3h i cieply obiad.

No się chłopak spisał heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No się chłopak spisał heheh

 

nawet nie chce mi sie myslec jak wyglada gosc za kierownica po 24 red bullach:debil

 

szuka ktos towarzystwa na wyjazd do pl zapewne bedzie ciekawie :lol

 

2011-12-09 14:06:19, StavrosCustom napisał(a):

 

 

Ale wracajac do tematu.

 

Leci ktos Z okolic crewe/manchester 14go na prom 15go o 11.30? Ja lece z zona do Raciborza kolo katowic.

Na 2 auta lub wiecej zawsze razniej;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i na mojej wyspie stavrosowi konto juz zablokowali

a napisał tylko 38 postów :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekord ginessa niedlugo zdobedzie i nagrode nobla bedzie mu mozna wreczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rekord ginessa niedlugo zdobedzie i nagrode nobla bedzie mu mozna wreczyc

Nawet tak nie mów wiesz ile bedzie wtedy pisał i będzie musiał ze 30 Red buli wypijać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności