Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

tamta butelka o której Ci mówiłem jest pusta;)nie tylko ta. a ta w aucie jest szczelna.

 

czas spać żebym mógł jutro ciężko popracować:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.

Ja mam OCT zrobiony tak jak i Lada. Dziura przy wlocie do turbiny zaslepiona a do zbiornika tylko jedna rura od silnika (i malutki filterek dla ozdoby). Kiedys mialem zrobione na szczelno to i tak przy BRD ciaglo olej ze non stop i tak bylo wszystko zawalone. Teraz stosuje ten patent i puki co jest git i nie musze tak czesto dolewac oleju HEHE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witka.

Ja mam OCT zrobiony tak jak i Lada. Dziura przy wlocie do turbiny zaslepiona a do zbiornika tylko jedna rura od silnika (i malutki filterek dla ozdoby). Kiedys mialem zrobione na szczelno to i tak przy BRD ciaglo olej ze non stop i tak bylo wszystko zawalone. Teraz stosuje ten patent i puki co jest git i nie musze tak czesto dolewac oleju HEHE

 

radiro_passat jak możesz to wstaw jakieś foto jak to u ciebie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziś dla odmiany zaślepiłem egr-a. myślałem że będzie problem ze śrubami od kolektora ale poszły gładko;)

dafota.3.a6h1319386772h.jpg.smIMAG9903.jpg&th=8139dafota.3.9ak1319386772d.jpg.smIMAG9902.jpg&th=5173

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy.

 

Prosze o porade. Od jakiegos czasu jak wjade w jakas mala wyrwe, to odczuwam jakby mi delikatnie tyl uciekał na boki. Na wzniesieniach przy wiekszej predkosci jest chyba wporzadku, nie buja. Przednia zawieche mam do wymiany, wahacze czekaja na Zibiego. To oznaka padnietych amortyzatorow? Czy taki wpływ ma słabe przednie zawieszenie?

 

Dzieki za jakies podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to luzy na drążkach kierowniczych.

a co się tyczy amorów to łatwo sprawdzić. dociśnij auto i zobacz czy buja.jeśli bujnie raz i wróci do swojej nominalnej pozycji to amory są ok.jeśli buja to padnięte

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jacenty za odpowiedz. Poszukałem troche w szukajce i te same przypadłosci wskazywały na amory. Tylko zawsze jak poczytam te wszystkie posty to potem nie mam pewnosci. Jak dociskam auto to niby amory trzymaja. Jeszcze znalazłem ze przy wymianie amorow tylnych trzeba wymienic "Silentblocki"-coz to takiego? To sa gumy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo mam prosbe. Jako ze chce zamontowac ori ksenon to wiem ze musze zastosowac jakis zestaw zeby zamiast samopoziomowania miec mozliwosc ich regulacji tak jak przy starych lampach.

Dostalem cynka od takiego jednego ;) ze idzie to zamowic z firmy Walwo w pl. Ale kuzwa kontaktuje sie z nimi mailowo i nic. Czy oprocz wczesniej wspomnianego kolegi ;) ktos jeszcze bawil sie w montaz ksenonu??

 

Co do OCT to musze zrobic foty bo nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wielkie dzieki jeszcze raz, uswiadomiles mnie jak wyglada Silentblock i jego cena :zeco. Wypada wymienic po obu stronach. Ja sie chyba nowych modow nie doczekam, trzeba padake podratowac. Nie tak dawno temu turbawka mi padła. Chyba najlepiej bedzie jak wymienie amory i te Silentblocki?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj pod auto i zobacz czy Ci opon z tyłu nie zjeżdża od wewnątrz. Zajrzyj też na gumy tulei-śruba powinna przechodzić idealnie przez środek gumy. Jeśli opon nie zjada, a gumy wyglądają dobrze to nie ma ich co wymieniać. Ja w serwisie płaciłem ok 120 lub 150-już nie pamiętam dokladnie. Ale u mnie jedna z gum siadła (śruba zamiast być w środkowym punkcie to była u dołu) i zjadło mi bok opony od wew doszczętnie. Ale to przeciążanie auta na wyjazdach do PL wyszło...

 

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:23 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/92359-%C5%9Acieranie-si%C4%99-kraw%C4%99dzi-opony.?p=1106886&viewfull=1#post1106886

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos jeszcze bawil sie w montaz ksenonu??
tak, i dokladnie z w/w firmy mam silniczki do lamp.

najlepiej bedzie jezeli do nich zadzwonisz, i powiesz konkretnie o co ci chodzi.

koszt to okolo 200zl za dwa silniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajrzyj pod auto i zobacz czy Ci opon z tyłu nie zjeżdża od wewnątrz. Zajrzyj też na gumy tulei-śruba powinna przechodzić idealnie przez środek gumy. Jeśli opon nie zjada, a gumy wyglądają dobrze to nie ma ich co wymieniać. Ja w serwisie płaciłem ok 120 lub 150-już nie pamiętam dokladnie. Ale u mnie jedna z gum siadła (śruba zamiast być w środkowym punkcie to była u dołu) i zjadło mi bok opony od wew doszczętnie. Ale to przeciążanie auta na wyjazdach do PL wyszło...

 

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:23 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/92359-Ścieranie-się-krawędzi-opony.?p=1106886&viewfull=1#post1106886

 

 

 

Dobrze Patryk piszesz. Własnie mi sie przypomniało ze jeden koleszka wymieniał te silenblock bo mu strasznie cieło z tyłu opone. Rzeczywiscie tak było jak opisujesz. Wiec narazie wymienie tylko amorki i zobacze co dalej. W dodatku z tylnego prawego amorka, podczas jazdy po delikatnych nierownosciach slychac w srodku chrobotanie.

Dzieki chlopaki :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek ja ostatnio u żony w afn-ie wymieniałem tylne amorki

bo auto latało po calej drodze przy większych prędkościach

silentblocków nie wymianiałem przebieg 170k mil opon nie zjadało

a poprawa w czasie jazdy bardzo duża ,amorki spokojnie wymienisz sam

info znajdziesz na stronie, kup tylko dobry klucz płasko oczkowy 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj, 17:21 a dziś dla odmiany zaślepiłem egr-a. myślałem że będzie problem ze śrubami od kolektora ale poszły gładko

 

jacenty02 a zaślepke kupiłeś czy sam customowo dorobiłeś? ja ostatno wyczyściłem u siebie kolektor ssacy trochę był zasyfiony ale ogólnie tragedii nie było nawet zamówiłem oryginalne uszczelki do tej rurki co prawda przyszły dopiero po prawie dwóch tygodniach bo jak to u nich "back order" juz tak bedą pewnie leżeć i też tak myślałem o zaślepieniu ERG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacenty02 a zaślepke kupiłeś czy sam customowo dorobiłeś? ja ostatno wyczyściłem u siebie kolektor ssacy trochę był zasyfiony ale ogólnie tragedii nie było nawet zamówiłem oryginalne uszczelki do tej rurki co prawda przyszły dopiero po prawie dwóch tygodniach bo jak to u nich "back order" juz tak bedą pewnie leżeć i też tak myślałem o zaślepieniu ERG

http://allegro.pl/5-zaslepka-egr-tdi-vw-audi-seat-skoda-gr-1mm-i1872854908.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek ja ostatnio u żony w afn-ie wymieniałem tylne amorki

bo auto latało po calej drodze przy większych prędkościach

silentblocków nie wymianiałem przebieg 170k mil opon nie zjadało

a poprawa w czasie jazdy bardzo duża ,amorki spokojnie wymienisz sam

info znajdziesz na stronie, kup tylko dobry klucz płasko oczkowy 16

 

Podziekowal ladnie :dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dziś dla odmiany zaślepiłem egr-a. myślałem że będzie problem ze śrubami od kolektora ale poszły gładko;)

 

błędu nie wywaliło ?

 

 

nie wyskakuje odrazu

moze nawet po kilku dniach

ale z Twoim rocznikiem powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błędu nie wywaliło ?

Jacek butuje swojego to nie wywala. jak by jezdzil jak Grzes to by wywalilo od razu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności