Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

chopy...

znalazlem taki patent dla mlodych tatusiow:

 

a jak chcecie sie troche posmiac to kliknijcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Robert, ale to że trochę coś tam się nauczyłem na swoich autach nie czyni mnie znawcą od razu
a ten znowu swoje.Patryku skoncz z ta przesadna skromnoscia. Chlopaki Ci tutaj komplementy rzucaja bo kazdy tutaj dobrze wie ze z Ciebie niezle ziolko;) a Ty dalej swoje. jestes fachura i temat uwazam za skonczony;)

 

---------- Post added at 00:02 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

 

no i jacku czytałes co napisałem
czytalem. czekam na termin kiedy mam sie stawic tzn sroda czy czwartek i o ktorej godzinie. najlepiej pasowalo by mi w godzinach pomiedzy 14-16

 

---------- Post added at 00:07 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

 

chopy...

znalazlem taki patent dla mlodych tatusiow:

http://www.youtube.com/watch?v=bYcF_...ayer_embedded#!

bardzo fajne tylko ze trzeba by bylo linuxa postawic. ale patent zajebisty. ja poszedlem na latwizne i rozwiazalem temat o tak

http://images.okazje.info.pl/p/inne/1838/graco-swing-n-bounce-hustawka.jpg

w troche innych kolorach

 

---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

 

a jak chcecie sie troche posmiac to kliknijcie
widze Luke ze Cie po tym weselu dobrze wzielo:haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazlem taki patent dla mlodych tatusiow:

ja ci luke sprzedam moj patent na bujanie wozka i zmywanie naczyn zarazem

ale to dopiero jak zostaniesz tatusiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudzielec piskowales fele w tym pruszczu?jak wyszlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chopy...

znalazlem taki patent dla mlodych tatusiow:

http://www.youtube.com/watch?v=bYcF_...ayer_embedded#!

gdzies widzialem na necie podobny filmik tyle cdrom bujal lozeczkiem lub kolyska- czyms duzym na pewno!! troszeczke bardziej skomplikowane niz ten patent z karsitem:)

widze Lukaszku ze zaglebiasz sie w te tematy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chudzielec piskowales fele w tym pruszczu?jak wyszlo?

robilem w elblagu bo mialem na miejscu u tesciow 2 ulice dalej ale nie jestem zadowolony. z odleglosci ok ale z bliska efekt pozostawia sporo do zyczenia. i co sie na koniec okazalo to nie bylo proszkowe malowanie tylko jakas farba co pozniej byla wygrzewana w piecu.... czyli cos ala proszkowanie ale nie proszek...

ogolnie - nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , proszę o diagnozę : kiedy wracałem do domu po nocy na światłach ,czasami włączałem długie nagle zaczął mi cykać włącznik awaryjnych. Kiedy skręcam po wyłączeniu kierunków on cyka dalej (szybciej niż zwykle) czasami dłużej czasami krócej lub wcale:zeco . Mimo że cyka kierunki się nie zapalają tylko jak je włączę , awaryjne działają ale bez kontrolki w kabinie - kontrolka działała do momentu aż poczułem spaleniznę :zeco , poczytałem o tym na forum wszyscy radzą wymienić przełącznik awaryjnych i tak też dziś zrobiłem , pojechałem do VW i kupiłem nowy 23 euro . Jakież było moje zdziwienie jak po podłączeniu okazało się że cyka dalej samo :zeco , nic się nie zmieniło oprócz tego że działa kontrolka awaryjnych , proszę o pomoc i z góry dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

styki kolo kierunkow sa poprzypalane od niepelnego wlaczania kierunkow tylko przytrzymywania tak zeby tylko cyknely raz/dwa razy.

opcje sa 2

1) zwalic kiere, wyciagnac cala manetke kierunkow, rozebrac, przeczyscic, nasmarowac , poskladac do kupy i bedzie ok.

2) kupic nowke/uzywke, zwalic kiere i podmienic.

 

krotkoterminowym rozwiazaniem jest psiknac sprezonym powietrzem w szpare manetki tam gdzie jest caly mechanizm.

ja tak zrobilem i mialem na 3 mies spokoj. pozniej znowu sie zaczelo i zaczalem rozbierac ale nie mialem odpowiedniego klucza zeby zdjac kiere. i psikanalem i znowu ustalo. auto jest na sprzedaz wiec mam to w d..... i nie zamierzam tego robic. niech nowy wlasciciel sie martwi

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1401&highlight=cykanie+kierunkow&page=2

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz podpowiedzieć co to za klucz ? , mam zamiar nim pojeździć jeszcze trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli jakim kluczem kierownice odkrecic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , znalazłem maual jak zdjąć kierownicę i piszą tam torksie ale nie wiem jaki rozmiar , mam kilka więc mam nadzieję że ten odpowiedni też ale podpowiedź by się przydała

 

Lisie w dziale transpoder masz punkcik za info o kierownicy , dzięki i pozdro

Edytowane przez kristofero1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować psiknąć kontakt sprayem ile da radę bez ściągania czegokolwiek-miałem używkę manetkę po dołożeniu tempomatu i zaczął mi przekaźnik pstrykać w czasie jazdy, psiknąłem, rozruszałem i na parę miesięcy był spokój-potem długie wysiadły w tej manetce, więc poszła out ;) ale kierunki do końca działały ok.

W każdym razie jesli u Ciebie było czuć zapach spalenizny to ja bym zaopatrzył się w druga manetkę i wymienił.

A torx to chyba 40-nie pamiętam bo nigdy nie sprawdzałem-wyciągam z zestawu pasujący i już :( w każdym razie spory dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest torx, to jest cos co ma wiecej zabkow niz torx, jakas gwiazdka rozmiar 12, http://www.ebay.co.uk/itm/40-Pc-Long-Short-Torx-Star-Hex-Spline-Allen-Bit-Set-/280711970871?pt=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item415bbcc037

tutaj na aukcji masz to pod rozmiarem 12... chcesz pyke Ci foteksa bo mam takie cus;)

aaa mzoe i torx, u Lisa w borze byla ta gwiazdka, sory nie wiem jak w passku. sory za zamieszanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank tam jest spline nie torx.

co do roznicy pomiedzy jednym a drugim to widac to na zdjeciach tutaj

wydaje mi sie ze to bedzie spline 10 albo 12. ja kupilem taki zestaw

spline ma wiecej zabkow od torxa. zawsze mozesz zwalic poduche i sie upewnic. pamiteaj zeby najpierw odpiac baterie. z poduszka mozesz sie troche meczyc ale w sumie latwo sie ja sciaga. ja musialem troche pociagnac ja do siebie bo nie chciala sama odskoczyc.

Lisie w dziale transpoder masz punkcik za info o kierownicy

podziekowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze to bedzie spline 10 albo 12

to chyba 12 bo kolega ci przywiozl swego czasu bo nie miales takiego duzego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba 12 bo kolega ci przywiozl swego czasu bo nie miales takiego duzego

ale 8 mialem i bylo za male wiec ja nie pamietam czy 10 czy 12. jaki masz najwiekszy rozmiar w swoim zestawie? jak masz tylko 10 to bedzie 10 a jak masz 10 i 12 to na dwoje babka wrozyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NAJWIEKSZY MAM WLASNIE 12. NA 99% JESTEM PEWIEN ZE TO BYLO WLASNIE 12.

niewazne.

panowie jak pech to pech fcuk!!! bora stala z poltora miesiaca nie jezdzona. jutro mam klienta na ogaladanie i co ??? zimne luty w zamku sie pojawily i fis nie pokazuje drzwi kierowcy. jak postukam reka w okolicach zamka to ozywa. i teraz pytanie - czy da sie to jakos na szybko ozywic tak zeby bylo ok? czy jak bym kontaktem psiknal w zamek bez zdejmowania boczku to by cos dalo?

Patryk ja wiem ze Ty to sie na niczym nie znasz ale moze cos poradzisz??

nie chce rozkrecac zamka bo nawet jesli bym to zrobil to nie mam takiej lutownicy zeby to przelutowac.

wkurzony jestem na maxa. 2 lata bylo ok i dzisiaj musialo sie spier....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudzieles sprobuj od wewnatrz klamke pociagnac kilka razy. u mnie to pomaga.ja z tym juz sie od ladnego roku borykam i jak tak zrobie to na jakis czas jest spokuj.nie mam checi i czazu zeby sie bawic w rozbieranie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprobuj od wewnatrz klamke pociagnac kilka razy.

niestety Jacek. bylem wlasnie w aucie i sprawdzilem. jak szarpne kilka razy to za ktoryms tam zaskakuje i pokazuje ze drzwi otwarte ale jak zamkne i otworze to znowu nie styka. tak jakby podczas trzasniecia drzwiami ten zimny lut sie uaktywnial. probowlaem trzaskac delikatnie i mocno i *uj - zadnej roznice. jak otworze drzwi to znowu nie dziala. ogolnie to to dziwne bo do czasu jak jezdzilem bora to nie bylo zadnych ale to zadnych objawow ze cos tam zaczyna nie stykac bo bym to na pewno naprawil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności