Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

zaprzęgi chyba, bo jak na to inaczej zarobisz
spokojna twoja nieowłosiona :P chudzielca się podpytam, to bedefity będę ciągnął :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz tutaj masz kawałek którego nie ma na tej płycie

[ame]

[/ame]

 

ja ściagam z t***rg

 

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie wlasnie plany na drugie juz sa wiec moze tez cos wiekszego ??

 

U mnie plany weszły w życie :) żona w drugim miesiącu z drugim dzieckiem :)

 

teraz mam nowe plany zmienić auto

zmienić prace

zmienić mieszkanie

i sam nie wiem co jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol niewiem wlasnie

wyjdzie w praniu :D

 

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

 

ja czekam na fulla jak nie dostane to pewnie bede w podobnej sytuacji :D

tyle ze mieszkanie odpada bo mamy spoko domek wiec chaty zmieniac niemam zamiaru :D

 

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

 

apropo muzyczki moze ktos podac namiar na sciagniecie jakis fajnych kawalkow

najlepiej torrenty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przydalby sie kombii
nastepny karawaniarz

twardym trza byc nie mientkim:p

 

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

 

Jasne ze sie podoba - daj jakies namiary na wiecej to sobie sciagne zebym mial na trase do PL
Panowie jak macie jakies fajne linki do muzy to podeslijcie mi tez bo we wrzesniu ja smigam

 

---------- Post added at 00:07 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

 

jak popije, to Grześ może wyglądać podobnie
zescie sie tego Grzesia czepili.co chwile tylko ktos mu cos dostawia.Grzes wes sie wreszczie i zrob z tym porzadek:lol

 

---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

 

Luke tu mam dla Ciebie fajnego transportera

http://www.vebeg.de/web/de/auktionen/auktionen_suchen.htm?DO_SUCHE=1&statflag=1&AKAT_ID=1&specialsearch=&showpage=1&zusatzlink=&SHOW_AUS=16296&SHOW_LOS=6

bedzie do Ciebie pasowal tez jest niebieski:p

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja

tym razem pytanie odnośnie rozrządu :czy według zdjęć można powiedzieć czy pasek kwalifikuje się do wymiany ? szerokość paska 24 mm.

książka serwisowa (duplikat) mówi że pasek był wymieniany przy 90k mil,teraz jest 134k,a więc tak jakby już jego czas ...

 

co sądzicie ?

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

Click image for larger version Name: _7207939.jpg Views: 14 Size: 43.9 KB ID: 56903 Click image for larger version Name: _7207940.jpg Views: 15 Size: 71.8 KB ID: 56904 Click image for larger version Name: _7207941.jpg Views: 15 Size: 38.9 KB ID: 56905

 

podbijam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jest tak jak napisal Ci Maciej.pasek wyglada dobrze ale to o niczym nie swiadczy. niewem czy to Twoje auto, jesli twoje i zamierzasz nim troche pojezdzic to ja bym wymnienil jesli ma byc tylko na przetrzymanie to bym zostawil lecz nie masz gwarancji nigdy.

Ksiazki serwisowe o kant dupy rozbic. wiem bo pracowalem kiedys w serwisie vauxhalla i kumple walili do mnie z ksiazkami po pieczatki jak w dym. w zadnym wypadku bym sie nimi nie sugerowal. jesli sa faktury to juz bardziej wiarygodne zrodlo. zawsze mozesz zadzwonic do serwisu w ktorym rzekomo auto bylo serwisowane i zapytac czy maja takowe w rejestrze i co kiedy bylo robione.

decyzje i tak musisz podjac Ty. ja kiedy kupilem mojego pasata mialem pelna historie potwierdzona przez serwis plus wszystkie faktury z jednego tylko serwisu w medway. przebieg byl wtedy cos ponat 90k mil a rozrzad byl robiony bodajrze przy 74k. do tego dochodzi opcja co i jak w serwisie bylo robione, a tego faktury Ci nie powiedza, wszyscy dobrze wiemy jak owe dzialaja.dlatego ze mam zamiar pojezdzic tym autem zrobilem rozrzad od podstaw za namowa Zibiego. wszystkie paski napinacze pompa wody termostat swiece.tez sie zastanawialem a moze czegos nie wymienic i traf chcial ze jak Zibi odkrecal napinacz paska wielorowkowego to sie ukrecil. co by bylo jakbym go nie wymienil wole nie myslec jakbym wyjechal na m1 od Zibiego i by mi piredyknol. a tak mam spokuj umyslu na pare las spokoj.pamietaj ze rozrzad to nie tylko sam pasek sa napinacze z tego co wiem to w serwisie wymieniaja pasek i uwazaja ze jest ok, malo kto wymienia pompe wody. zreszta zapytaj Patryka to cos Ci na ten temat powie jak mu szpilek i rolki (nie jestem tego pewien dokladnie czego, mam nadzieje ze Ci sprostuje)nie dali bo stwierdzili ze oni uzywaja starych.

proponuje dobrze sprawe przemyslec.pozdrawiam

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm sam jeszcze nie wiem

sporo jest zainwestowane w niego i jak widze ceny na ebayu tego rocznika po ponad 5 tys funtów tylko z troszke mniejszym przebiegiem to też tyle bym chciał

 

jak zrobie nowy program(360 funtów) to na stalówkach z nowymi oponami oddam za 4k

 

To zmartwie Cie..

Za mojego paska B6 (SE) 2.0 2006 z przebiegiem 100tys/mil dali mi 3650 GBP. Do tego dodam, ze auto bylo po remoncie (wymiana rozrzadu, filtrow, wymiana skrzyni biegow i inne zabiegi zrobione w Polsce). Samochod byl w stanie "igla" - w srodku zero zuzycia (tylko galka skrzyni biegow miala slady). Samochod byl "teoretycznie" bez wad. Nie robilem zadnych chipow czy innych zabiegow na silniku (a to raczej na plus, bo silnik powinien byc zdrowy). Az szkoda bylo go za takie "grosze" oddawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zmartwie Cie..

Za mojego paska B6 (SE) 2.0 2006 z przebiegiem 100tys/mil dali mi 3650 GBP. Do tego dodam, ze auto bylo po remoncie (wymiana rozrzadu, filtrow, wymiana skrzyni biegow i inne zabiegi zrobione w Polsce). Samochod byl w stanie "igla" - w srodku zero zuzycia (tylko galka skrzyni biegow miala slady). Samochod byl "teoretycznie" bez wad. Nie robilem zadnych chipow czy innych zabiegow na silniku (a to raczej na plus, bo silnik powinien byc zdrowy). Az szkoda bylo go za takie "grosze" oddawac.

Bo zapewne oddałeś w rozliczenie, a wtedy rzadko dostaje się dobre pieniądze-z reguły sporo zaniżona wartość jest. No ale coś za coś.

Rok po tym jak zapłaciłem za mojego 7 tysi, a kupiłem w dobrej cenie na ów czas, zadzwoniłem do komisu i facet po usłyszeniu tylko marki i przebiegu od razu dawał mi 4 tysiące-podziękowałem grzecznie:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo zapewne oddałeś w rozliczenie, a wtedy rzadko dostaje się dobre pieniądze-z reguły sporo zaniżona wartość jest. No ale coś za coś.

Rok po tym jak zapłaciłem za mojego 7 tysi, a kupiłem w dobrej cenie na ów czas, zadzwoniłem do komisu i facet po usłyszeniu tylko marki i przebiegu od razu dawał mi 4 tysiące-podziękowałem grzecznie

 

No coz ja tez za swojego dalem 7k i wlozylem nastepne ponad 3k. Wystawilem na ebay za 4999 GBP i pies z kulawa noga sie nie obejrzal. Dostawalem tylko oferty w stylu "4k cash - deal today". Po miasiacu "bujania sie" zrezygnowalem.

Odkad wyszedl nowy passat b7 stare b6 srednio stanialy o tysiaczek..

 

Niektorzy "dealerzy" bujaja sie naprawde dluugo ze sprzedaza aut. Jak szukalem swojego passata 2 lata temu to napotkalem na ogloszenia ktore widnieja do dzis - to jest dopiero cierpliwosc - hehehe.

 

W handlu trzeba miec ta zylke by znalesc "glupka" ktory porzadnie zaplaci za cos co jest warte tak naprawde polowe ceny. Coraz ciezej takich niestety znalesc..

 

Wiadomo, chcesz szybko sprzedac to musisz oddac taniej. Bo ja wiem czy te tysiac funtow jest warte zachodu "bujania sie" miesiacami? Ja mam w kazdym badz razie juz spokoj.. Sprawa zamknieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podbijam :)

Jak dla mnie to wogóle złe pytanie i złym odbiorcom zadałeś ;)

Powinieneś zadać pytanie sobie: Czy zależy mi na tym aucie? Czy mogę sobie pozwolić na to ryzyko?

I teraz w zależności od odpowiedzi będziesz wiedział co robić. Jeśli odpowiedzi na te pytania w kolejności brzmią TAK i NIE to wymieniasz a, jesli na odwrót to jeździsz i nie znasz dnia i godziny, ale wali Cię to ;)

Bo czy on się nadaje do wymiany czy nie to sam już sobie po niekąd odpowiedziałeś-według ksiązki można by go już wymienić, a według wyglądu też, bo jeśli pasek nie jest nowy to nigdy nie jesteś w stanie stwierdzić kiedy on walnie-bo nie musi pęknąć od razu-może zgubić zęby i efekt będzie ten sam. A żeby zobaczyć czy nie ma już pęknięć to trzeba go w rękach wykręcić w drugą stronę-mocniej niż na zdjęciu z rolką. Ale nawet jesli nie będzie pęknięć to i tak niczego nie gwarantuje. Do tego napis już jest ledwo widoczny, a to świadczy, że już trochę pochodził ten pasek. Kolejna sprawa to wiek-wiesz kiedy był wymieniony? Nie tylko przebieg się liczy-czas osłabia gumę i sznurek.

No i nie wiesz czy rolki były wymienione-a przecież może się sypnąć jedna z nich i znów ten sam efekt co przy zerwaniu paska...

Jak Jacek wspomniał opisywałem już tu jak się z serwisem VW w Yeovil użerałem przy kupnie rozrządu, bo dla nich komplet rozrządu to pasek i rolka napinająca, a rolka prowadząca, czy nakrętki napinacza i rolki prowadzącej zostają te same...

No a na koniec tego wywodu-Gates-kiedyś te paski miały bardzo dobrą renomę-później jakość ich bardzo spadła. Być może to za sprawą podróbek, jednak fakt nie podważalny był, że one pękały, lub gubiły zęby i to dość często. A co najlepsze to nie koniecznie przy maksymalnym przebiegu, raz mi Gates zgubił zęby po 20tyś km!! A wiem, że założony był bardzo dobrze bo sam zakładałem, a rozrząd był bardzo prosty bo to starej konstrukcji OHV był-króciutki pasek, kółko na wale korbowym i koło na wale rozrządu i to wszystko. Dobrze, że silnik był bezkolizyjny-wymieniłem jedną laskę popychacza za 9 zł, założyłem nowy zestaw rozrządu, tym razem z nowymi oryginalnymi kołami i paskiem Contitech, który wyglądał dużo bardziej solidnie od tego Gates'a. A i wtedy jeszcze nie było Allegro-pasek, który poległ kupowałem w najnormalniejszym sklepie motoryzacyjnym.

Także po tym wszystkim co tu przeczytałeś to już chyba wiesz co masz robić:dobrze

 

---------- Post added at 10:23 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

 

No coz ja tez za swojego dalem 7k i wlozylem nastepne ponad 3k. Wystawilem na ebay za 4999 GBP i pies z kulawa noga sie nie obejrzal. Dostawalem tylko oferty w stylu "4k cash - deal today". Po miasiacu "bujania sie" zrezygnowalem.

Odkad wyszedl nowy passat b7 stare b6 srednio stanialy o tysiaczek..

 

Niektorzy "dealerzy" bujaja sie naprawde dluugo ze sprzedaza aut. Jak szukalem swojego passata 2 lata temu to napotkalem na ogloszenia ktore widnieja do dzis - to jest dopiero cierpliwosc - hehehe.

 

W handlu trzeba miec ta zylke by znalesc "glupka" ktory porzadnie zaplaci za cos co jest warte tak naprawde polowe ceny. Coraz ciezej takich niestety znalesc..

 

Wiadomo, chcesz szybko sprzedac to musisz oddac taniej. Bo ja wiem czy te tysiac funtow jest warte zachodu "bujania sie" miesiacami? Ja mam w kazdym badz razie juz spokoj.. Sprawa zamknieta.

Nie sposób sie nie zgodzic :dobrze

Ja sto razy wolę kupować niż sprzedawać. A oferty typu Today cash, tyle tylko, że połowę tego co chcesz to juz zostawię bez komentarza ;)

A Ci dilerzy się bujają bo nie wiem czy zauważyłeś jakie ceny, przynajmniej tu gdzie ja mieszkam potrafią sobie wystawić-jak ktoś woła 3, 4 tysiaki więcej za uto niż średnia rynkowa, no to raczej się będzie bujał. Ale co najciekawsze czasem znajdują nabywców-większość Anglików których znam kupuje lokalnie przez komisy, płacąc dużo więcej, aniżeli średnia rynkowa. Tylko dlatego, że myślą, że auto będzie pewne i z gwarancją, a dla mnie gwarancja to są moje oczy i małe ale wystarczające doświadczenie by nie wpakować się w minę ;) No ale co kto woli:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko dlatego, że myślą, że auto będzie pewne i z gwarancją, a dla mnie gwarancja to są moje oczy i małe ale wystarczające doświadczenie by nie wpakować się w minę No ale co kto woli

 

100% racji.. Na uzywane samochody gwarancji poprostu nie ma. Mi wcisneli gwarancje jak kupowalem swojego passata.. Jak przyszlo co do czego to sie zaczeli wykrecac.. Dali mi 3 miesiace gwarancji i malutkim druczkiem na ostatniej stronie dopisali "3 miesiace gwarancja lub do 2000 mil".. smiech..tyle to ja w miesiac robie..

 

Jeszcze jest jeden pozytek z "oddawania aut" w rozliczeniu. Mianowicie nikt az tak wnikliwie samochodu nie sprawdza, bo przeciez tanio oddajemy. Mozna w ten sposob pozbyc sie grata :)

Natomiast w przypadku sprzedazy za dobre pieniadze prywatnej osobie samochodu mozemy sie spodziewac ze klient wroci, bo "lampka mi dzie dziala"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za poprzednie auto dostałem więcej niż za niego zapłaciłem a 3 lata się nim bujałem ;) Trzeba tylko dobrze pasy zapiąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek będe wymieniał,dzięki za porady.Na szczęście pompa wody nie chodzi na pasku rozrządu.Na szczęście,bo pare lat temu, będąc posiadaczem AVF-a takaż pompa odmówiła posłuszeństwa nad ranem na niemieckiej autostradzie :P

Szczęście w nieszczęściu że nic więcej nie ucierpiało,i po dosyć kosztownej wymianie rozrządu i przymusowym tygodniowym pobycie w DE,autko pojechało dalej i do dzisiaj smiga jak ta lala :D Pozdr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za poprzednie auto dostałem więcej niż za niego zapłaciłem a 3 lata się nim bujałem Trzeba tylko dobrze pasy zapiąć

 

3 lata sie nim "bujales" ze sprzedaza? :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam za poprzednie auto dostałem więcej niż za niego zapłaciłem a 3 lata się nim bujałem Trzeba tylko dobrze pasy zapiąć

 

za skodzinke tez wziąłem więcej,mimo że była starsza o rok i miała 23k mil więcej na zegarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za skodzinke tez wziąłem więcej,mimo że była starsza o rok i miała 23k mil więcej na zegarze
Ja tam za poprzednie auto dostałem więcej niż za niego zapłaciłem a 3 lata się nim bujałem

dajcie znac gdzie takich kupcow mozna znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze sprzedaza?

Ja nie mówiłem,że sprzedałem,tylko że kasę dostałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek będe wymieniał,dzięki za porady.Na szczęście pompa wody nie chodzi na pasku rozrządu.Na szczęście,bo pare lat temu, będąc posiadaczem AVF-a takaż pompa odmówiła posłuszeństwa nad ranem na niemieckiej autostradzie :P

Szczęście w nieszczęściu że nic więcej nie ucierpiało,i po dosyć kosztownej wymianie rozrządu i przymusowym tygodniowym pobycie w DE,autko pojechało dalej i do dzisiaj smiga jak ta lala :D Pozdr0

Dlatego głupotą dla mnie jest nie robienie pompy, która jest napędzana paskiem rozrządu. Zwłaszcza, że koszt pompy jest śmieszny-35 funtów za ori w servisie płaciłem.

Ale nawet w afnie mając rozpięty przód, wypuszczony płyn ani przez chwilę bym się nie zastanawiał, tylko od razu wymieniał za jedną robotą:fajny

 

---------- Post added at 13:11 ---------- Previous post was at 13:10 ----------

 

Ja nie mówiłem,że sprzedałem,tylko że kasę dostałem :P

Z tąd dopisek o pasach ;) A zwarcie w instalacji czasem nie jest bezpieczniejsze dla zdrowia? ;)

 

---------- Post added at 13:11 ---------- Previous post was at 13:11 ----------

 

dajcie znac gdzie takich kupcow mozna znalezc

W PRLu :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba tylko dobrze pasy zapiąć
dobre ja tak grubo zarobilem na poprzedniej vectrze. w polandzie policzyli mi po wartosci rynkowej pl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności