Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Wiertarka + dobre wiertla + duzo pifka = udana robota ;)

Zibi ci powie jak to szlo u mnie HEHEHE

ha ha mialem okazje uslyszec o twojej śróbce

 

---------- Post added at 13:26 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

 

no a ja mialem w piatek przygode jak tralala jade se do zibiego a tu w trakcie zalonczylo mi sie abs esp i przekreslone p,dostalem juz goraczki :blady. po tym z prawej strony zaczelo mi cos dudnic szumiec a nawet wyc tak se pomyslalem ze to lozysko jak nic :hmm,a i do tego pewnie czujnik esp pewnie tez wysiadl,ale dojechalem do dr.zibiego zbadal ocenil diagnoza lozysko bo tak wszystko wskazywalo po pierwszych ogledzinach,przy czym zibi zaproponowal ze mi to zrobi na nastepny dzien bo juz bylo zapozno na kupno nowego.na nastepny dzien zibi zdjal kolo i ku mojemu zdziwieniu :zeco a i jego wiekszemu:zeco co sie okazalo te ejuh co mi ostatnio wymieniali przeguby nie dokrecili mi sroby nie wiem jak to sie nazywa po fachowemu ale ta która trzyma tez lozysko,pomyslalem se to skurw.....y:wsciekly czlowiek na drodze by sie rozwalil bo debile nie dokrecili sroby a kolo by moglo se odjechac beze mnie, ale dzieki zibiemu:kumple dokrecilismy kolo zaoszczedzilem pieniadze za lozysko i dojechalem z zonka calo do domu ot przygoda:drive:

Edytowane przez ROMEO80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany czy ktos mi moze powiedziec czy ten passat W8 w filmiku to ten sam co byl na Dubsach w tamtym roku ??? [ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany czy ktos mi moze powiedziec czy ten passat W8 w filmiku to ten sam co byl na Dubsach w tamtym roku ???
jakby co to pytaj, bedziesz mial info z pierwszej reki >klik<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakby co to pytaj, bedziesz mial info z pierwszej reki

LUKE Wielkie dzieki tak myslalem ze to ten sam..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanko na szybko Zibi oruchomil mi domykanie/otwietanie szybek z pilota i sygnal syrena przy zamknieci/otwarciu czy jak odlacze modul komfortu to mi sie te ustawienia zresetuja pozdrawiam wszystkich z PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam takie pytanko na szybko Zibi oruchomil mi domykanie/otwietanie szybek z pilota i sygnal syrena przy zamknieci/otwarciu czy jak odlacze modul komfortu to mi sie te ustawienia zresetuja pozdrawiam wszystkich z PL

 

nie, nic sie nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Zibi z szybka odpowiedz a co tam Zbyszek u ciebie swieta juz na nowym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie ale juz juz prawie he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wroce z PL to chyba juz na nowe podjade z czyms do opicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko-zobaczyłem, że cena dobra to Ci dałem znać.

Parę dni temu założyłem do paska rodziców polizingową kratkę-znalazłem ją w zeszłym roku na allegro za 60 zł w okolicy rodziców. Minus jej był taki, że iała jeszcze blachę osłaniającą siedzenia-czyli szczelnie zakrywała cały tył-odbiłem blachę, miejsca zgrzewów wyszlifowałem, czarnym matem psiknąłem i wygląda elegancko, a koszt znikomy ;)

 

---------- Post added at 07:13 ---------- Previous post was at 07:05 ----------

 

Zawsze mnie wkurzał mały zbiorniczek sprysków w pasku. Od czasu jak wywaliłem fabryczny intercooler, to mam w okolicach zbiornika kupę miejsca i jeszcze bardziej wkurza widok tego wyciętęgo małego ori zbiornika (4litry).

Poszperałem w etce i zobaczyłem, że paski W8 miały 6.5 litra, zaglądnąłem na ebay i znalazłem nóweczkę za 15 funtów z przesyłką-już nie mogę się doczekać jak go zamontuje, bo zwłaszcza teraz przy spryskiwaczach świateł to ten ori wkurza jeszcze bardziej. I wreszcie cała 5litrowa bańka mi się zmieści na raz ;)

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190516222588&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Gdyby ktoś szukał to ma numer 3B7 955 453 D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no a ja mialem w piatek przygode jak tralala jade se do zibiego a tu w trakcie zalonczylo mi sie abs esp i przekreslone p,dostalem juz goraczki . po tym z prawej strony zaczelo mi cos dudnic szumiec a nawet wyc tak se pomyslalem ze to lozysko jak nic ,a i do tego pewnie czujnik esp pewnie tez wysiadl,ale dojechalem do dr.zibiego zbadal ocenil diagnoza lozysko bo tak wszystko wskazywalo po pierwszych ogledzinach,przy czym zibi zaproponowal ze mi to zrobi na nastepny dzien bo juz bylo zapozno na kupno nowego.na nastepny dzien zibi zdjal kolo i ku mojemu zdziwieniu a i jego wiekszemu co sie okazalo te ejuh co mi ostatnio wymieniali przeguby nie dokrecili mi sroby nie wiem jak to sie nazywa po fachowemu ale ta która trzyma tez lozysko,pomyslalem se to skurw.....y czlowiek na drodze by sie rozwalil bo debile nie dokrecili sroby a kolo by moglo se odjechac beze mnie, ale dzieki zibiemu dokrecilismy kolo zaoszczedzilem pieniadze za lozysko i dojechalem z zonka calo do domu ot przygoda

 

ROMEO80 tak z ciekawości mam pytanie czy po dokreceniu tego łożyska wszystko jest ok nie szumi tak z czystej ciekawosci pytam bo pamietam jeszcze z czasów szkoły przynajmniej mnie tak uczyli że jeżeli postawi sie na koła auto z nie dokreconym łożyskiem tzn dostanie obciążenia to bardzo szybko może je trafić i do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ROMEO80 tak z ciekawości mam pytanie czy po dokreceniu tego łożyska wszystko jest ok nie szumi tak z czystej ciekawosci pytam bo pamietam jeszcze z czasów szkoły przynajmniej mnie tak uczyli że jeżeli postawi sie na koła auto z nie dokreconym łożyskiem tzn dostanie obciążenia to bardzo szybko może je trafić i do wymiany

 

mit , tak sie dzialo w syrenkach i maluchach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ROMEO80 tak z ciekawości mam pytanie czy po dokreceniu tego łożyska wszystko jest ok nie szumi tak z czystej ciekawosci pytam bo pamietam jeszcze z czasów szkoły przynajmniej mnie tak uczyli że jeżeli postawi sie na koła auto z nie dokreconym łożyskiem tzn dostanie obciążenia to bardzo szybko może je trafić i do wymiany
zibi ci odpowiedzial ,ale panie kolego jechalem z zibim i nic nie bilo nic nie szumialo mial okazje sie przekonac.do domu dojechalismy cali, wiec zadnego problemu nie mam. byla szybka interwencja dr. zibiego he:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ROMEO80 tak z ciekawości mam pytanie czy po dokreceniu tego łożyska wszystko jest ok nie szumi tak z czystej ciekawosci pytam bo pamietam jeszcze z czasów szkoły przynajmniej mnie tak uczyli że jeżeli postawi sie na koła auto z nie dokreconym łożyskiem tzn dostanie obciążenia to bardzo szybko może je trafić i do wymiany

U mnie w tydzien po zakupie zaczelo cos trzec ale jak tylko skrecalem w prawo nie moglem dojsc o co chodzi , jake bylo moje zdziwienie ze duza sruba centralana od przegubu w prawym kole byla luzna :-o , dokrecilem i jest ok , pytanie czy moze sie ona sama odkrecac? moze kupic nowa i wymienic? - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdorazowo odkręcając ją powinno się dawać nową-dlatego w zestawie naprawczym gumy przegubu jest nowa śruba. I powinno się przykręcić sporym momentem-o ile dobrze pamiętam to 190nm +180stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdorazowo odkręcając ją powinno się dawać nową-dlatego w zestawie naprawczym gumy przegubu jest nowa śruba. I powinno się przykręcić sporym momentem-o ile dobrze pamiętam to 190nm +180stopni.

Kluczem dyna. dokrecilem , guma nie byla zmieniana ale jest dobra , znajde nakretke kupie i wymienie dla sw spokoju , dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie czy moze sie ona sama odkrecac? moze kupic nowa i wymienic? - pozdrawiam

 

normalnie nie powinna sie odkrecic bo jest prawy gwint i bedzie sie sama dokrecala, najlepiej jak sie cos robi z ta sruba i chce sie jej ponownie uzyc to mozna ja dla swietego spokoju posmarowac tak zwanym ABS-em ( taki niebieski plyn do samo kontrowania srub ) i napewno sie sie odkreci. Dociaga sie ta srube zaje.......ym momentem albo noga ( pozycja stawania na kuczu ). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dokręcałem to najpierw kluczem dyno do 190nm i potem dociąg nasadką z rurą 1.5 metrową, ale zamiast dociągnąć 180 stopni, dociągnąłem tylko ok 90stopni, bo normalnie się bałem więcej, ale myślę, że to wystarczy-jakby się miało obluzować to już by puściło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakretka kupiona i dokrecona ,,kluczem 1.5 metr '' :dobrze , dzieki za info - pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności