Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Patryku papiery mam :)

Najpierw wyślę papiery do przerejestrowania na siebie a potem zgłoszę sorn w takim razie.

Dzięki jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Patryku papiery mam :)

Najpierw wyślę papiery do przerejestrowania na siebie a potem zgłoszę sorn w takim razie.

Dzięki jeszcze raz

 

Jak masz papiery to wyślij razem z formą na sorn i z głowy:

https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/266113/V890.pdf

 

A jeśli Ci nie dojdzie nowy dowód przed końcem miesiąca, a wątpię żeby doszedł skoro jeszcze nie wysłałeś to i tak będziesz musiał formę wysłać żeby być spokojny o maj. Więc lepiej wyslij za jednym razem dowód i formę i spokój.

Tak na prawdę wątpię żeby dali karę za jeden miesiąc zwłoki, ale lepiej nie ryzykować.

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka tygodni temu dostałem list w pl, na temat tego przechodzenia do zus lub pozostania w ofe. Z racji tego, że pracowałem w Polsce (aż) kilkanaście miesięcy uzbierało mi się w ofe (aż) około 1700 zł. Zainteresowany dodatkową gotówką, jakby nie było "moją", bo wypracowaną, zadzwoniłem do ofe z zapytaniem czy mógłbym wypłacić te pieniążki (na waciki). Co się okazało, uprzejma pani uświadomiła mnie, że nie dość, że nie ma możliwości wypłaty tej kwoty - mimo tego, że dałem jej do zrozumienia, że nie wracam do PL na emeryturę - to co najlepsze... przejdą one do skarbonki państwa. Jednym słowem dołożyłem się do nowego auta premiera :what

 

ot taka ciekawostka. Miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta mila pani jest glupia pi... , te 1700 zł będzie pomnażane aż do osiągnięcia wieku emerytalnego przez ciebie. Nie może tak być że skarb państwa sobie je weźmie,

- swego czasu sprzedawalem te filary więc jakąś tam wiedzę mam na ten temat

- sam mam prawie (---- w moim II filarze) i dowiadywalem się u źródła

- jest jeszcze 3 opcja nad którą ja się zastanawiam ale przy 1700 zł nie warta zachodu

 

 

Panowie ma ktoś botowalną wersje windy 7, byłbym wdzięczny.

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta informacja o tych filarach :P Głosował ktoś dzisiaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa ta informacja o tych filarach :P

A co tak cię rozbawiło Michał, kwota która podałem? Wiem że dla nie dowiarkow to suma z kosmosu tylko widzisz ja w Polsce nie miałem złej pracy bo w w tamtym wieku moja podstawa to prawie 3k + premie , prowizje , w jednej z największych firm na świecie w branży FMCG a potem kiedy zmieniłem na farmaceutyki było jeszcze lepiej, nie zostawiłem Polski z powodu braku pracy ! A od czasu opuszczenia Polski moje jednostki rozrachunkowe na indywidualnym koncie w funduszu były stale pomnażane, do tego ZUS wysłał zaległe składki i uzbierala się sumka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch żydów poszło na lody.

Jeden dostał dwie kulki a drugi z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris strzeż się teraz wiem ile jesteś wart :) heheh Generalnie chodziło mi o to że ku...wa i mój dziadek żył całe 2 lata na emeryturze i mój wujek całe 4, że ja sam się zastanawiam czy nie zrezygnować z tego.....ale...dobra niech już leci...

W ogóle ostatnio dałem się wkręcić Polplanowi w ubezpieczenie za 500 funa :wmorde

 

Hans wybudował Żydom basen....ale nie na puścił im wody a Żydy tak go proszą i proszą że chcieli by sobie popływać...ten się wkurzył i nalał im kwasu.....Żydy pływają i mówią: Hans ale ty nas rozpuszczasz...

Edytowane przez Beart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris, robimy dziś spota? ;-) o ile pracujesz w RDC Wigan. Dostawa na 20:00 ale coś marnie to widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kris, robimy dziś spota? ;-) o ile pracujesz w RDC Wigan. Dostawa na 20:00 ale coś marnie to widzę...
sorry Sławek ale ja nie pracuje w WIGAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam kiedyś szukałeś programu do obróbki filmów

znalazłeś coś fajnego ?

jakiego programu używasz ?

 

 

 

 

co tu taka cisza ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinacle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pinacle

Nie zainstalowany :wstyd:

 

jakiego programu używasz ?

iMovie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
iMovie

 

coś na łindołs potrzebne co poprawi jakość ostrość itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ogrodek wycinam, masakra, plot bede stawial, jak tu jest ? Sasiada mozna zapytac czy na polowe plotu sie zrzuci ? Czy np. Jedna jest moja strona dajmy na to lewa i ja musze w calosci pokryc koszt ? Orientuje sie ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tu jest, ale ja się swoich sasiadek pytałem, i obydwie dorzucily się do swoich stron.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale coś mi się o uszy obilo, że ładniejsza strona musisz robić od sąsiadów, co prawda ja zrobiłem po swojemu i nikt mi za to dupy nie urwał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ja własnie miałem spotkanie z kur...a Landroldasem (ci obok wynajmują i musieli po niego zadzwonić-jakiś tam ichniejszy wujek) masakra oczywiście się zwalił ze chaszcze wykosiłem a miały po 5 metrów i były pośrodku robiły za płot...no debil na maksa wiec mu powiedziałem skoro nie chce ani funa rzucić zrobię to po swojemu czyli: stary płot zostanie po jego stronie a ja się po prostu od niego odgrodzę...i pomiędzy nami będzie 10 cm przerwa wypełniona syfem.....jak dupek ma problemy z czymś takim...no maskara...i teraz będą stały dwa płoty mój normalny i jego kurde siatka do kolana po jego stronie...Masakra....

 

No to już mi kawy nie potrzeba...wystarczająco sobie ciśnienie podniosłem.

Edytowane przez Beart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ja miałem gwarancję na ostatnie auto bmw e91 i nie polecam .padla mi pompa wspomagania a podkreslam ze mialem 4star prawie najwyzsza z możliwych opcji gwarancyjnej . Zglosilem usterke i pojechalem na Service. Tam sie okazało ze pompa ma wyciek i to nie jest objete gwarancja!tak na prawdę to nie bylo żadnego wycieku ale nie ważne. Panowie z serwisu oczywiście dali mi quotation na pompe i steering rack na jedyne £900 wiec ich wysmialem.koncowo sam wymienilem pompe w innym warsztacie .osobiście nie polecam uwazam ze to strata pieniędzy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema ja miałem gwarancję na ostatnie auto bmw e91 i nie polecam .padla mi pompa wspomagania a podkreslam ze mialem 4star prawie najwyzsza z możliwych opcji gwarancyjnej . Zglosilem usterke i pojechalem na Service. Tam sie okazało ze pompa ma wyciek i to nie jest objete gwarancja!tak na prawdę to nie bylo żadnego wycieku ale nie ważne. Panowie z serwisu oczywiście dali mi quotation na pompe i steering rack na jedyne £900 wiec ich wysmialem.koncowo sam wymienilem pompe w innym warsztacie .osobiście nie polecam uwazam ze to strata pieniędzy pozdrawiam

 

a ja nie narzekam ostatnio robiłem dwumase w polsce i kasę oddali 550 funtów ( dwumasa 1.090zl.) robocizna jak dobrze pamiętam 1200zl. w aso VW :) odpowiednie pismo, rachunki i po miesiącu oddali kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności