Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wracałem z treningu który był na wsi i jadąc po tych wiejskich drogach zauważyłem że passat ma bardzo słabe światła mijania...zauważyliście u siebie coś podobnego ? Passat 3BG... jakieś żarówki konkretne ktoś może poleca ? U mnie zwykła lampa jest bez ksenonu.

P.S.

Spać nie moge 6 rano a ja już po snaidaniu w dzień wolny :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard w 3bg. Załóż hid 4300 i nastanie jasność. Albo jakieś philipsy albo narvy załóż ale to nie to co hid. Tak wiem, zaraz niektórzy mi pojadą bo to nie fabryczne... Ale o ile lepiej się jeździ jak się widzi cokolwiek a nie światła jak znicze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hida wlasnie 4300 i jestem zadowolony wczesnie mialem zlykle i byla masakra pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie uporałem się z zamkiem tylnej klapy...ten elektryczny silniczek co ciągnie linkę był do wymiany...odnośnie tego zestawu...to jakieś linki macie ? Instalacja tego to jakieś czary są ? jeśli chodzi o Passata czy raczej idzie gładko..w ogóle nigdy się nie zastanawiałem/nie brałem pod uwagę tych zestawów ponieważ ja w Polsce to średnio a z 2-3 miesiące w roku jestem...jak tam krokodyle złapią to to legalne w Polsce jest ?

 

P.S.

To jest coś takiego ?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/230913195545?_trksid=p2055120.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edytowane przez Beart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc i takie cos. ale znajdziesz taniej, ten jest do samochodow z canem a Ty takiego nie musisz, zwykly hid wystarczy. ale wez wersje slim(przetwornica) bedzie latwiej to wlozyc. instalacja to zaden problem, jest nawet chyba manual na forum. niestety i tu i wszedzie jest to nielegalne, ja mialem pewnie ze 2 lata w passku i nigdy nikt sie nie przyczepil. w touranie tez mam i jest ok, dla swietego spokoju usuwam to na mot zeby sie nie przyczepili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla swietego spokoju usuwam to na mot zeby sie nie przyczepili.

 

Nie ma potrzeby usuwania na mot ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

tylko nie kupuj 6000K tylko 4300K

i uwaga ja tak miałem kupiłem na ebayu 4300K

wszystko ładnie pięknie ale palniki były 6000K bo świeciły na niebiesko

musiałem dokupić osobno zestaw palników 4300K

a że miałem zestaw przetwonic i stary akumulator to 6000K pięknie oświetla mi komórkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jesli ja mam xenon i mi tez slabo swieci? zarowki stare czy odblask do wymiany?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dobrze Grześ!

 

 

To co kiedy zacznie się masowy napływ aut z kierownicą po prawej stronie do Polski? (w nawiazaniu do wyroku trybunału, jakby kto wiadomości nie oglądał )

czyli jest teraz szansa ze kupie auto w UK wywioze do Polski zarejestruje, ubezpiecze i wroce do uk? ale w uk bede mogl jezdzic tak jak do tej pory tylko 6 miesiecy i powrot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a

 

 

czyli jest teraz szansa ze kupie auto w UK wywioze do Polski zarejestruje, ubezpiecze i wroce do uk? ale w uk bede mogl jezdzic tak jak do tej pory tylko 6 miesiecy i powrot?

 

tak pewnie bedzie taka sznsa tylko nasuwa sie pytanie po co i w jakim celu?

 

nie wiem ile masz lat maciek ale czy jeśli planujesz zostać tutaj troszkę dłużej to nie warto budować sobie dobrej histori ubezpieczeniowej? no i pamiętaj ze wywóz autka do polski na 2 tygodnie co 6 miesięcy nic naprawdę nie daje , temat był wałkowany już kilka razy - jednym sie upieka przez kilka lat a następni już maja problem dosłownie po 6 miesiącach

 

ostatnio czytałem gdzieś o gościu który przez 2 lata jeździł autkiem po uk - pojechał do Hiszpanii na wakacje i wracając w dover wzięli go na garaż i powiedzieli że autko musi wrócić na prom albo zostawia auto w dover i ma czas na przerejestrowanie i z dokumentami z dvla może wrócić po odbiór samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku koncze 24 lata mieszkam w liverpool i wychodzi mi bardzo duze ubezpieczenie, ja polskim paskiem juz latam ponad rok i narazie cisza, wiec taniej by mi bylo kupowac co roku nowe auto niz placic angielskie ubezpieczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 6 miesięcy to nie jest defacto na auto tylko na osobę - osoba po przyjeździe i rozpoczęciu życia w UK może mieć auto z innego kraju przez 6 miesięcy. Minie 6 miesięcy od kiedy tu mieszka i już nie ma prawa mieć auta na innych rejestracjach. A jeśli tu się mieszka i pracuje, to sprawdzenie od kiedy, nie jest problemem dla policji.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a co jesli ja mam xenon i mi tez slabo swieci? zarowki stare czy odblask do wymiany?

Wypalony odbłyśnik. Niestety częsta przypadłość soczewek. Ciepło z żarnika/żarówki unosząc się do góry powoduje matowienie górnej części odbłyśnika, a to właśnie tylko górna połowa odbija światło na drogę w reflektorze soczewkowym. Zostaje wymiana na nowe/nie zużyte lub regeneracja. W PL to pewnie ze 150zł za lampę. Tu nie słyszałem aby ktokolwiek to robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co jesli ja mam xenon i mi tez slabo swieci? zarowki stare czy odblask do wymiany?

 

po czasie wypalają się odblaski ale również palniki

Ja właśnie niedawno kupiłem nowy zestaw po około 3 latach użytkowania

i muszę stwierdzić że jest o wiele więcej światła

 

A jaką masz barwę palników teraz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma potrzeby usuwania na mot ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

tylko nie kupuj 6000K tylko 4300K

i uwaga ja tak miałem kupiłem na ebayu 4300K

wszystko ładnie pięknie ale palniki były 6000K bo świeciły na niebiesko

musiałem dokupić osobno zestaw palników 4300K

a że miałem zestaw przetwonic i stary akumulator to 6000K pięknie oświetla mi komórkę :D

 

Dokładnie - mi mot przechodzi na podwójnym hidzie ;) (w krótkich i długich)

 

Dodatkowo lepiej poszukać zestawu gdzie sprzedawca wyraźnie pisze, że przetwornice są AC. Niestety wiele tych tanich teraz jest DC i to jest tragedia - mało światła, barwa palników 4300 na takich przetwornicach bardziej przypomina kolorem 6000k aniżeli 4300. Do tego przetwornice te niszczą palniki. Niestety naciąłem się na takie już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądacie ksw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak tam krokodyle złapią to to legalne w Polsce jest ?

 

W PL jakiś czas temu policja bardzo się zawzięła na hidy bo ludzie wkładali to wszędzie niestety. A jedynie w soczewce ma to prawo bytu bez oślepiania innych. Niestety wielu miało to gdzieś i dlatego kontrole były ostre.

Nie wiem jak teraz jest, mnie nikt nigdy się nie doczepił o to w PL, ale w dzień jeżdżę na dziennych, bo szkoda odbłyśników wypalać, a do tego dołożyłem spryski więc zawsze to bardziej legal wygląda.

 

Niestety reflektor soczewkowy przy zwykłej żarówce to bardzo marne oświetlenie. Do tego wypalający się odbłyśnik i zabrudzenie optyki dodatkowo pogarsza sprawę.

Ja swoje lampy kiedyś wyjąłem i wymyłem w wodzie destylowanej. Efekt całkiem nie zły.

 

Przetwornica slim mieści się w reflektorze, pod światłem długim, więc nie trzeba z kablami na zewnątrz wychodzić.

 

Ja hidy kupiłem od razu po zakupie paska - miałem wtedy jeszcze auto z fabrycznymi xenonami i powrót paskiem do domu spowodował od razu decyzję o zakupie hidów. Jeżdżą już 7 lat i nie wyobrażam sobie wrócić do żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój coffe maker przyszedł dziś :)

Teraz automatycznie na 15 minut przed pobudką kawa zacznie się robić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale walka .... szok jak sie laski tlukly. smialem sie przy tej walce ..... prawie jak laski walczace pod wiejska dyskoteka hahaha.

Adam jak podroz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz automatycznie na 15 minut przed pobudką kawa zacznie się robić

 

Tosty też robi i smaruje masłem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale walka .... szok

coś straciłem poszedłem się wykąpać w tym czasie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kufa zaluj tego prysznica stary!! warto bylo ogladac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności