Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

oo ktoś mi tu jedzie po ambicji :bleble ale uwierz mi że jak przyjeżdzam po 12 godzinach po za domem to mi się nie chce nic a weekend jak to weekend za dużo spraw do ogarnięcia i dlatego nie bywałem za często. A o tym że można sprawdzić poprzednie moty to doskonale wiedzialem tylko nie wiedzialem że przez po numerze ostatniego motu można dojść :dobrze

 

A tam zaraz po ambicji-po prostu dałem Ci do zrozumienia, że warto ten wątek przeglądać ;) Fakt, że czasem piszemy o d.. marynie, ale czasem i jakieś dobre info się trafi i wesoło jest:dobrze

 

---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

 

Ja sobie wreszcie też mogę usiąść, przed chwilą skończyłem wymieniać płyn we wspomie i wiskozę, czym zamknąłem piąty z rzędu weekend grzebania przy pasku-auto gotowe do wyjazdu 15.04 do Polski. Tylko jeszcze mot w środę i mogę jechać. No może jeszcze cb zaraz pójde montować, ale już mi się nie chce, to pewnie odłożę na kiedy indziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tam zaraz po ambicji-po prostu dałem Ci do zrozumienia, że warto ten wątek przeglądać Fakt, że czasem piszemy o d.. marynie, ale czasem i jakieś dobre info się trafi i wesoło jest

 

---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

 

Ja sobie wreszcie też mogę usiąść, przed chwilą skończyłem wymieniać płyn we wspomie i wiskozę, czym zamknąłem piąty z rzędu weekend grzebania przy pasku-auto gotowe do wyjazdu 15.04 do Polski. Tylko jeszcze mot w środę i mogę jechać. No może jeszcze cb zaraz pójde montować, ale już mi się nie chce, to pewnie odłożę na kiedy indziej...

 

Nie no pewnie jak najbardziej jestem za:dobrze

Ja mam plan za tydzień dokładnie auto po przeglądać w sobotę bo jedziemy do kraju 21.04 a tak się składa ze podczas urlopu kończy mi się Mot i muszę jeszcze przed wyjazdem zrobić. No i olej muszę wymienić jeszcze bo od wczoraj komunikat mi się wyświetla ale olej już leży tak że jeszcze tylko filtr i auto powinno być gotowe. Moje CB chyba umarło bo po ostatnim powrocie z kraju cisz w nim żadnych szmerów ani nic na trasie jeszcze słyszałem ludzi ale później już nic. Swoją drogą miało prawo w Polsce mi służyło prawie trzy lata a kupiłem je używane.Tak że może coś kupie nowego zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryku jeszcze raz dziękuję i przepraszam że przy niedzieli cały dzień Ci głowę zawracałem. dzięki ludziom takimi jak Ty to forum się kręci.pozdrawiam.

:dobrze

 

A to zdjęcie śróbki którą znalazłem na osłonie silnika. ma ktoś pojęcie co to za śróbka? gdzie ewentualnie ją wkręcić?

 

picture.php?albumid=1231&pictureid=7165

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj ogladac tego nowego Passka B7 i powiem wam ze z daleka z przodu fajnie wyglada,tyl bez kometarza..:( ale z bliska to poprostu troche sie chyba spieszyli jak go projektowali bo lipa straszna a najlepsze jest laczenie przednich blotnikow,slupka i maski... poprostu smieszne,mam nadzieje ze szybko zrobia jakiegos lifta (moim skromnym zdaniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapala się kontrolka czerwona ta od hamulca ręcznego i miga i w tym samym czasie pipczenie i napis na wyświetlaczu: STOP! Brake Fault. Service Manual

 

Tylko co to w zasadzie znaczy? Vag-Com nie wykrywa żadnych błędów. Mechanicznie chyba wszystko jest w porządku: klocki, płyn, czujniki ABS. Hamulce też działają poprawnie, tzn. ABS się odpala na wszystkich kołach.

Bujam się już z tym komunikatem pół roku. Niech ktoś wymyśli jak to wykasować/naprawić. Bo znudziło mi się to pipczenie za każdym razem jak przekręcam kluczyk w stacyjce.

 

 

dziś wymieniłem zbiorniczek wyrównawczy płynu hamulcowego, walnięty był czujnik w środku. Którego nie można kupić osobno, trza cały zbiorniczek i w dodatku tylko ASO, cena ok. Ł45.

i teraz po przekręceniu kluczyka..... cisza i kontrolka nie miga........ działa prawidłowo....... taka pierdoła a 1,5roku się z tym bujałem.

A wszystko dzięki sugestii :provw:Z B Motors :provw:żeby spróbować z tym zbiorniczkiem :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki jest rozmiar gwintu bo na pierwszy rzut oka jak dla mnie to sruba od miski olejowej od Forda ale ona powinna mieć oring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to zdjęcie śróbki którą znalazłem na osłonie silnika. ma ktoś pojęcie co to za śróbka? gdzie ewentualnie ją wkręcić?

 

jacek zajrzyj na zimna strone turbiny, tam jest taka opaska plastikowa ktora trzyma waz i jest przykrecona na dwie srubki M6, ta wyglada podobnie ale nie musi byc akurat ta poniewaz wsztsko na zdjeciach wyglada troszke inaczej.

 

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:50 ----------

 

A wszystko dzięki sugestii Z B Motors żeby spróbować z tym zbiorniczkiem

 

tak niechcaco spojrzalem na podpis i zobaczylem ze przerabialem juz ten temat i podpowiedzialem co trzeba zrobic i jak to sprawdzic. Teraz krystian bedzie ci sie dziwnie passkiem jezdzilo bo jak by nie patrzyl przez 1,5 roku dalo sie przyzwyczaic do tych piskow ostrzegawczych a teraz cisza he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sruba od miski olejowej od Forda
ciekawe:hmm

 

---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

 

jacek zajrzyj na zimna strone turbiny, tam jest taka opaska plastikowa ktora trzyma waz i jest przykrecona na dwie srubki M6, ta wyglada podobnie ale nie musi byc akurat ta poniewaz wsztsko na zdjeciach wyglada troszke inaczej.

dzięki Zibi jutro ogarne bo już ciemno.ale najważniejsze że to nic poważnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryku jeszcze raz dziękuję i przepraszam że przy niedzieli cały dzień Ci głowę zawracałem. dzięki ludziom takimi jak Ty to forum się kręci.pozdrawiam.

Nie ma problemu-ja lubię gadać ;)

 

A co do śrubki to niestety jeszcze takiej w pasku nie widziałem, albo nie zwróciłem uwagi, bo nic mi nie mówi :(

 

A tak passat poszedł w dół wczoraj-jeszcze będę musiał tył puścić troszkę niżej, żeby wyrównać, ale to już musi poczekać na powrót z polski.

DSC00639.jpg

DSC00641.jpg

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi-wiskozę wymieniłem i jest ok-łożysko w łapie mam jeszcze ok, a faktycznie łożysko w wiskozie zaczęło dawać pierwsze sygnały. Wiskozę pomysłem wyciągnąłem bez problemu i aż mi wstyd teraz, że poszedłem na skróty i wyłamałem dwie lamelki, żeby wyjąć śrubę altka ostatnio jak go wymieniałem, zamiast odkręcić wisko, bo kwestia to tylko mieć pomysł na zablokowanie wisko i tyle... Ale człowiek się ciągle uczy ;)

A tak przy okazji to ciekawe, czy wyłamane lamelki nie przyspieszyły padu łożyska:hmm

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji to ciekawe, czy wyłamane lamelki nie przyspieszyły padu łożyska
moim zdaniem przyspieszyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

Patric ale musze ci przyznać że felgi masz bardzo ładnne:dobrze Sam myślałem nad zmianą felg na audowskie 18" które mi się bardzo podobają ale pomysł został porzucony na koszt przyszłej zmiany samochodu. Moje oryginalne 16" dostłay nowy lakier bo od momentu kupna auta miłem trzy felgi porysowane jak ch....a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiek ;) Udało mi się je dwa lata temu trafić jak w totolotka. Pomyślałem o 17tkach, wstukałem na ebayu, aukcja za chwilę się kończyła to zabidowałem. I wygrałem za 122 funty do odbioru 200mil ode mnie. Ale gość nie miał problemów żebym kuriera po nie wysłał. Koszt śmieszny bo 27,5f. I tak stałem się właścicielem felg z audi TT 2 które okazały się być w stanie jak nowe. Felgi miały opony, ale 225/50 nie podeszły na przód, więc zmieniłem na 225/45, a na tyle jeszcze parę miesięcy pojeździłem na oponach które przyszły z felgami. Więc zakup jak najbardziej ok;)

A i kapselki udało mi się VW dopasować bo z audi nie będę jeździł-ja się trendom nie poddaje jak mi się nie podoba ;) Bo niby jest taki tuningwy trend, że jak masz fele z audi to zostawiasz znaczek z audi, ale to nie dla mnie.

A na co będziesz zmieniać? Ja na razie utknąłem z paskiem i pewnie jeszcze długo pojeździ u mnie, choć już cztery lata ze mną się tuła ;) Pewnie zostanie kiedyś jako drugie auto.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie jak na ebay przy przedmiocie jest napis free P&P , to co to znaczy ? , cos za darmo , ale napewno nie felgi :-) a o nie wlasnie chodzi . Prosze sie nie smiac , ale kupuje tylko czasami z ebaya . Dzieki za info i pozdrawiam :-)

 

a o nie chodzi http://cgi.ebay.ie/17-TSW-Demon-Alloy-Wheels-/160552514256?pt=UK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Rims_Car_Wheels_ET&hash=item2561acf2d0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , panowie jak na ebay przy przedmiocie jest napis free P&P , to co to znaczy ? , cos za darmo , ale napewno nie felgi :-) a o nie wlasnie chodzi . Prosze sie nie smiac , ale kupuje tylko czasami z ebaya . Dzieki za info i pozdrawiam :-)

 

a o nie chodzi http://cgi.ebay.ie/17-TSW-Demon-Alloy-Wheels-/160552514256?pt=UK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Rims_Car_Wheels_ET&hash=item2561acf2d0

 

jakas bzdura bo gosc pisze

 

Collection in person is prefered, I would be willing to deliver locally within 20 miles of New Ross. Co.Wexford.

 

Shipping can be arranged however as the item is heavy and bulky shipping costs would be considerable, Please contact me with your location if you want them shipped and I will find out how much it would cost.

 

czyli ze najlepiej jak odbierzesz osobiscie, albo on dostarczy tak do 20 mil , ale moze tez wysłac tylko ostrzega ze moze to byc droga impreza, i najlepiej skontaktowac sie z nim to sprawdzi cene kuriera do miejsca w którym mieszka

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , panowie jak na ebay przy przedmiocie jest napis free P&P , to co to znaczy ? , cos za darmo , ale napewno nie felgi :-) a o nie wlasnie chodzi . Prosze sie nie smiac , ale kupuje tylko czasami z ebaya . Dzieki za info i pozdrawiam :-)

 

P&P - packaging & posting - zapakowanie i wysyłka

 

 

Co do śrubki to bardzo podobna służy do przykrecenia osłony pod silnikiem i zderzaka do silnika. Ja mam podobną na środku zderzaka

Edytowane przez dna007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w koncu pakuje i wysyla ? czy mam ewentualnie jechac sam :-) , daleko nie mam ... a moze cos wiecie o tych felgach , warto ?, chyba beda pasowac ,rozstaw srub ale moze ktos widzial podobne na aucie ? - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie pisze że odbiór osobisty.

Tak na marginesie to to są felgi z mazdy i mają rozstaw 5x114 a nie 5x112 więc będziesz potrzebował pływających śrub do przykręcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w koncu pakuje i wysyla ? czy mam ewentualnie jechac sam :-) , daleko nie mam ... a moze cos wiecie o tych felgach , warto ?, chyba beda pasowac ,rozstaw srub ale moze ktos widzial podobne na aucie ? - pozdrawiam

 

ekspertem nie jestem ale chyba nie pasuja bo to od mazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patric to naprawde ładny zakup za tą cene spoko. A co do tego tredu tuningowego to nie wiedziałem że to o to chdzi tak się nawet kiedyś zastanawiałem dlaczego ludzie tak robią a tu mam odpowiedz hehe. Ja generalnie nie kieruje sie żadnym trędem jestem fanem delikatnie poprawinej serii choć nie ukrywam że chciało by się mieć coś niepowtarzalnego po prostu mam w życiu inne proirytety i cele. W kwestii auta to napewno bedzie Passat następny marzy mi sie szary-metalik sedan SPORT z ori ksenonem i DSG i oczywiści TDI na pokładzie i napewno po 2007r tylko te 2.0TDI mnie zniecheca a dokładnie ta pompa olejowa. Zobaczymy jak wyjdzie pozdrawiam :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności