Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Adam niech ja cie dorwe HEHEHE

Spoko, sie piwa napijemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ja bede w droge Zibiemu wchodzil HEHEHE on jest spec wiec jak cosik to do niego

Jak bym umial to bym juz sam wsadzil

 

ty idz spac bo jutro beda oczy na zapalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty idz spac bo jutro beda oczy na zapalki

spoko wstaje o 6 zeby sie spakowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja pisze o semi syntetyku ze specyfikacja. na przykald castrol magnatec 10W40 VW 501 01/505 00

 

ale to jak kto woli. ja tam z doswiadczenia wiem ze czym wiekszy brzebieg to tym bardzie trzeba brac pod uwage wyrobionych juz czesci w silniku, uszczelniaczy, pierscieni itd. wiec jak sielnik ma nalatane 150k mil to nie sadze ze pelen syntetyk bedzie ok dla takiego silnika, moze i bedzie ok ale bedziesz dolewal go 1L na 500 mil i taka jest prawda

 

Mojemu autu dużo nie brakuje do tego przebiegu i zapewniam cię że 1L to ja nie dolewam, raz na jakiś czas spoglądam na bagnet pewnie rzadziej niż raz na dwa tygodnie a tygodniowo robię prawie 400. Ale jak to się mówi punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.:dobrze strzałka i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacenty02 oto towje zabawki ;-) , oficjalnie jak obiecalem . pozdrawiam

Picture 002.jpg

Picture 003.jpg

Edytowane przez bialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek oto towje zabawki ;-) , oficjalnie jak obiecalem . pozdrawiam
znajomo to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomo to wygląda

 

cicho badz bo sie wszyscy z forum zleca ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem Majkela z roboty i nudno bylo ;)

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacenty02 oto towje zabawki ;-) , oficjalnie jak obiecalem . pozdrawiam
dzieki Zibi.wszystko tak jak sie umawialismy.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie na prozbę mojego kolegi z pracy który też ma passata a ostatnio coś mu zaczeło sie w nim dziac a mianowicie kiedy silnik pracuje i sa właczone swiatla mijania i wylanczymy silnik potem gasimy swiatla to otwiera mu sie bagażnik co to moze bys dla mnie to wyglada na moduł komfortu tym bardziej ze jak sprawdziłem dywaniki w środku to całe mokre wilgotne były co wy o tym myslicie pozdrawiam
bedford pod spodem auta sa zaslepki i jesli kturas jest nie tak wlozona lub jej nie ma to woda bedzie pomykac do srodka,sprawdz zaslepki ja w poprzednim aucie musialem dokupic 2 bo tez byl problem z woda.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:dobrzeRadior ladne masz te lampki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAG -com i komp i wszystko bedzie wiadomo
a i to tez jest b.dobre lekarstwo nasprawdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki Patryk, ale czy to słowo X-clean może oznaczać że ma więcej srodka czyszczącego i czy jestes w stanie okreslic jaka jest różnica do specifica .

 

Ogólnie Motul znany jest z tego, że zostawia mało szlamu i mocno czyści. Z opisu x-clean wynika, że został stworzony dla samochodów spełniających bardziej wymagającą normę euro IV, więc na pewno tego się tyczy słowo x-clean-po prostu powoduje mniejsze wydzielanie szkodliwych substancji z rury wydechowej .

Jako, że kiedyś xclean nie miał normy 505.01, to lałem Specyfica 505.01. Teraz zobaczyłem, że pojawił się ten x-clean c3 z normą do pompek, więc postanowiłem spróbować. Porównałem dane obydwu olejów i są bardzo zbliżone do siebie, więc pewnie na to samo wyjdzie ;)

Chętnie zalał bym specyfica z normą 507.00 bo on jako, że przeznaczony jest dla pojazdów z dpf to wykonany jest w technologii low saps, czyli zostawia najmniej popiołów po spalaniu, podczas gdy specyfic 505.01 i x-clean 505.01 są zrobione tylko w med saps. Jednak trochę kosztuje więc póki co wziąłem X clean.

Tutaj ciekawy artykuł o olejach i emisji spalin: http://www.otopr.pl/pr/technologia-low-saps-w-produkcji-olejow-silnikowych----normy-ograniczenia-emisji-spalin,art,6626.html

 

Co do rodzaju olejów- Zibi ma częściowo racje-tak się kiedyś robiło, gdy wraz ze wzrostem przebiegu, rosła konsumpcja oleju. Jednak, do pompek tylko full syntetyk-nie ważne jaki przebieg:dobrze. Tak przykazał VW i ja się tego trzymam-póki co 150 tyś mil już stuknęło, a silniczek wciąż zadowolony jak 4 lata temu, gdy go kupiłem :dobrze Korekcje pompek tez wzorowe.

Oczywiście każdy ma swój rozum i robi co mu pasuje ze swoim autem:fajny

 

Zibi widzę full zestaw-nawet napinacze klimy i altka, nie mówiąc już o termostacie-to się nazywa full serwis :dobrze

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odebralem Majkela z roboty i nudno bylo ;)

witaj radior mam pytanko jak ci sie zachowuje tzn.nie masz problemu z lakierem pod ta oslona na masce? bo mam zamiar se zakupic taka na b6,bo b.mi sie to podoba ale mam jakies obawy ze jak tam woda podejdzie to dojdzie do rudej?

 

---------- Post added at 02:01 ---------- Previous post was at 01:55 ----------

 

dobra pany ja ide w kimono bo dzis mam wolne az dopiero w niedziele na nocke znow i od poczatku tydzien sie zacznie. a jutro jade odebrac nasza nowa furke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówcie mi tato :P , dzieciaki przyszły wczoraj na świat :):):)

 

:kumple

DSC_0045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobsik jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE, niech sie wam dobrze chowaja, rosna w zdrowiu i przynosily wam jak nawiecej szczecia i radosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek gdzie robiłes i jesli nie tajemnica za ile bo ponoć DYNO SOFT Wrocław posypał sie

 

tak,to było w Dynosofcie,w 2008 roku i wtedy taka impreza kosztowała 1200 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówcie mi tato :P , dzieciaki przyszły wczoraj na świat :):):)

 

:kumple

 

no wielkie gratulacje :dobrze:dobrze

zbieraj kaske na 18 będa dwa paski potrzebne a nie jeden :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówcie mi tato , dzieciaki przyszły wczoraj na świat )

 

gratsy ojciec :zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje Pobs.zeby sie dobrze chowaly i byly zdrowe.i tak jak kris pisal trzeba by na 18 2 paski kupic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności