Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Grunt żeby zaskoczyło, a czy poczuje czy nie to już kosmetyka
ladnie powiedziane

 

 

dzieki, ale jak napisalem to g pomoglo ;)

luknij jak masz chwile co dzisiaj do mnie doszlo: http://forum.vw-passat.pl/threads/105050-Hak-westfalia-odpinany-instalacja?p=1564264&viewfull=1#post1564264

 

tak sie zastanawiam, czy nie lepiej by bylo jakbym odrazu machnal na 7pin, i nie bawic sie w te przejsciowki. co myslisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak sie zastanawiam, czy nie lepiej by bylo jakbym odrazu machnal na 7pin, i nie bawic sie w te przejsciowki. co myslisz?

Jak najbardziej bym tak zrobił-tak zrobiłem u siebie. Kempinga chyba nie masz zamiaru ciągać? Bo właśnie 13pin to głównie do kempingów jest. W 7pin masz tylko lampy, a w 13 jeszcze stały plus, kabel do wstecznego i inne pierdoły niepotrzebne przy małej przyczepce. Tylko jakbys kupował to kup to gniazdo z wyłącznikiem p.mgielnego. Mi się zmieniać już nie chcę to zostawię jak jest-pisk parktronika przeboleje, w końcu ciągle na wstecznym nie jeżdżę, a i p.mgielne może ze dwa razy w roku załączę na moment, więc to zbyteczne utrudnianie dla mnie. Co innego gdybym ciągle z przyczepą jeździł, ale od kąd mam hak to jeszcze ani razu przyczepy nie podpiąłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kempinga chyba nie masz zamiaru ciągać?
no raczej nie ;)

 

Tylko jakbys kupował to kup to gniazdo z wyłącznikiem p.mgielnego.
to sie jakos nazywa? ciemny jestem wiem :P

 

pisk parktronika przeboleje
ja moze i bym przebolal, ale moja to by mnie zameczyla, gadaniem, no i jak zrobiles...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luknij jak masz chwile co dzisiaj do mnie doszlo: http://forum.vw-passat.pl/threads/10...=1#post1564264

a żadnych modułów/przekaźników do tego nie masz? Jeśli nie, a będziesz sam podłączał to najłatwiej miałbyś gdybyś poszedł na skróty jak ja-7 kabli: Pmgielne, postojówka lewa, prawa, stop, masa, kierunkowskaz lewy, prawy. Do tego ewentualnie kabel do wyłącznika w gnieździe. Z kablami wchodzisz przez zaślepkę pod lewą lampą, stop, kierunek lewy, postojówka lewa, masę bierzesz z lewej lampy, do prawej dociągasz kabel dla prawego kierunku i postojówki oraz p mgielnego. Dociągasz tam też kabel od wyłącznika p.mgielnego i wpinasz się z nim w w kabel p.mgielnego dochodzący do wtyczki prawej lampy. Równocześnie możesz dodać przekaźnik i odłączyć w ten sposób parktronik, czyli=gdy wepniesz wtyczkę do gniazda, włącznik odetnie zasilanie lampy przeciwmgielnej w aucie, ale nie w przyczepie, a przekaźnik odetnie zasilanie parktronika. Wyjmiesz wtyczkę wszystko wróci do normy.

Sledząc ścieżki na wkładzie lampy bez problemu dojdziesz który pin w lampie jest do czego. Schemat gniazda 7pin jest ogólnie dostępny w necie. Kabel 7 żył też można kupić na ebayu:

http://www.ebay.co.uk/itm/7-CORE-5AMP-CABLE-12N-Towbar-Caravan-Trailer-Wiring-/290648578605?pt=UK_Trailers_Transporters_Parts&hash=item43ac015a2d

Ja przy okazji zrobiłem mostek do lewej lampy do p.mgielnego i mam teraz dwa przeciwmgielne z tyłu (prawo zezwala na to więc czemu nie skoro i tak w lewej lampie siedzi dwuwłóknowa żarówka...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sie jakos nazywa? ciemny jestem wiem

No już Ci ostatnio linka wkleiłem:

http://www.ebay.co.uk/itm/RING-A0005-TOWING-12N-7-PIN-METAL-SOCKET-W-FOG-CUT-OUT-/130521872714?pt=UK_Car_Accessories_Touring_Travel&hash=item1e63b5b94a

http://www.ebay.co.uk/itm/Towbar-Electrics-7-Pin-12N-Socket-Black-Fog-Cut-Out-Caravan-Fog-Cut-Off-/110797201467?pt=UK_Car_Accessories_Touring_Travel&hash=item19cc07203b

Do tego wszystkiego co Ci mówię można dojść przeglądając tylko ebay ;) Bo skąd ja niby to wiem? Bez neta miałbym trochę trudniej w życiu ;) Ale no problemo ja zawsze pomogę jak mogę ;)

 

---------- Dodano o 21:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:48 ----------

 

ciemny jestem wiem

Nie marudź-kto pyta nie wielbłądzi ;)

 

---------- Dodano o 21:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:48 ----------

 

To jest zwykłe-bez wyłącznika p.mgielnego. Takie jak ja zamontowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki Patryk, jeszcze bede pytal, ale dzisiaj juz spadam, nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja moze i bym przebolal, ale moja to by mnie zameczyla, gadaniem, no i jak zrobiles...

Żona chyba nie będzie cofać z przyczepą, hę?

Zresztą co to za żona co parktronika, zwłaszcza schowanego za tapicerką w bagażniku nie zagłuszy... ;)

 

---------- Dodano o 21:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:50 ----------

 

wielkie dzieki Patryk, jeszcze bede pytal, ale dzisiaj juz spadam, nara

Wal śmiało ;)

 

---------- Dodano o 21:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:51 ----------

 

Z tą ori instalacją to Ci nie pomogę, bo jak już pisałem, mój hak był bez i robiłem wszystko od podstaw. Ale zajęło mi to raptem 2 godzinki. Ty też możesz sobie uprościć wykorzystując do tego tę instalację-załóż 7pin gniazdo, podłącz lampy plus wyłącznik p.mgielnego pod p.mgielny i parktronik i z bańki. 13pin gniazdo tak samo jak i moduł kontroli przepalonej żarówki Ci nie potrzebny do szczęścia. Ja i tak jak sprawię sobie przyczepke to pierwsze co to zamontuje ledowe lampy:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=led+rear+trailer&_sacat=131090&_odkw=led+trailer&_osacat=131090&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

---------- Dodano o 22:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:59 ----------

 

Tu masz schematy po niemiecku i dalej po angielsku parktronika a na nich jest zaznaczony pin idący do gniazda przyczepy:

http://forum.vw-passat.pl/threads/37609-Schemat-PDC-parktronic-do-B5FL-potrzebny -pin numer 5 w lewym gnieździe parktronika (tym z zasilaniem)

Teraz tylko co tam się podaje-podejrzewam, że masę.

 

---------- Dodano o 22:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:11 ----------

 

Kusi i mnie to gniazdo z wyłącznikiem-chyba wymienię ;)

 

---------- Dodano o 22:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:14 ----------

 

Już wiem na pewno-na pin 5 podajemy masę w celu dezaktywacji parktronica ;)

 

---------- Dodano o 22:17 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:16 ----------

 

-szaro-czerwony - hak (czyli w moim przypadku zostaje zaklejony;

Będziesz musiał go odkleić ;)

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slabo sie starasz :lol[

 

co wy macie od tych dresow? one sa bardzo wygodne i wcale sie nie wstydze w nich chodzic :P :lol3

a wy sie czepiliscie :lol

 

co do pierwszego to podchorąży zawsze zdąży

co do dresów to mam nadzieje że masz takie typowo męskie angielskie dresy RÓŻOWE :hyhy

 

---------- Dodano o 22:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:36 ----------

 

ale nie ma uja zebym dmuchal trupa, ktory odszedl 5min temu.

co innego jest jak czlowiek udziela pierwszej pomocy, jest akcja, pompowanie, dmuchanie, i klient odejdzie, to co innego - przynajmniej w moim mniemaniu ;)

 

no dzisiaj reanimowałem kobitke około 50 lat , upadła nagle i szok, a ze mam taki kurs to dawaj, ludziska stoją i się gapią wiec krzycze do nich DZWON PO KARETKE i zaczołem reanimacje , no ale zanim przyjechała po 7-8 minutach z respiratorem to niestety kobitka odeszła z tego świata:dolamam (*)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem jak autem w motocyklistę gość przychrzanił, on mu przez maskę przekoziołkował a gość zwiał z miejsca wypadku. Trójkąt rozstawiłem, bo typ na asfalcie leżał a każdy tylko trąbił, noga w kostce złamana i jedynym świadkiem byłem.

Coś dziś dzień nie teges, widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym co czytaja wypociny naszego opiekuna Luka z kabelkami i podlaczenim haka to podpowiem ze Luke jest z wyksztalcenia ..... no zgadujcie. jak nikt nie zgadnie do jutra do lunchu to podpowiem.

hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym co czytaja wypociny naszego opiekuna Luka z kabelkami i podlaczenim haka to podpowiem ze Luke jest z wyksztalcenia ..... no zgadujcie. jak nikt nie zgadnie do jutra do lunchu to podpowiem.

hahaha

czyzby elektryk ale bez praktyki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym co czytaja wypociny naszego opiekuna Luka z kabelkami i podlaczenim haka to podpowiem ze Luke jest z wyksztalcenia ..... no zgadujcie. jak nikt nie zgadnie do jutra do lunchu to podpowiem.

hahaha

 

Daje radę chłopak-nie ma się co śmiać ;) A jak ma się kogo zapytac to niech pyta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym co czytaja wypociny naszego opiekuna Luka z kabelkami i podlaczenim haka to podpowiem ze Luke jest z wyksztalcenia ..... no zgadujcie. jak nikt nie zgadnie do jutra do lunchu to podpowiem.

hahaha

 

śmieciarz-tynkarz akrobata czy debtystasadysta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luke jest z wyksztalcenia

 

weteryniarz ?

łowca krokodyli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ginekolog

 

HTC Sensation XE

 

Panowie, jakie są "przeciw" A3 2.0 TDI, 55 plate?

 

HTC Sensation XE

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jakie są "przeciw" A3 2.0 TDI, 55 plate?

chyba sam sobie ospowiedziales - 2.0 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jakie są "przeciw" A3 2.0 TDI, 55 plate?

 

HTC Sensation XE

 

adas tutaj mam cosik dla ciebie

golf- v6-4-motion-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adas tutaj mam cosik dla ciebie

golf- v6-4-motion-

 

Dziękuję ale auto potrzebne do pracy więc tylko tdi :-\

 

HTC Sensation XE

 

chyba sam sobie ospowiedziales - 2.0 TDI

 

1. 9 mają 105 kucy a to za mało...

 

HTC Sensation XE

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luke jest z wyksztalcenia
skaywalker jest z wykształcenia nikim innym jak jedai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności