Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

TheBrave, dzięki za odpowiedź. Teraz pozostaje znaleźć kogoś kto niedługo przyjedzie z UK na lubelszczyznę i zechce pomóc ;) Bo sam jak narazie się nie wybieram na wyspy, a złotówki potrzebne ;)

 

Pozdrawiam :)

 

szkoda że nie pomyślałeś wcześniej jak wszyscy na święta zjerzdzali do pl , bo teraz wiekszość juz w uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luke ten hak to ja myślałem ze to coś małego będzie a ty mi 1/4 auta zabrałeś

Jak holowniczy to trochę zajmuje, dlatego ja swój jeszcze w PL założyłem, bo mi szkoda miejsca w bagażniku było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luke ten hak to ja myślałem ze to coś małego będzie a ty mi 1/4 auta zabrałeś
sory, kris,

trzeba bylo powiedziec, zebym sie pier&@#^ z tym hakiem ;) to bym kuriera zamowil ;p

 

jeszcze raz sorki, powiedz mi na kiedy moge kuriera zamowic zeby to od ciebie odebral, czy bedziesz mial mozliwosc wydrukowania kartki papieru dla kuriera, i oczywiste i najwazniejsze, ile za taka przyjemnosc trzeba wybulic, mozesz walic na PW ;)

 

---------- Dodano o 00:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:54 ----------

 

Jak holowniczy to trochę zajmuje, dlatego ja swój jeszcze w PL założyłem, bo mi szkoda miejsca w bagażniku było.
kurcze, zebym ja wiedzial, ze bede potrzebowal hak, bo mi sie maszyna nie bedzie miescila do bagaznika to juz by byl na aucie w sierpniu, no ale niestety :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dojechałem uff. ale widzę że nie tylko w pl pizgało.

Autko po przejechaniu 470 km nie wykazało żadnych problemów. co do Twoich uwag Patryku to u mnie wszystko dokładnie na odwrót.

nie sprawdziłem jedynie przeciwmgielnego. mnie ten ori uchwyt na telefon który mam strasznie denerwuje. i musze coś z nim pomyśleć. zamek przełożony zaślepka też jest. wycieraczki areo. sterowanie lusterkami działa jak powinno. nawet ku mojemu zdziwieniu tunel z ręcznym przełożony więc ręczny mam po stronie eu.szok tego się nie spodziewałem. z wad to mogę wymienić to że właśnie dźwignia ręcznego jest plastikowa a miałem skórzaną i lusterka są białe ale mam stare więc sobie pomodzę bo wiem że spokojnie idzie to porobić.

do tego wszystkie graty poza dywanem podłogi leżą w bagażniku. jutro zrobię listę może się coś komuś przydać.

cena była ustalona na 5700 Mazurek opuścił 100 pln i szok dorzucił za free licznik z pełnym fisem:D

i tu się rodzi pytanie Patryku do Ciebie czy żeby go zaadoptować musze zmienić moduł komfortu? czy nie? jeśli nie to poproszę manuala :)

jutro może pykne jakieś fotki to wrzuce i sami ocenicie.pozdrawiam jacenty

 

No nie zła cena w porównaniu do 8500, które my płaciliśmy.

Co do licznika to tu masz wszystko:

http://forum.vw-passat.pl/threads/52106-Wymiana-licznika-bez-FIS-na-FIS-passat-3B-i-3BG

Jak nie dasz rady sam, to podrzuć obydwa wsady i Ci je połączę tak, że full fisa wsadzisz i auto pomyśli, że on zawsze tam był.

Dźwignie starą masz więc sobie przełożysz samą i tyle. Grunt, że reszta jest ok. Mazurek spoko gość ;)

 

---------- Dodano o 23:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:56 ----------

 

kurcze, zebym ja wiedzial, ze bede potrzebowal hak, bo mi sie maszyna nie bedzie miescila do bagaznika to juz by byl na aucie w sierpniu, no ale niestety

 

Mam nadzieję, że kupiłeś westfalie odpinaną? Super sprawa ;) ja kupiłem sam hak bez wiązki, założenie to prościzna, a gniazdo i kabel kupiłem na ebayu łącznie za nie całe 10 f, do tego konektorki w lampy i instalka jak oryginał. Tylko póki co nie mam co ciągać, więc jeszcze ani razu go nie użyłem. No i sporo wagi przybyło.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka

 

Mam pytanie do osób przebywających w UK. Chodzi mi o funty "w starym druku" - ponoć wycofano je już z obiegu ale nadal można je wymienić.

Dziś chciałem wymienić zaskórniaki z poprzedniego pobytu w UK, ale okazało się, że większość mam jeszcze stare dwudziestki. Więc żaden kantor mi ich przyjąć nie chciał. Podobno nadal można je wymienić w UK (przywiozłem je w 2007 roku i tak sobie leżały ).

 

Czy wymieniają je wszystkie banki? Czy wymiana jest 1:1 czy jakieś koszty ponoszę?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

a jakbys chcial je wplacic do banku na konto walutowe, to by dalo rade? zapytaj jezeli da rade to moze cos pomoge ;)

 

---------- Dodano o 01:00 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:59 ----------

 

Mam nadzieję, że kupiłęś westfalie odpinaną?
mam nadzieje ze taka jest w paczce, ktora kris przytachal ;)

 

---------- Dodano o 01:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:00 ----------

 

ma byc caly komplet, do zalozzenia, ale ciekaw jestem jak to bedzie z PDC czy bedzie tam w tej wiazce ten dodatkowy babelek, no i pozniej trzeba bedzie sie zastanowic jak to rozwiazac, zeby bylo dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory, kris,

trzeba bylo powiedziec, zebym sie pier&@#^ z tym hakiem ;) to bym kuriera zamowil ;p

 

jeszcze raz sorki, powiedz mi na kiedy moge kuriera zamowic zeby to od ciebie odebral, czy bedziesz mial mozliwosc wydrukowania kartki papieru dla kuriera, i oczywiste i najwazniejsze, ile za taka przyjemnosc trzeba wybulic, mozesz walic na PW ;)

 

 

 

bo ja nie przypuszczałem ze to takie bydle bedzie, hak to kak - myslałem ze kulka i kawałek metalu do przymocowania a nie 1/4 ramy od czołgu, kazałem ojcu ze jak przyjdzie aby zaniósł do piwnicy i tak zrobił a o wielkosci tego stwora przekonałem sie w dniu pakowania :wmorde

 

co do kuriera to napisze ci jutro wieczorem bo jutro ide do pracy i nie wiem czy nie pomieszali czegos ze zmianą moją

a co do drukarki to tu lipa bo zepsuła sie locha i musze ja do reklamacji oddac

 

jesli chodzi o koszta to nic oczywiscie bo trzeba sobie pomagac :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma byc caly komplet, do zalozzenia, ale ciekaw jestem jak to bedzie z PDC czy bedzie tam w tej wiazce ten dodatkowy babelek, no i pozniej trzeba bedzie sie zastanowic jak to rozwiazac, zeby bylo dobrze

No właśnie ja robiąc wiązkę nie pomyślałem o tym, a mogłem kupić gniazdo z włącznikiem przeciwmgłowego i bym wykorzystał do odłączenia czujników. Dopiero potem mi to przyszło do głowy. Może kiedyś zmienię gniazdo i położę dodatkowy przewód, albo oleję po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do kuriera to napisze ci jutro wieczorem bo jutro ide do pracy i nie wiem czy nie pomieszali czegos ze zmianą moją

a co do drukarki to tu lipa bo zepsuła sie locha i musze ja do reklamacji oddac

ok, nie ma problemu, jezeli chodzi o drukarke, to bede musial wyslac do ciebie 1st class list, z kartka dla kuriera. ale to juz dogadamy jak bedziesz wiedzial co i jak z robota.

 

jeszcze raz wielkie przepraszam, za tak wielka przesylke

 

---------- Dodano o 01:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:08 ----------

 

gniazdo z włącznikiem przeciwmgłowego
jak to wyglada? :wmorde

 

---------- Dodano o 01:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:10 ----------

 

a tak wogole, to wiesz moze jak podlaczyc ten hak, tak jak w oryginale, pod warunkiem ze ma ten kabelek, co odlacza PDC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, nie ma problemu, jezeli chodzi o drukarke, to bede musial wyslac do ciebie 1st class list, z kartka dla kuriera. ale to juz dogadamy jak bedziesz wiedzial co i jak z robota.

 

jeszcze raz wielkie przepraszam, za tak wielka przesylke

 

soko , mogła być nawet 2x wieksza tylko spakowałem autko i tato pomagał mi i znosi walize i mówi a gdzie ten hak połoze a ja mu na to o tutaj widzisz!

poszedłem z nim do piwnicy i pokazał bydlaka :lol

 

no i przepakowka :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to wyglada?

http://www.ebay.co.uk/itm/Towbar-Electrics-7-Pin-12N-Socket-Black-Fog-Cut-Out-Caravan-Fog-Cut-Off-/110797201467?pt=UK_Car_Accessories_Touring_Travel&hash=item19cc07203b

http://www.ebay.co.uk/itm/RING-A0005-TOWING-12N-7-PIN-METAL-SOCKET-W-FOG-CUT-OUT-/130521872714?pt=UK_Car_Accessories_Touring_Travel&hash=item1e63b5b94a

 

Gniazdo ma dodatkowy włącznik, który jak podłączysz odpowiednio pod wiązkę p.mgielnych w aucie, to w momencie wpięcia przyczepy p.mgielne w aucie nie będą działać, żeby nie oślepiać nas samych światłem p.mgielnym z auta odbitym od przyczepy. Można to też wykorzystać do odłączenia czujników.

 

Gdybyś kupował gniazdo, to zastanów się czy potrzebujesz 7 pin czy 13. Ja wybrałem 7 bo przyczepy kempingowej raczej ciągać nie będę, więc standardowe 7 pin mi wystarczy. No i mniej podłączania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk niestety nie jestem zainteresowany polarem

 

dobra chłopaki ide spac bo wstałem wczoraj o 7rano :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszedłem z nim do piwnicy i pokazał bydlaka
szczerze ci powiem, ze myslalem, ze duze auto kupiles :wmorde;):lol

 

---------- Dodano o 01:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:29 ----------

 

luk niestety nie jestem zainteresowany polarem
spoko spoko, puscilem masa, bo trzeba bylo odkurzyc przycisk ;)
sie sprawdzi jak dojdzie, bo tak jak wspomnialem ma byc w komplecie
dobra chłopaki ide spac bo wstałem wczoraj o 7rano
koniec urlopu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole, to wiesz moze jak podlaczyc ten hak, tak jak w oryginale, pod warunkiem ze ma ten kabelek, co odlacza PDC?

 

Jak masz ori wiązkę, to wtyczki wpinasz w lampy i wszystko. Jak nie masz to trzeba trochę kabelkologii jak ja robiłem, ale to też żaden problem. Co do odłączenia czujników, to jeszcze nie zgłębiałem tematu, gdzie to podłączyć, ale podejrzewam, że trzeba się wpiąć w wiązkę zasilająca moduł parktronika, a on siedzi za boczkiem w bagażniku. Nie wiem, czy ma specjalny pin do tego celu, czy po prostu fizycznie robi się mu odcinanie zasilania-w każdym razie prosta sprawa powinna być.

Jest cały wątek z opisem o zakładaniu westfalli z ori wiązką o i le mnie pamięć nie myli. A z ciekawości ile dałeś? Ja dałem 350zł z przesyłką za belkę, kulę i jeden kluczyk. Gość dorzucił mi jeszcze gniazdo 13 pin, ale ono mi się do niczego nie przydało. Niestety nie było wtedy lepszych ofert, bo za haki z wiązkami to liczyli sobie po 500zł i więcej, więc uznałem, że nie ma sensu, jak kable sam sobie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze co to mi Kris za paczuszke przytachal i bedzie trzeba cos zadzialac ;)

dalem 440 z wysylka do krisa za

belkę, kulę i jeden kluczyk
ta wytloczke miedzy belka a zderzakiem, wytloczke w kolo cala wiazke z gniazdem, srobami, i jakis czerwony plastik, chyba to jest oslona jak haka nie uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie jeszcze miałem wytłoczkę pod zderzak i ten czerwony plastik-tak to wciskasz zamiast kuli gdy jej nie używasz:

http://s4.postimage.org/3h7yvw0vz/DSC05612.jpg

 

---------- Dodano o 01:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:58 ----------

 

No to masz cały komplet. Gniazdo za pewne 13 pin, a jeśli tak to od razu zaopatrz się w przejściówkę na 7 pin, bo większość zwykłych przyczep używa właśnie 7pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez to u Ciebie widzialem.

cena nie najlepsza, ale i nie najgorsza, bo byly drozsze i bez wszystkiego, wiec zobacze co z tego bedzie. ja jakos szczescia nie mam do bargain-ow ;)

 

---------- Dodano o 02:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 02:01 ----------

 

No to masz cały komplet. Gniazdo za pewne 13 pin, a jeśli tak to od razu zaopatrz się w przejściówkę na 7 pin, bo większość zwykłych przyczep używa właśnie 7pin.
mniejmy nadzieje ze spakowal wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za cały komplet to nie jest źle. Fakt faktem najważniejsza jet belka i kula, a resztę to można skołować za parę groszy. Jednak jak masz cały komplet to nie kombinujesz.

Ja myślałem, że śruby z ori belki użyje do belki od haka, a tu zonk, bo ori belka jest zupełnie inaczej mocowana. Zderzak zrzucony, belka zrzucona i trzeba było do marketu zasuwać i śrub szukać. Dobrze, że brat akurat był pod ręką, a auto na podwórku u teściów, to zostawiłem je jak było i pojechaliśmy. Ale przez to kończyłem składać już po ciemku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaopatrz się w przejściówkę na 7 pin
mowisz o takim cudzie techniki: http://www.ebay.co.uk/itm/RING-13-7-PIN-SOCKET-ADAPTER-TOWING-/140523768212?pt=UK_Sports_Leisure_Cycling_Bags_Panniers_SR&hash=item20b7de8994#ht_500wt_922 ?

 

---------- Dodano o 02:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 02:07 ----------

 

Zderzak zrzucony, belka zrzucona i trzeba było do marketu zasuwać i śrub szukać.
Trzeba przyznac, ze potrafisz czlowieka pocieszyc.

zostanie mi rower :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w drugą stronę:

http://www.ebay.co.uk/itm/WESTFALIA-TOWBAR-13-Pin-Euro-socket-Adapter-7-PIN-UK-/120612721865?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c151414c9

 

---------- Dodano o 01:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:14 ----------

 

Trzeba przyznac, ze potrafisz czlowieka pocieszyc.

zostanie mi rower

No napisałeś, że masz śruby w komplecie, to co się martwisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No napisałeś, że masz śruby w komplecie, to co się martwisz
wiesz jak jest ;) a moze sie ulamie :lol2

 

---------- Dodano o 02:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 02:20 ----------

 

podziekowal :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności