Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

nie bo na stronie nic nie ma, trzeba jechac do sklepu a tu najblizszy w Milton Keynes wiec dopiero co to w sobote podjade. Tylko ze ja bym wolal drewniane a nie metalowe. Byly takie tez w promocji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bo na stronie nic nie ma, trzeba jechac do sklepu a tu najblizszy w Milton Keynes wiec dopiero co to w sobote podjade. Tylko ze ja bym wolal drewniane a nie metalowe. Byly takie tez w promocji??

 

bylo moja siora ma tez taka rame w polsce jest spoko jak dla mnie, ja juz nie chce drewnianej mam dosc. skrzypi jak sie uprawia stosunki, to nie dla mnie bo to za bardzo stresujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pany ja ide w kimono bo bedzie trzeba rano wstac :dodupy zonke do pracy zawiesc, a jutro ostatni dzien leniuchowania :gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to to nic to jest lepsze http://www.youtube.com/watch?v=S0ecgyK6Sjg&feature=mfu_in_order&list=UL 2:39 tekst powala "Sruby zimowe " :lol3

 

---------- Dodano o 01:42 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:36 ----------

 

maja goscie talent do malowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dzięki za głowy na ukpassat forum wygrałem passata miesiąca grudzień ha :) pozdro i jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygrałem passata miesiąca grudzień
o to chodzilo ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratki Arek:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie to samo bylo, jak przekrecilem konwerter, to i sygnal sie znalazl ;)

 

Więc tak , przekręciłem konwerter w prawo i najlepszy sygnał to 78% siła , jakość 75% i ani drgnie , dobre to 78% bo HD działa ,ale cały czas zastanawiam się nad większym talerzem . Dzięki Luk za pomoc , pozdrawiam wszystkich

Ps.Pytałem bo spec od tv sat od razu chciał mi sprzedać talerz . Kasa to nie problem ale lubię się skonsultować z szanownym gronem . Jak jeszcze jakieś pomysły to piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu jak kupowalem paraboliczna antene satelitarna to znajomy polecil mi troszeczke wieksza niz sie zastanawialem- mialem kupic taka malutka ale polecil mi taka wieksza- jak wyjasnil w deszczowe i pochmurne dni- jakich tu nie brakuje dekoder moglby gubic sygnal... moze sprobuj jeszcze troche pokombinowac i talerz ustawic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc tak , przekręciłem konwerter w prawo i najlepszy sygnał to 78% siła , jakość 75% i ani drgnie , dobre to 78% bo HD działa ,ale cały czas zastanawiam się nad większym talerzem . Dzięki Luk za pomoc , pozdrawiam wszystkich

Ps.Pytałem bo spec od tv sat od razu chciał mi sprzedać talerz . Kasa to nie problem ale lubię się skonsultować z szanownym gronem . Jak jeszcze jakieś pomysły to piszcie

u mnie tez na paskach stanu nie jest na 100%, ale czekam na chudego jak wroci, to go zagonie do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez na paskach stanu nie jest na 100%, ale czekam na chudego jak wroci, to go zagonie do roboty

 

Hehe, a u mnie jest :)

Znaczy jakość jest na 100%, bo siłę mam na dziewięćdziesiątkilka z uwagi na długaśny kabel, bo siła to nic innego jak elektryczne połączenie między dekoderem a konwerterem, a jakość to właśnie ustawienie anteny. Z tymże ja mam 90tkę, także nie mam najmniejszego problemu z odbiorem HD nawet w najgorszą pogodę.

W turbodekoderze Nki jest fajna sprawa co chodzi o szukanie sygnału-sygnalizator. Załączam to, podgłaśniam tv, żeby słyszeć go w ogródku i kręcę delikatnie anteną i konwerterem, aż pikanie zmieni się w ciągły sygnał. Wtedy wiem, że mam jakość 100%. Metodą na żonę, nigdy ta sztuka się nie udała (metoda na żonę tzn, żona przed tv i krzyczy co jest, a ja kręcę anteną ;) )

 

---------- Dodano o 22:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:46 ----------

 

zastanawiam się nad większym talerzem

Jaki talerz jest optymalny to zalezy od miejsca zamieszkania. Wpisz w google mapa zasięgu hotbird 13 stopni i zobacz pokrycie europy dla Twojego miejsca zamieszkania tego satelity-ja jak kupowałem talerz to przeczytałem, że w UK to minimu 90tka, więc kupiłem 90tkę (pierwszy mój zakup na angielskim ebayu-nowa kosztowała całe 26funtów wtedy). Co się okazało, to zupełnie nie potrzebnie, bo akurat południe UK ma lepsze pokrycie z hotbirda, aniżeli większość Polski i spokojnie na 60tce by było dobrze, a tak sąsiedzi śmieją się, że mam antenę nasa w ogródku ;)

 

---------- Dodano o 22:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:53 ----------

 

panowie jeszcze jedno pytanko - konwerter powinien być bardziej dosunięty w stronę talerza czy od talerza ? pytam bo tam też jest sporo miejsca do przesuwania

 

Tak zwana ogniskowa konwertera w stosunku do talerza też jest ważna.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to widze ze kazdy z was ma na bogato :zeco75% 78% a nawet 100% a u mnie jest tylko 4% :dolamam tez bogato nie ma co,ostatnio sie z ta antena szarpalem ale stwierdzilem ze wiecej z niej nie wydusze:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 90tkę
ja Cie prosze ;) z czym do ludzi :P przy wymianie dostawcy tv powieksze swoja, z 60ki na... i wlasnie co proponujecie kupic tutaj z ebaya? czy placic za 80ke z nki?

 

 

Metodą na żonę, nigdy ta sztuka się nie udała
u mnie konczylo sie to klutnia, bo zawsze znalazla cos co ja rozsmieszylo, a ja wkur--ny, ze sygnal mi ucieka :lol ubaw miala niezly, trzeba jej przyznac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Metodą na żonę, nigdy ta sztuka się nie udała (metoda na żonę tzn, żona przed tv i krzyczy co jest, a ja kręcę anteną )
to jest najgorsza metoda w moim przypadku ,ja na dachu zonka przed tv ,ja sie wkur....am bo malo co nie ukrece a zonka wyluzowana i jeszcze tak cicho gada ze mnie szał ogarnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest najgorsza metoda w moim przypadku ,
widze ze podobne odczucia mamy do tej samej metody ;) :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze ze podobne odczucia mamy do tej samej metody ;) :lol3

 

no chyba , nikomu nie polecam tego no chyba ze ma stalowe nerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja Cie prosze z czym do ludzi przy wymianie dostawcy tv powieksze swoja, z 60ki na... i wlasnie co proponujecie kupic tutaj z ebaya? czy placic za 80ke z nki?

 

Hehe, jak się przeprowadzałem to ledwo co ja do paska upchałem, bo nie miałem jej zdemontowanej jak vana miałem wypożyczonego ;)

Moim zdaniem bez sensu kupować w Nce i taszczyć to potem do UK, jak na ebayu można za nie duże pieniądze kupić. Nie sprawdzałem jak teraz stoją na ebayu, ale 6 lat temu 26 funtów, to było porównywalnie do cen w PL.

Ja kupiłem pierwszą lepszą z ebaya, która wyglądała w miaę solidnie i po 6iu latach trzyma się jeszcze całkiem nie źle.

 

---------- Dodano o 23:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:20 ----------

 

to jest najgorsza metoda w moim przypadku ,ja na dachu zonka przed tv ,ja sie wkur....am bo malo co nie ukrece a zonka wyluzowana i jeszcze tak cicho gada ze mnie szał ogarnia

 

Ja na flacie miałem na dachu domu-Boże ile się oskakałem po tym dachu to tylko ja wiem-jak jakiś spiderman normalnie-zwłaszcza, ze flat miałem po drugiej stronie domu i kabel musiałem ciągnąć po szczycie dachu z jednej strony na drugą wzdłuż domu-okrakiem na szczycie dachu. W sumie prawie 50 metrów kabla. A przez to, że na początku brakło mi trochę i go łączyłem, to potem takich akcji z żoną przez telefon miałem trochę, bo połączenie kabla robiło problemy i parę razy próbowałem różnych ustawień, aż w końcu wymieniłem kabel na cały w jednym kawałku. I znów telefon i żona przed tv...

Dlatego po przeprowadzce zamontowanie anteny wchodziło w grę tylko i wyłącznie w ogródku-matko co za rozkosz i prostota obsługi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności