Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że to van spod znaku gwiazdy to stawiam na ciężko wchodzące biegi ;)

 

.

 

no strzeliłes w 10 :dobrze

 

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

 

 

a tak przy okazji po powrocie z polski 2 stycznia mam odrazu trase ciężarówką do glasgow a z glasgow do berlina

pewnie zrobie z 4 tys mil w ciągu tygodnia :mlask no może nie aż tyle bo jedziemy we dwóch ale tydzień za kierownicą :)

 

fajna masz robótkę - pogratulować

 

 

 

a co z biegami nie tak ?

 

wszystko ok tylko ciezko wchodza, jezdziłem nowym crafterem i sprinterem ponad 1,5 roku ale one wszystkie w automatach wiec troszke było to dla mnie nie pokojace ale na forum merca twierdza ze to standard, sa trzy opcje :

-do wymiany linki od lewarka, występują 2 , nie opłaca się stosować podróbek z linora bo to szmelc,

- taki "konik" na skrzyni biegów jest wybity

- lub przeciwwaga na skrzyni

 

max 800 zł i chula jak nowa

 

 

 

 

kupiłem sobie na szybko jakas mp3 bo ten cd w autku to chyba hitlera i jego wasik pamięta jak autostrady budowali :lol

 

nic specialnego ale bedzie grało no i za drobne i bez poczty bo rzut beretem z mojej wioski

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez kubik fr Zobacz posta

OK jak znajdziesz link to podeslij mi na PW.Z gory dziekuje

moze tu bedzie taniej

 

http://www.aliexpress.com/category/1...vr-camera.html

co do taniej chyba tu nie bedzie co podales, ja za to dalem nie cale 20f + free przesylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do taniej chyba tu nie bedzie co podales, ja za to dalem nie cale 20f + free przesylka

dla tego napisałem romku "moze" bo twojego linka nie małem okazji zobaczyć

 

jak 20f to dawaj linka szybciutko prosze

 

romek z tej strony co podałem koszt to $25.77 a u ciebie $30.80 wiec jednak taniej :bleble

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten sam gadget chodzi mi po głowie daj znać jak sie sprawuje

przy moich przebiegach przydatna rzecz ;)

 

jak tam wygląda sprawa prądu ma to ładowarke na gniazdo zapalniczki?

jeżeli tak to możesz zobaczyć jaki ma zakres voltów powinno być napisane na wtyczce

czy jest tylko na 12v czy np jak nawigacja działa w zakresie 12v-30v

 

ostatnio w ciężarówce podłączyłem czajnik co był na 12v i się zjarał :D

matho kolego drogi jutro zapodam ci na pw wiecej info, a mala zmianka w zestawie nie ma kabla hdmi zaszybko sie rozpisalem to chyba sie tak przejalem tym ze mam takiego gadzeta : w zestaw wchodzi bateria ion lit czy jakos tak ladowarka , kabel na usb z podlaczeniem do kamery (czyli usb+mala wtyczka kamerowa) samo uzadzenie + uchwyt na szybe

 

---------- Post added at 02:51 ---------- Previous post was at 02:47 ----------

 

kris poszlo

 

---------- Post added at 02:54 ---------- Previous post was at 02:51 ----------

 

panowie dla zainteresowanych (takim cudem ) zapodaje tu linka : http://www.ebay.co.uk/itm/180651524963?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

---------- Post added at 02:56 ---------- Previous post was at 02:54 ----------

 

kris no problemos amigos :dobrze

 

---------- Post added at 03:00 ---------- Previous post was at 02:56 ----------

 

dobra pany czas lulu milego wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banda oszustów, gdzie nie spojrzeć....

Pękła mi szyba, ubezp mam w Tesco, za wymianę szyby powinienem zapłacić 75 funciaków...

Dzwonię, mówię jaka sprawa a oni OK, o tej i o tej dziś będziemy, tu i tu ale Insurance nie pokrywa kosztów VAT za szybę więc ja muszę to sam zapłacić dodatkowo!!! Przeczytałem całą polisę i nigdzie nie jest o czymś takim wspomniane. Całe szczęście że na jest zarejestrowany na VAT to sobie to odliczę... inaczej była by :dupablada

 

A jeszcze jako "prezent" dostałem od Autoglass....

 

zgadnijcie?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DARMOWE SPRAWDZENIE STANU WYCIERACZEK!!!!!!!!!!! :lol :haha

 

I'm so happy :P

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matho kolego drogi jutro zapodam ci na pw wiecej info, a mala zmianka w zestawie nie ma kabla hdmi zaszybko sie rozpisalem to chyba sie tak przejalem tym ze mam takiego gadzeta : w zestaw wchodzi bateria ion lit czy jakos tak ladowarka , kabel na usb z podlaczeniem do kamery (czyli usb+mala wtyczka kamerowa) samo uzadzenie + uchwyt na szybe

 

dzięki Roman

napisz za jakiś czas jak to się sprawuje

ja się zdecydowałem ale zakupię po nowym roku

 

 

lece z ostatnim transportem do londynu i zaczynam urlop :):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DARMOWE SPRAWDZENIE STANU WYCIERACZEK!!!!!!!!!!! :lol :haha

 

I'm so happy :P

 

 

 

:D:D:D:D

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem sobie na szybko jakas mp3 bo ten cd w autku to chyba hitlera i jego wasik pamięta jak autostrady budowali

 

nic specialnego ale bedzie grało no i za drobne i bez poczty bo rzut beretem z mojej wioski

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w sprinterze całe radio działa pod can, tak więc nie zdziw się jak podłączysz a nie będzie działać ;) Polecam pociągnąć z gniazda zapalniczki ;)

 

Banda oszustów, gdzie nie spojrzeć....

Pękła mi szyba, ubezp mam w Tesco, za wymianę szyby powinienem zapłacić 75 funciaków...

Dzwonię, mówię jaka sprawa a oni OK, o tej i o tej dziś będziemy, tu i tu ale Insurance nie pokrywa kosztów VAT za szybę więc ja muszę to sam zapłacić dodatkowo!!! Przeczytałem całą polisę i nigdzie nie jest o czymś takim wspomniane. Całe szczęście że na jest zarejestrowany na VAT to sobie to odliczę... inaczej była by

Co do VAT niestety tak jest, jeśli robisz na swoją firmę i jesteś VAT'owcem to niestety VAT trzeba zapłacić, bo suma sumaru i tak go przecież odzyskasz ;) Ja wymieniałem szybę w moim sprinterze i też mi wyszło coś koło stówki a chyba powinno być mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w sprinterze całe radio działa pod can, tak więc nie zdziw się jak podłączysz a nie będzie działać ;) Polecam pociągnąć z gniazda zapalniczki ;)

 

dzieki za wskazówke robercie:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem to:

http://www.ebay.co.uk/itm/220886371046?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Tak dla świętego spokoju. Nad tymi skarpetami się zastanawialem, ale jakoś łańcuchy zwyciężyły jak zwykle zresztą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wskazówke robercie

Spoko, w końcu po coś to forum jest ;) a że kopiłeś też sedesa to podpowiedziałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sedesa

 

:lol3 tego jeszcze nie słyszałem

mam nadzieje ze nie bedzie z nigo kibel:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj kupiłem to:

http://www.ebay.co.uk/itm/2208863710...84.m1439.l2649

Tak dla świętego spokoju. Nad tymi skarpetami się zastanawialem, ale jakoś łańcuchy zwyciężyły jak zwykle zresztą

no ale skarpety i lancuchy maja troche inne zastosowanie (tak mi sie wydaje). lancuchy to na ubity albo kopny snieg a skarpety jak ktos ma letnie laczki to na angielskie zimy taki substytut zimowek. na topniejacym sniegu anlo sniegu z deszczem albo innej brei ktora udaje snieg na lancuchach nie pojedziesz a skarpety jakos tam pomoga o ile nie ma sie zimowek

 

---------- Post added at 12:53 ---------- Previous post was at 12:18 ----------

 

czy ktos z posiadaczy slusznych rozmiarow aut (czyt. kumbi) spotkali sie z nakladka na tylny zderzak w chromie, ktora mozna kupic z servisu?

kiedys mi koles pokazywal na forum i mowil ze kupil w aso, ale nie mogl odnalesc nr czesci.

wiecie moze cos o takim cudzie?

w ASO raczej nie ale na pchlim targu - czyt ebyay a i owszem ->srebrny lub alledrogo .pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale skarpety i lancuchy maja troche inne zastosowanie (tak mi sie wydaje). lancuchy to na ubity albo kopny snieg a skarpety jak ktos ma letnie laczki to na angielskie zimy taki substytut zimowek. na topniejacym sniegu anlo sniegu z deszczem albo innej brei ktora udaje snieg na lancuchach nie pojedziesz a skarpety jakos tam pomoga o ile nie ma sie zimowek

Mają mniej więcej takie samo zastosowanie-zakładamy je gdy opony nie dadzą rady i ściągamy, gdy opony dają radę, lub kończy się śnieg, bo trafililismy na odśnieżoną drogę. W obydwu nie można jeździć po asfalcie, tylko po śniegu. Różnica jest tylko taka, że łancuch trochę pojeździ po asfalcie, za nim się zetrze i zerwie robiąc szkody przy tym, natomiast taką skarpetę jazda po czymś innym niż śnieg załatwi w momencie, ale za to przynajmniej nie narobi szkód. Choć moim skromnym zdaniem prędzej czy później każda skarpeta będzie wyglądać tak:

 

W żadnym wypadku obydwie te rzeczy nie zastąpią idei opony zimowej-czyli zakładamy i jeździmy, nie ważne jaka nawierzchnia jest. Niestety łańcuchy lub skarpety gdy skończy się śnieg na drodzę, trzeba ściągnąć, gdy trafimy na drogę ośnieżoną, trzeba znów założyć, jeśli opony nie dadzą rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jesli juz mowa o lancuchach to,to mi sie wydaje byc interesujace i szybkie w obsludze? zobaczcie :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem ze niezle to wyglada. i nawet na lodzie pomoze. ciekawe czy sa jakies skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm pewnie skutki trzeba by juz szukac ? ale na moje oko nie powinno nic sie dziac, bo jak widzialem goscie jezdzili po suchej nawierzchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzylem troszke na ebay i nic nie ma,pozatym ciekawe jaka cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie.

Opowiem Wam jak to byłem wczoraj u polskich mechanikow. Chciałem wymienic wszystkie wachacze i amory ze sprezynami. Panowie Ci pracuja u angola w pieknym warsztacie a po gocinach tłuka prywatnie za zgoda szefa. Chłopaki dobrze tyraja, wiec chwalili mi sie ze kupuja wlasny UNit i chca robic na własna reke. Z tego co usłyszałem to nie dogaduja sie juz z szefem. Co znajda jakas czesc na warsztacie, to na chama wmawiaja ze to trzeba wymienic. Ceny kosmos! Za wymiane komplet wachaczy, amora i sprezyny tylko przodu krzykneli mi 280 funta. Nie pytałem juz ile za tył. Ale jako mechanicy to przyznam dobrze robia (jak patrzysz im na rece) Wymieniłem tylko wachacze bo musialem. Wiezdzajac na podnosnik zauwazyli forumowa wlepe. Strasznie ich to bolało, ogolnie maja negatywne zdanie co do wszelakich forum. Powiedziałem nawet zeby nie te fora to byłby rozboj w biały dzien przez tych wszystkich mechanikow. Miałbym do wymiany zarowke kazali by wymienic lampe ktora sami maja na stanie. Ta nalepka na klapie to jak płachta na byka dla tych mechanikow. Przykleje jeszcze ze trzy !

 

pozdro Pany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrzylem troszke na ebay i nic nie ma,pozatym ciekawe jaka cena
a patrzyles na ebaya uk czy poza tez bo mi sie wydaje ze to takie amerykancki wynalazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności