Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

ja obstawiam na czujnik temp cieczy chlodzacej. kiedys tez tak mialem. dodatkowe obiawy to takie ze czasami swiece grzaly i grzaly i sie zagrzac nie mogly. trwalo to czasami nawet minute i po takim grzaniu jak odpalalem to z tylu chmurza czarna jak murzyn z afryki.

wowczas nie mialem vaga ale mechanik od razu stwierdzil po objawach ze bardzo prawdopodobne ze to ten czujnik.

kumpel w polo tez mial takie objawy ze auto samo sie wkrecalo i tez byl to czujnik. wiec podepnij vaga i bedziesz wiedzial.

spoko dzieki podepne na dniach i zobaczymy czy cos znajdzie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem z której strony masz i nie mam czasu szukać zdjęć b6, ale wszystkie przednionapędówki jakie do tej pory widziałem mają silnik ułożony paskami z lewej patrząc na auto i tam tez naturalnie alternator będzie.

Jestem jednak święcie przekonany, że to pukanie to dogrzewacz silnika działający na zasadzie webasto. Gdy jest zimno to sie uruchamia i pomaga nagrzać się silnikowi, gdyż jak wiadomo diesle grzeją się wolno. Gdy działa to charakterystycznie popukuje. Jeśli wsadzisz nos w okolice maski to powinieneś też poczuć zapach palonej ropy/nafty coś koło tego. Spaliny z webasto tak charakterystycznie śmierdzą.

Ogólnie fajna sprawa-sam chciałbym to mieć.

Patryk dzieki za info na temat jw. i temat kol. oby bylo jak napisales z tym dogrzaniem bo w cieple dni tego nie mialem. co do dwumasy to bylem kiedys u zibiego i sprawdzal i powiedzial ze mozna spokojnie hulac.:dobrze

 

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:52 ----------

 

co prawda patryk ci odpowiedział ale ja mam inna teorie

 

nie chce cie roman martwic ale przygotuj sie na wydatek, ja tez tak miałem ze na zimnym silniku popukiwało i okazało sie ze to 2-masa tak puka a przez swoja głupote zamiast 400-500F zapłaciłem 2k euro , to ssa pierwsze objawy i z czasem zaczna sie nasilac a pózniej nie znasz dnia ani godziny gdy wcisniesz sprzegło i zostanie ci pedał w podłodze

 

poczytaj sobie ten watek http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/41728-Koło-dwumasowe-i-jego-żywotność-silnik-BKP-2.0TDi-140PS

Kris co do twojej odpowiedzi? to biore tez to pod uwage, a i czytalem to co zapodales ale tam sa takie obiawy opisane ze to nie pasuje do mnie a jak obejrzalem to:
to łomatko :zeco za glowe sie zlapalem :zeco bo to juz porazka to juz wcale nie pasuje do mnie i do moich objawow

 

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:55 ----------

 

Patryk co do kol to sie postaram odezwac jeszcze jutro do ciebie na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To udany zakup ;)

 

---------- Post added at 10:29 ---------- Previous post was at 10:27 ----------

 

W firmie, w której pracuje próbnie założyli zimówki Yokohama na jednego z trzech vanów i są zadowoleni, więc kupią też i na dwa pozostałe. A jeszcze nie dawno nawet nie słyszeli o czymś takim jak zimowa opona, albo myśleli, że to tylko na śnieg jest...

 

U mnie w pracy też mamy zimówki na vanach + skarpety (coś jak łańcuchy)

nie wiem jeszcze jakie opony kupili, na jednym vanie już są założone ale pojechał do szwajcari

a na moim będą zakładane w sobote

wiem tylko że zapłacili 170 funtów za sztuke:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kris, Ty się łapiesz na ten wyjazd czy nie?

 

tak adas jedziemy , dzis kupiony przy pomocy naszego forumowego kolegi jacka!

jeszcze raz dzieki jacku:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz kupiles kris tego vana to bym chetnie zobaczyl co to za maszyna bo tez szukam na obecna chwile vana T5 lub cos co bedzie mi sluzylo. Przeciez z dwoma szkodnikami na pokladzie i remontem to nie da rady bez vana.

 

ADAM a ty co sie nie odzywasz????? zapomniales juz o znajomych z n-hampton he he. Daj znac jak tam zyjesz, pozdrawiamy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak adas jedziemy , dzis kupiony przy pomocy naszego forumowego kolegi jacka!

jeszcze raz dzieki jacku:dobrze

 

no to pochwal sie co kupiles ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to pochwal sie co kupiles ;)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2005-MERCEDES-VITO-109-CDI-LONG-RED-/170742433723?pt=Automobiles_UK&hash=item27c10ac7bb#ht_548wt_949

 

wytargowalismy z jackiem za 3950, ma jeszcze klime co nie jest napisane w ogłoszeniu, elektryczne szyby, abs, esp,

5 siedzeń i dosć duza przestrzen załadunkowa,

 

porobie kilka fotek to wrzuce

 

oczywiscie jeśli nic nie macie przeciwko temu, forumowa wlepa wyladuje na tylniej szybie Mieczysława !

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zakupu, niech sie dobrze sprawuje

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak adas jedziemy , dzis kupiony przy pomocy naszego forumowego kolegi jacka!

:dobrze

 

 

ADAM a ty co sie nie odzywasz????? zapomniales juz o znajomych z n-hampton he he. Daj znac jak tam zyjesz, pozdrawiamy!!

 

Sorry Zibi, zap***ol po pachy, jutro przedzwonię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.ebay.co.uk/itm/2005-MERCEDES-VITO-109-CDI-LONG-RED-/170742433723?pt=Automobiles_UK&hash=item27c10ac7bb#ht_548wt_949

 

wytargowalismy z jackiem za 3950, ma jeszcze klime co nie jest napisane w ogłoszeniu, elektryczne szyby, abs, esp,

5 siedzeń i dosć duza przestrzen załadunkowa,

 

porobie kilka fotek to wrzuce

 

oczywiscie jeśli nic nie macie przeciwko temu, forumowa wlepa wyladuje na tylniej szybie Mieczysława !

 

:dobrze

ładnie wygląda mam nadzieje że będzie się tak samo sprawował

sam chciał bym takiego vana

 

ale chyba bym wolał T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:dobrze

ładnie wygląda mam nadzieje że będzie się tak samo sprawował

sam chciał bym takiego vana

 

ale chyba bym wolał T5

 

Ja tez bym wolał ale ładne t5 w dobrym stanie w moich stronach kosztuje a nie stac mnie i nie mam czasu aby na północ na tydzien w poszukiwaniu vana jechac bo tam ceny sa naprawde fajne,

 

jak to mówia jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma

 

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

 

Gratulacje zakupu, niech sie dobrze sprawuje

:)

 

podziekował

 

---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

 

:dobrze

 

:dobrze

 

jutro wymiana kondonów na te bez poslizgowe :hyhy

i sezon mozna rozpoczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.ebay.co.uk/itm/2005-MERCEDES-VITO-109-CDI-LONG-RED-/170742433723?pt=Automobiles_UK&hash=item27c10ac7bb#ht_548wt_949

 

wytargowalismy z jackiem za 3950, ma jeszcze klime co nie jest napisane w ogłoszeniu, elektryczne szyby, abs, esp,

5 siedzeń i dosć duza przestrzen załadunkowa,

 

porobie kilka fotek to wrzuce

 

oczywiscie jeśli nic nie macie przeciwko temu, forumowa wlepa wyladuje na tylniej szybie Mieczysława !

 

niech sie dobrze sprawuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech sie dobrze sprawuje :)

:dobrze

 

Piotrze jak bys chciał cos duzego przewiesc do pl to dzwon smiało :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:dobrze

 

Piotrze jak bys chciał cos duzego przewiesc do pl to dzwon smiało :fajny

 

powiem tak czytasz w myslach :) ale nie narazie nie ma nic takiego

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem tak czytasz w myslach :) ale nie narazie nie ma nic takiego

:)

 

:haha

fote w avatarze wymien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy jak tam pogoda u was bo umnie tragedja dzisiaj byla strasznie normalnie tornado wiatr w gorach osiagnal 167mil/h moje smietniki z przed domu lataly po ulicy jak zabawki, drzewa polamane koledze z pracy na parkingu cos wybilo szybe i pogielo drzwi niestety nie znalezlismy tej zeczy drogi i nie ktore lotniska pozamykane byly normalnie masakra w tej Szkocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy jak tam pogoda u was bo umnie tragedja dzisiaj byla strasznie normalnie tornado wiatr w gorach osiagnal 167mil/h moje smietniki z przed domu lataly po ulicy jak zabawki, drzewa polamane koledze z pracy na parkingu cos wybilo szybe i pogielo drzwi niestety nie znalezlismy tej zeczy drogi i nie ktore lotniska pozamykane byly normalnie masakra w tej Szkocji

 

no u nas tez wiało, i to do tego stopnia ze chyba ruch w dover był opózniony bo na m25 i m2 wyswietlało ze w dover opóznienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cisza....dzien jak co dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.ebay.co.uk/itm/2005-MERCEDES-VITO-109-CDI-LONG-RED-/170742433723?pt=Automobiles_UK&hash=item27c10ac7bb#ht_548wt_949

 

wytargowalismy z jackiem za 3950, ma jeszcze klime co nie jest napisane w ogłoszeniu, elektryczne szyby, abs, esp,

5 siedzeń i dosć duza przestrzen załadunkowa,

 

porobie kilka fotek to wrzuce

 

oczywiscie jeśli nic nie macie przeciwko temu, forumowa wlepa wyladuje na tylniej szybie Mieczysława !

 

Gratulacje-ładnie wygląda:dobrze Niech Ci służy i niech ruda trzyma się z dala od niego ;)

 

---------- Post added at 09:47 ---------- Previous post was at 09:38 ----------

 

Witam koledzy jak tam pogoda u was bo umnie tragedja dzisiaj byla strasznie normalnie tornado wiatr w gorach osiagnal 167mil/h moje smietniki z przed domu lataly po ulicy jak zabawki, drzewa polamane koledze z pracy na parkingu cos wybilo szybe i pogielo drzwi niestety nie znalezlismy tej zeczy drogi i nie ktore lotniska pozamykane byly normalnie masakra w tej Szkocji

 

Nieźle. U mnie co prawda nie aż takie prędkości, ale do widoku zdemolowanego ogródka już zdążyłem się przyzwyczaić. Nie wiem co tu jest gdzie mieszkam, ale wiatry potrafią być nie złe, a że mam ogród od strony pól to wiatr uderza w mój dom i ogródek bez żadnej ulgi. Do tego stopnia, że uderzenia wiatru w dom potrafią mnie obudzić w nocy. A czego nie przywiążę w ogródku to wyfrunie, lub się poobija po ogródku. Przedwczoraj ciężki stół z dużym parasolem, oczywiście złożonym wywróciło-leży tak dalej, bo nie ma sensu stawiać, jak znów pewnie padnie, choć mam ten stół dwa lata i dopiero pierwszy raz się zdarzyło, żeby go przewróciło. A mam za sobą już połamane płoty, rozniesione w pył solidne gazeebo, o zniszczonych lub wywianych pokrowcach nie wspomne-i to nie ważne jak bym nie obwiązał to i tak rozwali/wywieje ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Chce ktoś telewizje w kompie za free to walic na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności