Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

ale mazurek powinien ją oddać jak go poproszę?

Raczej tak-sam mówiłem Grzesiowi, żeby do niego uderzył jak będzie w PL-trochę z trasy by zboczył i maglownic do wyboru do koloru;)

a mogłem nie pytać. Ty wiesz Patryku jak człowieka podtrzymać na duchu

No o zamkach w pasku to już chyba wszystko zostało napisane ;)

 

---------- Post added at 01:43 ---------- Previous post was at 01:40 ----------

 

no ale galaxy czy smaxem to pralki, lodówki czy kanapy skórzanej 3 z fotelami to nie zabiore !

No gdzie byś nie zabrał-tak z pamięci to Galaxy tak samo duży jak i vito. Choć teraz jarzę-Ty nie chcesz osobowego tylko vana-a to sorki. Nie wiem czemu ale jakoś jak vito to od razu mi się z osobówką (people carier) kojarzy.

A nie lepiej transita? Pełno tego, wybór spory, a sprzęty nie najgorsze.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej tak-sam mówiłem Grzesiowi, żeby do niego uderzył jak będzie w PL-trochę z trasy by zboczył i maglownic do wyboru do koloru
w takim razie Grześ decyzja należy do Ciebie.jak coś to masz maglownice za free.tylko musisz ewentualną przesyłke ogarnąć.

ide spać bo mnie Patryk dojechał.miałem mieć spoko sobote a tak chudzielec będzie biegał ze sróbokrętem niestety;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie tego zamka jest na tyle upierdliwe, że ja bym załatwił drugi, wymienił i dopiero zobaczył co w tym starym siedzi. Po prostu oszczędzasz czas...Zwłaszcza przy tej pogodzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciąganie tego zamka jest na tyle upierdliwe, że ja bym załatwił drugi, wymienił i dopiero zobaczył co w tym starym siedzi. Po prostu oszczędzasz czas...Zwłaszcza przy tej pogodzie..
żartowałem z tym chudzielcem i sróbokrętem bo jeszcze chłopak by se krzywde zrobił haha. a co do zamka to chyba go zostawie dla mr mazurka niech sie martwi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale galaxy czy smaxem to pralki, lodówki czy kanapy skórzanej 3 z fotelami to nie zabiore !

a taki 109 CDI COMPACT to pojemniejsze, no gdziedo smaxa 10k zarówek wsadzic? :haha

 

Tak jak Patryk pisze blacha strasznie kiepska.

W poprzedniej pracy miałem 05 vito

Usterki jakie pamiętam to raz pękły przednie sprężyny a pół roku później tylnie.

 

Ja bym Ci polecił zamiast vito VW transportera o wiele lepsza konstrukcja też sporo jeździłem takim.

Najlepiej z 2.5 R5 tdi 130bhp lub oczywiście 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH]70129[/ATTACH]

Dzięki Panowie. Jak sobie pomyślę, że zaś wszystko od nowa, to aż mi słabo, ale nie było co odkładać...

Grześ-zerknąłem do Etki. Na chwilę teraźniejszą mogę Ci powiedzieć, że do Twojego rocznika mogą być cztery przekładnie-podaj mi vin, bo one są rozróżnione na poszczególne numery vinu. Widzę, też że wyszczególnione jest na automata i manual. Również avb ma inne numery, więc zostaje tylko szukać od awx/avf w manualu. Jak podasz vin to sprawdzę numer i zerknę do audi czy czasem takie same nie są.

patrzalem Patryk w etce po txt i podalem Grzesiowi 2 numery czesci ktore mi syswietlilo.

expertem to ja tam nie jestem ale po podswietleniu informacji o czesci bylo podane ze 6 speed i 4motion.

no ale zobacz sam. txt w zalaczniku.

tez powiedzialem Grzesiowi ze moze pasowac inna ktora wg etki ma nie pasowac ale to trzeba sprawdzic - wywalic Grzesiaowa polozyc obok siebie i porownac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to mój też jest 6-cio biegowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziekowal.... pewnie zrobie tak, w przyszla sobote- jak Bozia da- sprobujemy luz skasowac z Mirkiem. i jesli sie uda to bedzie funfastycznie. a jak nie to lipa. ja za 4 tyg jade do polandu. wiec moze Jacku sie z Toba skontaktuje. ale jak sie nie da skasowac luzu to chyba musze kupic nowa i zalozyc bo halasuje niemilosiernie- boje sie tu jezdzic ze o trasie nie mowie. dzieki patryku za linki- pisalem juz wczesniej do tego goscia i poprosilem o numer z plakietki- on odpisuje jaki mam rocznik i czy dizel- jak mu napisalem ze 2003 dizel 4motion to napisal ze nie bedzie pasowac- duren zamiast mi dac numer czesci o ktory grzecznie poprosilem... do innego dzwonilem bo tez jest taka z 2003r avf 6 speed ale nie odbieral nikt. trudno... dzieki panowie za odpowiedz w sprawie magla...

jakby ktos cos malego z pl potrzbowal to MEg dzis leci do pl na 2 dni wiec moze wziac do bagazu podrecznego.

 

dzis dostalem fotelik- ktory tak bardzo Patryk poleca czyli Silver Cross Navigator. i musze mu przyznac racje- fotelik jest godzien polecenia. Patryk dzieki za podsuniecie tego pomyslu. kupilem powiedzmy ze z ebaja za 55 w sumie, jest w idealnym stanie jedyne co trzeba zrobic to wyczyscic pokrycie z materialu zeby byl juz galancik.

no i przyszla tez bra od Marcina- podziekowal- fajna:) ale dzis braklo czasu zeby przymierzyc- przyda sie na podroz za miesiac:)

Edytowane przez g_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes nie ma zadnego problemu.jak cos to daj cynka.ja dzis wstepnie rozmawialem z Mazurkiem na temat przerobki i wyglada ze sprawa bedzie zalatwiona po nowym roku bo mowil mi ze zrobil promocje;) na przerobke za 5500 z lampami lusterkami i wymienia tarczami zegarow.jutro wysle do niego maila i mam nadzieje ze dogaxamy juz konkretny termin. jak cos to dam Ci znac. pozdrawiam

 

a z okazji weekendu zycze wszystkim milegooliwienia, ja niestety musze z tym jak co tydzien poczekac do jutra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko Jacku. Zibi rozjasnil mi troche- wlasciwie rozjasnil mi wszystko- wielkie dzieki Zibi- no i zdroweczko za Twoja prace :564:co by sie drzwi na patio;) dobrze otwieraly. dzis juz nie mam sily ale jutro na spokojnie popatrze jeszcze raz w jebeja i zadzwnie na szrota co i za ile dla mnie by mieli. Zbyszku dzieki wielkie.

bylo ale powtorze- Patryk gratulacje. mam nadzieje ze teraz z lewego strzeliles zeby Ala miala braciszka ktory by ja bronil przed kolegami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiedz co tam Zibi car doctor doradzil w sprawie tej maglownicy.

moze McGyver by taka maglownice z pralni jakiejs przerobil do 6 speed 4motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak czeba bendzie to ja i prund podłoncze :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi doctor kazal ruszyc lepem i pomyslec- kazda maglownica od dizla podejdzie i od benzyny chyba tez, byle nie automat, a ze etka podaje takie inne numery to znaczy ze etka sie myli a Zibi ma racje;) i git, ma chlop racje, kolejna flache mu wisze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak mowilem - mlotek i przecinak w dlon i moze nawet helikopter zrobisz z tego 4 motion

zazwyczaj jak nie wiadomo o co chodzi to chodiz o kase a niemczuszki cwane nie pomysleli ze polaki sa madrzejsze niz etka.... noooo przynajmniej 1 jest madrzejszy haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co dziekowac, jak moge pomoc to sama przyjemnosc dla mnie. A wiec tak, co do numerow to co czesc to tlukli na nich inne numery a w zasadzie czesc sie nie zmieniala tylko numer po to zeby ulepszyc markieting i zycie bylo ciezsze. co do maglownicy to sprawa jest jasna, obojetnie czy to bedzie diesel czy benzyna, 4motion czy moj dostawczy passek kazda maglownica jest taka sama i ma taka sama zadase dzialania ( nawet koncowki drazka ukladu kierowniczego sa takie same ), wiec smialo mozesz rwac czy to bedzie piecio biegowa skrzynia czy szescio to tez nie robi roznicy i napewno bedzie pasowala. A to tak dla przykladu, wyobrazcie sobie ze jest montowany jeden rodzaj glowicy do naszych silnikow i czy to bedzie AVF, AVN, AWX, ASZ, itd. wszystkie sa takie same i pasuja bez problemow a kodow silnika jest w pip i troche , terz rodzi sie pytanie po co fabryka miala by zmieniac 6 razy w ciagu roku maglownice ????? ( numery sie zmienily co prawda ) skoro to jest naj mniej wadliwy element i dopracowany. Mam nadzieje ze troszke pomoglem i Grzechu dasz rade, a za drzwi biore sie dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk gratulacje. mam nadzieje ze teraz z lewego strzeliles zeby Ala miala braciszka ktory by ja bronil przed kolegami

Dzięki. A co będzie to będzie ;) Dziewczynki są fajne póki chłopcy się nimi nie zaczną interesować-wtedy "rodzą" się problemy ;)

 

---------- Post added at 14:39 ---------- Previous post was at 14:29 ----------

 

A z tymi numerami z etki to różnie bywa. Często jest jak Zibi napisał, że część z innym numerem jest taka sama, lub zmienili w niej malutką pierdółkę, która nie robi żadnej różnicy w kompatybilności. Ale jednak trzeba być ostrożnym, bo czasem zdarza się, (i sam się o tym przekonałem) że wystarczy inna literka na końcu numeru i już nie zamontujemy do siebie, lub zamontujemy, ale bez kombinacji się nie obejdzie. Tak miałem np z pompą vacuum. Z literką N było by ok, a ta z literką P którą kupiłem okazała się o ok centymetr szersza od poprzedniczki. Oczywiście na zdjęciach przed kupnem tego nie zauważyłem, mając ją w domu też nie, dopiero wyszło to przy montażu jak nie mogłem za żadne skarby włożyć jej w miejsce starej-wtedy przyrównałem jedną do drugiej i wszystko stało się jasne. Ale ostatecznie udało się zamontować z pomocą mojego ulubionego narzędzia awaryjnego;) Ale nie pytajcie jakiego ;)

Jedno jest pewne-na pewno podpasuje od avf/awx z manualem, a tego jest w brud przecież, więc dla pewności szukałbym od tego i tyle.

A Lisku-u mnie w etce nie widzę śladu wzmianki o 4motion przy numerach, które wyskoczyły dla grzesiowozu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzesiowozu
:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienia tarczami zegarow

No to nie źle potaniał-przypomnijmy w styczniu 2009 płacilismy 8500 bez lusterek, lamp i zegarów. Model bez skóry kosztowałby wtedy 7500.

Co do zegarów-zapewne wsadza tarczki z allegro-one są badziewiaste Jacku. ikonki widać cały czas, do czcionki też się można przyczepić. Ja zrobiłem u ojca tak-ściągnąłem wsad odpowiednika europejskiego, dopasowałem go do paska ojca, kupiłem na allegro uszkodzony licznik europejski bez fisa za całe 70zł (w sumie to brakowało mu tylko ringów na zegarach), przełożyłem tarcze, wsad wgrałem i tata ma full europa licznik z normalną tarczką. I polecam Ci to rozwiązanie. Jednak gdybyś kupował licznik to jeśli masz fisa to warto kupić tarczkę lub uszkodzony licznik też z fisem, bo jest plug and play. Ja miałem z bezfisa i musiałem trochę sobie powycinać i zrobić dojście światła dla czujnika światła dla fisa, ale to duzy problem nie był-10 minut i gotowe.

W razie co wsady mogę Ci dopasować ;)

 

---------- Post added at 14:58 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

 

dzis dostalem fotelik- ktory tak bardzo Patryk poleca czyli Silver Cross Navigator. i musze mu przyznac racje- fotelik jest godzien polecenia. Patryk dzieki za podsuniecie tego pomyslu

Nie ma za co-dla nas jeżdżących z dziećmi do Polski, wybór fotelika znaczy więcej niż dla przeciętnego Kowalskiego, czy Jonesa. W tym foteliku moja Ala była w PL już kilka razy i nigdy ani cienia grymasu, więc dla mnie to najlepsza rekomendacja, polecam więc i innym :dobrze

Mam nadzieje, że będziecie zadowoleni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

właśnie odebrałem box dachowy koszt 32 funty :D:D

 

 

sorki za jakość zdjęć robiłem z okna telefonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezła cena ;)

 

---------- Post added at 16:31 ---------- Previous post was at 16:27 ----------

 

A przy okazji Maćku-znasz tę stronę? http://www.polskie-auta.pl/index.php?cel=polonez

Stara, ale dobra ;)

A i czytając forum LPG natknąłem się na posty Sebastiana. Tak jak pisałeś, zakłada lpg teraz. Świat jest mały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności