Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

trafiles bardzo zle, ale nie poddawaj sie, bo wez pod uwage fakt, ze chodzac do bankow, bedziesz mial jedynie oferty z ich cennika. a wiec bardzo okrojone.

proponowalbym jeszcze zajzec do jakiejs agencji, np do tej w ktorej jest ta nieruchomosc, ktora jestescie zainteresowani i porozmawiac z doradca, ktory jest przy agencji.

 

my tez bylismy w banku, w ktorym mamy konto. pytalismy czysto teoretycznie, czy dostaniemy kredyt, na jaka kwote, i ile by trzeba bylo splacac miesiecznie.

wyszlo na to ze przy kredynie 135tys, splata miesieczna byla by okolo 680 funtow.

przypomne, ze przy pomocy wspomnianego Colina (dzieki chudy ;)) przy kredycie 123, splate mam 570, czyli o 110fuli tansza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dlatego napisalem independant.

Luke tez byl u takiego fachowca jak Ty i jak polecilem mu mojego Colina to po pierwszym spotkaniu z nim nie mogl sie nadziekowac.

wszystko jasno i klarownie, zadnego procentu od kredytu itd. 399 albo 499 za ogolne doradztwo i zaltwienie kredytu i to platne dopiero w momencie jak decydujesz sie na kredyt. teoretycznie to mozesz isc do niego zeby znalazl ci najlepsza oferte, i isc do banku samemu zaltwiac.

co do prawnika to sie nie wypowiem czy odleglosc ma znaczeni czy nie. ale moj jest w cadiff wiec dalleeko odemnie i zobaczymy jak to wyjdzie.

jak lubisz ryzykowac to variable rate ok. pamietaj ze jak stopa sie zmieni to raty moga cie puscic z torbami. a stopa oprocentowania na pewno juz nie spadnie. jedyna droga wiedzie do gory. to jest prawie jak kredyt we frankach - siwizna free .

reasumujac - zle trafiles z tymi adivsorami.

 

zapomnialem dodac. jak Colin robil mi symulacje ile moge dostac itd to na ekranie wskczylo cos okolo 11 tysiecy produktow od ponad 150 pozyczkodawcow. wiadomo czesc od razu poszla do kosza ale to pokazuje ile ofert mozesz "przejrzec" w 1 spotkanie

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak panowie wszystko ładnie pieknie ale te 35lat spłaty mnie zniechęca bo prawie 30 dychy mam na karku i skonczył bym spłacać w momencie przejści na emeryture tak że wolałbym zostać przy 30 latach i jak by się wszystko udało tak jak myśle to w ciagu 22lat miał bym spłacony kredyt tak mi się wydaje czysto teoretycznie zobaczymy jak wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kredyt na 25 lat....

wiedzieliscie ze jutro ten pajac najman walczy z saleta??

na tvn turbo ma byc transmisja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam kredyt na 25 lat....

 

no ale sam napisałeś że miałeś duży depozyt i to zmiennia postać rzeczy. Mnie stać tylko na 10% wiem że postawilem sobie wysoki pułap z tą ceną nieruchomości no ale garaż i w miarę nowe budownictwo robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam kredyt na 25 lat....

wiedzieliscie ze jutro ten pajac najman walczy z saleta??

na tvn turbo ma byc transmisja

 

Nie wiedziałem ale pewnie obejrze

walke dwóch pajaców ;)

 

 

 

-------------------

 

Panowie wie ktoś jak się ma hamowanie auta na zimowych oponach?

Są jakieś utraty mocy ?

Gdzieś mi się obilo o uszy że lepiej hamować na letnich

ale dlaczego nie wiem

czy chodzi tylko o prędkość maksymalną ?

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My wlasnie planujemy teraz kupno wlasnego domku... Nie wiem czy wiecie ale jesli jest sie malzenstwem to mozna dostac dofinansowanie kredytowe od panstwa ( cos jakby nieoprocentowany kredyt ) ... To chodzi o to ze jesli jest dom za 120.000 i musisz miec minimum 10 % depozytu czyli 12.000 to mozesz dostac ok 6.000 funtow na dom od panstwa ktore splacasz w groszowych splatach przez kilka lat i bez oprocentowania ...

 

Nie powiem o dokladnych szczegolach bo tlumaczyla nam to kolezanka ktora zalatwia nam dom ...

 

W naszych okolicach za ok 120.000 mozna wyrwac juz nowy dom z garazem i ogrodem 3 bedroom .... Straszne sa roznice cenowe pomiedzy okolicami londymu a manchesteru ...

 

Powodzenia dla kazdego kto stara sie o wlasne ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich okl0olicach za 120k to mozna kupic nowy ale 1 bedrom... u nas sa bardzo drogie nieruchomosci... za 2 bed ogrodem stary to trzeba 150k dac albo i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale sam napisałeś że miałeś duży depozyt i to zmiennia postać rzeczy. Mnie stać tylko na 10% wiem że postawilem sobie wysoki pułap z tą ceną nieruchomości no ale garaż i w miarę nowe budownictwo robi swoje.

no niestety albo rybki albo akwarium.

lepiej chyba jednak zgodzic sie na jakies niedogodnosci (brak garazu np albo mnijesze sypialnie itd) ale placic na siebie a nie na kogos czyt landlorda. oczywiscie wszyskot zalezy ile let zamierzasz tutaj zostac.

warto tez monitorowac rynek i szukac okazji. u mnie np chata wg mouseprice jest warta 150 a zaplacilem 130. ludzie sie rozwaodza i zalezy im na szybkiej sprzedazy. kilka domow dalej jest tez 3 bed ale bez parkingu i podjazdu bezi mozliwosci zrobienia podjazdu i babka wola 148.

wiec na pewno sa okazje ale trzeba sie rozgladac i isc czasami na ustepstwa. pamietaj ze idealnych nieruchomosci nie ma - no chyba ze zbudujesz sobie sam od podstaw.

u luka tez jakos chyba sporo taniej anizeli wg mouseprice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety albo rybki albo akwarium.

lepiej chyba jednak zgodzic sie na jakies niedogodnosci (brak garazu np albo mnijesze sypialnie itd) ale placic na siebie a nie na kogos czyt landlorda. oczywiscie wszyskot zalezy ile let zamierzasz tutaj zostac.

warto tez monitorowac rynek i szukac okazji. u mnie np chata wg mouseprice jest warta 150 a zaplacilem 130. ludzie sie rozwaodza i zalezy im na szybkiej sprzedazy. kilka domow dalej jest tez 3 bed ale bez parkingu i podjazdu bezi mozliwosci zrobienia podjazdu i babka wola 148.

wiec na pewno sa okazje ale trzeba sie rozgladac i isc czasami na ustepstwa. pamietaj ze idealnych nieruchomosci nie ma - no chyba ze zbudujesz sobie sam od podstaw.

u luka tez jakos chyba sporo taniej anizeli wg mouseprice.

Wypłosz, nie fizofuj już;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety albo rybki albo akwarium.

lepiej chyba jednak zgodzic sie na jakies niedogodnosci (brak garazu np albo mnijesze sypialnie itd) ale placic na siebie a nie na kogos czyt landlorda. oczywiscie wszyskot zalezy ile let zamierzasz tutaj zostac.

warto tez monitorowac rynek i szukac okazji. u mnie np chata wg mouseprice jest warta 150 a zaplacilem 130. ludzie sie rozwaodza i zalezy im na szybkiej sprzedazy. kilka domow dalej jest tez 3 bed ale bez parkingu i podjazdu bezi mozliwosci zrobienia podjazdu i babka wola 148.

wiec na pewno sa okazje ale trzeba sie rozgladac i isc czasami na ustepstwa. pamietaj ze idealnych nieruchomosci nie ma - no chyba ze zbudujesz sobie sam od podstaw.

u luka tez jakos chyba sporo taniej anizeli wg mouseprice.

 

dokładnie tak jak mówisz trzeba iść na kompromis przy szukaniu nieruchomości ale ja i tak zostane przy swoim że garaż i w miare nowe budownictwo musi być bo za długo już mieszkałem w przedwojennym bydownictwie w kraju miałem już dosyć tych ciągłych remontów które rodzice przeprowadzali u mnie w domu a i tak jest zawsze coś do roboty.Narazie to wszystko czyste symulacje choć domki oglądamy z żoną zobaczymy jak wyjdzie bo miało być prawie nowe auto w pierwszej wersji. U mnie też tutaj dość wysokie ceny nieruchomości są i np jeden koleszka z pracy kupił semi-detached na wiosce pod tym miastem bo niby zdwcydowanie taniej. A co do planowania ile tu zostane to ja już nic nie planuje i odpowiadam ludziom jak mnie pytają że zawsze zdąże wrócić.. :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę kupić laptopa dla mojej Mamy. oczywiście ma to być nowy laptop do 300 funtów znalazłem takie co o tym sądzicie może macie jakieś inne propozycje

http://www.currys.co.uk/gbuk/lenovo-ideapad-s205-11-6-laptop-black-10746952-pdt.html

http://www.comet.co.uk/p/Laptops/buy-ASUS-X53U-SX108V-Laptop/733601

http://www.comet.co.uk/p/Laptops/buy-ACER-AS5250-Laptop/763861

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedzieliscie ze jutro ten pajac najman walczy z saleta??

na tvn turbo ma byc transmisja

Czekam na ta walke :D stawiam na Salete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie gdzie w necie mozna to obejrzec?? nie mam pl tv....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądam na bierząco dosyć ciekawe walki są

 

czekam na walkę wieczoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walki chyba jescze nie bylo co?? dopiero do domciu wrocilem i wlaczylem tv

ja tez stawiam na salete a najmana to nie lubie tak ze hoho. za duzo jezorem miele

 

wiecie gdzie w necie mozna to obejrzec?? nie mam pl tv....

nie wiem grzesiu ale w tv jest na tvn turbo

 

zobacz tutaj

http://tvnplayer.pl/mma-na-zywo.html

u mnie dziala po zainstalowaniu jakiejs wtyczki

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercik wysikales sie juz??? ale fajna gala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
walki chyba jescze nie bylo co??

 

nie jeszcze nie było teraz 7 walka a po niej walka wieczoru

 

nie stawiam na nikogo

oby dwaj zasługuja na to żeby dostać po mordzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oby dwaj zasługuja na to żeby dostać po mordzie
:wmorde:lol3

 

---------- Post added at 23:57 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

 

coz za pasjonujacy pojedynek!!!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany cos z innej beczki widzieliscie nowego paska cc ?http://moto.onet.pl/301486,10660944,2,zdjecie.html?node=27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności