Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

milego pobytu w polandii Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman moze bys mnie do tej walizki upchnol;)

powiem Wam drodzy koledzy ze samotnosc mi nie sluzy.nie dla mnie rozlaka z dzieciakami.niesadzilem ze bedzie az tak trudno.pozdrawiam i zycze milego weekendu dla Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zalamuj sie jacenty

taka rozlaka to tylko wzmacna wiezy

jak powiedzialem ze juz nigdy nie puszcze zony i corki na 5 tyg tak jak tego lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zalamuj sie jacenty

taka rozlaka to tylko wzmacna wiezy

jak powiedzialem ze juz nigdy nie puszcze zony i corki na 5 tyg tak jak tego lata

moze i wzmacnia ale psychicznie dobija.

ale co tam nie bede tu smecil;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu ktos allive

jestes w robocie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest

wejdz do watku wyjazd do polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszysktim jezdzacym do pl polecam ten patent - http://allegro.pl/lusterka-peryskopowe-angliki-i-europa-krugozor-i1797769245.html

bardzo pomocny jak sie jedzie samemu i trzeba wyprzedzic zawalidroge na waskiej drodze bez pobocza. trzeba troche czasu poswiecic na regulacje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzales jak sie z tym jezdzi? bo jakos nie mam przekonania

mam takie cos wiec jak bedziesz u mnie to zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No-to wreszcie sobie mogę usiąść i poleniuchować. W koreańcu pasek altka zmieniony, do tego jeszcze olej wymieniłem i filtry. Za rozrząd się zabrałem, ale po otwarciu okazało się, że dość świeży jest, więc darowałem sobie wymianę-może w przyszłym roku ;)

No i przegoniłem ją trochę na gazie-szczerze mówiąc to idzie lepiej jak na benzynie i żadnych negatywnych objawów nie zauważyłem, więc podsumowując, jestem happy ;)

Mam nadzieje w przyszłości koreańca wymienić na jakąś V6tkę i oczywiście gaz też tam zawita, ale tym razem sekwencji spróbuje ;) Oj tęskni mi się do V6 benzynowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratki Patryk za to że się udało bez problemów teraz tylko lać i jechać.

 

Ja dzisiaj zabrałem się za servis w awx zmieniłem filtr powietrza kabinowy i paliwa

niestety poległem przy filtrze oleju to znaczy mój klucz poległ bo się rozpadł :(

a nakrętka jest cholernie mocno zakręcona

Jakich kluczy używacie do zmiany filtra oleju ?

Mam na myśli silniki PD z filtrem od góry

 

Ja miałem taki

http://www.ebay.co.uk/itm/Oil-Filter-Wrench-Band-Wrench-Upto-120mm-Diameter-/360375635732?pt=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item53e80fcf14#ht_2319wt_1110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to gratki Patryk za to że się udało bez problemów teraz tylko lać i jechać.

 

Ja dzisiaj zabrałem się za servis w awx zmieniłem filtr powietrza kabinowy i paliwa

niestety poległem przy filtrze oleju to znaczy mój klucz poległ bo się rozpadł :(

a nakrętka jest cholernie mocno zakręcona

Jakich kluczy używacie do zmiany filtra oleju ?

Mam na myśli silniki PD z filtrem od góry

 

Ja miałem taki

http://www.ebay.co.uk/itm/Oil-Filter-Wrench-Band-Wrench-Upto-120mm-Diameter-/360375635732?pt=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item53e80fcf14#ht_2319wt_1110

 

Ja mam cos takiego http://www.ebay.co.uk/itm/Oil-Filter-socket-wrench-1-9-Passat-golf-TDi-AWX-AVF-/330610772666?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4cf9f00aba

a ze mam lapy jak bochenek chleba to dokrecilem tak mocno. Moj klucz nie dawal rady, omykal, dopiero poszlo takim samym jak Twoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to gratki Patryk za to że się udało bez problemów teraz tylko lać i jechać.

 

Ja dzisiaj zabrałem się za servis w awx zmieniłem filtr powietrza kabinowy i paliwa

niestety poległem przy filtrze oleju to znaczy mój klucz poległ bo się rozpadł :(

a nakrętka jest cholernie mocno zakręcona

Jakich kluczy używacie do zmiany filtra oleju ?

Mam na myśli silniki PD z filtrem od góry

 

Ja miałem taki

http://www.ebay.co.uk/itm/Oil-Filter-Wrench-Band-Wrench-Upto-120mm-Diameter-/360375635732?pt=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item53e80fcf14#ht_2319wt_1110

 

Dzięki ;) Zadowolonym, że hej ;)

Co do klucza to ja używam ten:

http://www.ebay.co.uk/itm/DRAPER-77592-OIL-FILTER-CHAIN-WRENCH-REMOVAL-TOOL-/280712368388?pt=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item415bc2d104

W przypadku paska (plastik) nakładam szmatkę i nie ma śladu po nim a odkręca wszystko-dziś mi w koreańcu pomógł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie najpierw spróbuje z tym co pokazał Darek.

Ja też odkręcałem przez szmatke a jednak troszke porysowałem nakrętke.

 

Fajnie masz z tym gazem Patryk

ja w swojej karierze miałem tylko jedno auto na gazie i było to FSO pojemność 2120

rok produkcji 1964 niestey żeby wyjechać do uk musiałem sprzedać :(

na zdjęciu oczywiście ja :)

docu0031.jpg

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki panowie najpierw spróbuje z tym co pokazał Darek.

Ja też odkręcałem przez szmatke a jednak troszke porysowałem nakrętke.

 

Fajnie masz z tym gazem Patryk

ja w swojej karierze miałem tylko jedno auto na gazie i było to FSO pojemność 2120

rok produkcji 1964 niestey żeby wyjechać do uk musiałem sprzedać :(

na zdjęciu oczywiście ja :)

 

Dobre :). Zdjecie z gazetki, wyglada na stare ale na szybie jest juz naklejka z rejestracja. Szukalem Warszawki, lub duzego fiata na podwozke do slubu ale w moich okolicach zyczyli sobie po 5 tys zl. Zawsze zwracam uwage jak widze jakies stare autko w idealnym stanie, najbardziej z lat 90-95. Szkoda ze musial zostac sprzedany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do ślubu jechałem warszawą i pózniej kupiłem własną 6 miesięcy w garażu i wyjechałem na ulice :) miałem ją ponad 3 lata i było to moje jedyne auto nie tylko na weekendy, jezdziłem nią do pracy, na zloty, rajdy i kilka razy zawiozłem do ślubu bardzo miło wspominam te czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do ślubu jechałem warszawą i pózniej kupiłem własną 6 miesięcy w garażu i wyjechałem na ulice :) miałem ją ponad 3 lata i było to moje jedyne auto nie tylko na weekendy, jezdziłem nią do pracy, na zloty, rajdy i kilka razy zawiozłem do ślubu bardzo miło wspominam te czasy.

Nie no jak mogłeś ją sprzedać :dolamam

Ja od zawsze marzyłem, żeby taką mieć. Pamiętam jak kiedyś przed naszym ślubem wpadł mi w ręce miesięcznik Automobilista, z piękna Garbuską na okładce. Żona stwierdziła, że taką chciała by do ślubu pojechać...

No i udało mi się spełnić to marzenie-odszukałem właściciela i namówiłem na przyjazd z Warszawy na Śląsk. O mało tego nie przypłaciłem brakiem auta ślubnego, bo koło Częstochowy nawaliła pompa hamulcowa. Kupa nerwów, ale jakoś się dokulała i dała radę nas zawieźć...

To ta:

http://arbiter.pl/zdjecie/17299.Samocho.na.torach

Tak na szybko znalezione zdjęcie z netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starą polską motoryzacje uwielbiam-marzeniem było by mieć taką warszawkę, albo choćby fiaciora przed MR73...Ale to już chyba mało realne :(

 

A co do gazu to miałem Poloneza na wtrysku abimexa zagazowanego i dobrze wspominam, zarówno gaz jak i samo auto-rodzice od nowości go mieli, myślałem że zostanie ze mną do śmierci mojego lub jego, ale też po wyjeździe sprzedany został :(

Na nim złapałem bakcyla majsterkowania i wszystkiego się nauczyłem, nie mając pojęcia o niczym, tylko posiłkując się książką Sam naprawiam, którą to znałem chyba całą na pamięć ;)

 

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

 

uu, Patryku, to weselicho bylo na peronie? :lol

Kurde, akurat nie mam pod ręką żadnego zdjęcia ślubnego z nią ( i na normalnych kołach ;) ). Ale zaraz może znajdę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności