Skocz do zawartości
gm2008ail

Malowanie listew progowych w kolor nadwozia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacznę od tego że może są podobne tematy ale żaden nie odpowiada na moje pytanie więc proszę moderatorów o wyrozumiałość.

Tak jak pisałem chcę pomalować progi i wszystkie dokładki w kolor. Wszystko było super do momentu zapodkładowania listew drzwiowych tych tuż nad progiem do , połowy są wykonane z normalnego plastiku a dalej też chyba plastik tylko bardzo giętki coś w rodzaju gumy. I po zapodkładowaniu tego podkład po prostu pęka. Może komuś udało się to jakoś zrobić jeśli tak to proszę o podzielenie się informacją w jaki sposób. Proszę o szybką pomoc. Link do listew o które mi chodzi :

http://moto.allegro.pl/item881125308_listwa_listwy_na_drzwi_przednie_passat_b5_sedan.html .

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja malowałem 2 lata temu.Jest specjalny ,,zmiękcacz'' do lakieru i podkladu ktory mu nadaje elastycznośc..Nie pamiętam jak sie tylko nazywa ale mieszalem to z baza i podkladem a potem malowalem..Kupilem jeszcze taki preparat ktory miał mi pomoc w utrzymaniu sie lakieru - pomagał mu przylegac na plastikach a co sie okazało że mi jeszcze gorzej schodziło z elementów gumowanych i pekało.Tak więc dobrze wygladz a potem polakieruj.Musisz sie liczyc z tym ze co jakis czas od kamyków na progach badz na dolnych listwach bedziesz mial rysy badz odbicia i bedziesz musial to lakierowac od nowa..Acha i jesli ci moge cos jeszcze zasugerowac to uwazaj na myjkach ciśnieniowych bo jak to guma - odbije lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie lakiernik użył zmiękczacza a podkład i tak pęka :/

 

---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

 

Może jeszcze ktoś ma doświadczenie w tej sprawie ??

Edytowane przez gm2008ail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luknij sobie ten temacik moze cos sie rozjasni klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiele mi to mówi , może ktoś kto malował powie mi krok po kroku jak to zrobić , czego do tego użyć i czy to jest w ogóle wykonalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zebym ja pamietał jak to się nazywało.. Tez miałem z tym problem ale to pamietam z dawkowaniem tez..Szczerze mówiąc kurcze nie pamiętam ale chyba bez podkładu! malowałem bo mi odchodziło..Duzo tego zmiekczacza dolewałem..Spróbój metodą prób i błędów bardzo łatwo se ten lakier póżniej zeskrobuje..Na początku lakiernik nie dawał rady, potem sam się za to wziełem i niestety zrobilem blad z bezbarwnym bo za mało dałem..Jak chcesz to zrobie ci jutro zdjęcia jak to u mnie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to proszę. Czyli chyba bez podkładu malowałeś ??

 

---------- Post added at 23:46 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

 

Może pojawił się ktoś kto potrafi odpowiedzieć na moje pytanie. Bo jutro rano jadę do lakiernika a niestety mam kawałek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, z podkładem malowałem wszystkie plastiki niegumowane a bez podkładu listwy gumowane bo mi schodził niestety po zagięciu..Tak więc jestem pewien bo sobie przypomniałem i dojrzałem:) Załaczam ci zdjecia, niestety auto brudne i w soli a przy tym mrozie nie jestem wstanie je umyc. Na jednym zdjeciu załączam jak sie zapomniałem i listwą i strzeliłem w zaspe..Zagiełem ją na zmrożonym lodzie w jedną i drugą strone tak więc musisz uważac:) A z czego tak się tak zastanawiam chyba W8 byly fabrycznie malowane te dolne.. I one chyba byly z innego tworzywa..Tak mi się wydaje bo miałem okazje kupic takie tylko za pozno sie zorientowałem:)

Zdjęcia:

http://img138.imageshack.us/img138/4642/dsc00763s.jpg

http://img191.imageshack.us/img191/2764/dsc00765d.jpg

http://img718.imageshack.us/img718/885/dsc00770.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/7756/dsc00774w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img218.imageshack.us/img218/7756/dsc00774w.jpg

 

ohh to strasznie wygląda ja mam już pomalowane 2 lata i moje nie wyglądają aż tak strasznie, zapraszam do swojego profila na oglądnięcie :) jak wam sie podoba efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwa cała do malowania..Zagiełem ją na zmrożonym lodzie w jedną i drugą strone i mimo wszystko zeszło a nawet zostal slad zagiecia na listwie wiec porządnie zagięło..Niestety takie są uroki tych listw ze trzeba za****scie uważac na wszystko..Bede wracac chyba do standartu - czarnego calego dolu..U mnie jest strasznie duzo odprysków i i rysek..A co do twojego autka, zacnie wygląda tylko na progach oryginalnych masz dokladki plastykowe i moze u ciebie tak nie schodzi jak u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam całe progi zmieniane bo orginalne miałem strasznie porysowane, i zdecydowałem się na te. Na tych progach sie lakier super trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale listwy drzwi masz chyba te same, a o to się tu rozchodzi. Wiesz może jak je pomalować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ja pomalowałem w normalny sposób podkład do plastiku, utwardzacz, baza, i gotowe jak wszystko wyschło zrobiłem taki mały patent a mianowicie okleiłem to folią bezbarwną, folia trosze usztywniła tą gumę i ogólnie chroni przed kamykami, krawężnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawy sposób z tą folią :)

 

---------- Post added at 18:54 ---------- Previous post was at 09:35 ----------

 

Może jeszcze ktoś ma jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja również czekam na inną propozycje, może na lato sie coś innego lepszego zastosuje, chyba ze już Passata nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt już nie ma pomysłu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pomalujesz to się pochwal bo też się za to zabieram ale muszę jeszcze trochę poczekać na lepszą pogodę powodzonka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nad tym mysle ale jak ma nie trzxymac to lipa.Tutaj kolega pisal od W8???trzeba sie rozejzec za tym jak to jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wielu próbach dałem sobie spokój , jak mam malować raz na miesiąc czy dwa to dziękuję bardzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn co? próbowałeś i nie wychodzi? opisz po kolei jak się za to zabrałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności