Skocz do zawartości
Gość pawlooo

nirówna praca silnika 2.0 T pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawlooo

Witam

 

Mam passata 2.0 T tiptronic, wersja highline. Teraz ma przejechane 21000. Po 15 tysiącach, na wolnych obrotach zaczął pracować nierówno, wyraźnie szarpał silnik i czuć to było w środku jak w maluchu. Odstawiłem do serwisu i naprawiali przez 1,5 miesiąca (czekali na sterownik silnika), po wymianie chodził Ok 1 dzień. Teraz nie chodzi tak nierówno jak wcześniej, ale wyraźnie czuć w środku, że silnik nie chodzi równiuteńko jak powinien. Nie mogę porównać z innym passatem, bo nikt niema takiego silnika, proszę opiszcie czy u was są takie nieregularne delikatne szarpnięcia na wolnych obrotach, czy nic nie czuć w środku. Bo w serwisie mi wmawiają, że to jest w normie, a silnik bez turbo to inna konstrukcja i nie można tego porównywać. A wg mnie to oni porostu tego naprawić nie potrafią. Poza tym autko jeździ ok, ale denerwujące jest to jak pasażer pyta mi się czemu to auto tak dziwnie chodzi jak stajemy na światłach.

 

Proszę napiszcie czy mieliście takie problemy i może jakieś sugestie co mogę zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Ten sam silnik, tyle tylko ze o wiele mniejszym przebiegu i w srodku prawie nie czuc ze w ogule pracuje ,oczywiscie nie szarpie. Jest natomiast wyrazny odglos (na zewnatrz auta) wtryskow, taki nie powiem klekot ale klekocik - brzmi nawet sympatycznie ;)

Jedz do tych dziadow z serwisu i powiedz zeby sie nie pokazywali az tego nie zrobia tak jak nalezy - ilez to razy slyszelismy ,ze tak ma byc , g.... prawda silnik ma pracowac rowno i basta. W serwisie mialem podobne problemy z moim golfem IV i to 1,6 - za 2 razem zrobili jak nalezy.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatwiałeś sprawę w Inter-Welmie? Jeśli tak, to jedź do Nomy w Katowicach. Jeśli chodzi o Inter-Welm, to.... no comments... :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlooo
Załatwiałeś sprawę w Inter-Welmie? Jeśli tak, to jedź do Nomy w Katowicach. Jeśli chodzi o Inter-Welm, to.... no comments... :wpale:

 

Tak w Inter-Welmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Castor1495

Witaj,

 

Jeżdżę od miesiąca identycznym paskiem. Przebieg zaledwie 5000 km, ale silnik pracuje w każdym zakresie obrotów bardzo płynnie. Żadnych samoistnych skoków obrotów na wolnych obrotach. Jeżeli masz problem z serwisem, z czystym sumieniem mogę polecić mistrzów świata w naszym regionie - LELLEK Sławice - koło Opola - to serwis SKODA/VW/AUDI/PORSCHE - wierz mi, znają się na tym co robią (to tam kupiłem samochód, po wielu pozytywnych opiniach znajomych). Jeżeli ktoś wciska Ci kit, że te auta tak mają, to widać wcześniej pracowali w serwisie Peugeota :hyhy: Na marginesie - oprócz problemu z wadliwie działającym Auto-Holdem w pierwszym dniu po odbiorze, nie miałem żadnych problemów. Jestem zakochany w tym co ten silnik potrafi z siebie dać. Spodziewałem się, że bedzie niezła jazda, ale to co dostałem, przerosło moje oczekiwania. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vortex

Miałem problemy z nierówną pracą silnika 2.0 TDI ("szarpnęcia" od czasu do czasu).

Problem był znany w stacji obsługi i ustąpił po wymianie oprogramowania sterującego na nowa wersję.

Od tamtej pory jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xeikon

Wielokrotnie zgłaszałem w ASO drgania silnika na wolnych obrotach.

Za każdym razem słyszałem,że VAG nic nie wykazał.Żadnych zapamiętanych kodów,więc jest OK.

Będąc u znajomego,który prowadzi serwis, poprosiłem o zdiagnozowanie silnika.Podpiął VAGa i .....nic!

Ale podpiął też inne urządzenie i okazało się że na wolnych obrotach zapłon "pływa" w granicach 7stopni,przebieg sondy Lambda jest bardzo długi (powinien falować,a on przebiega niemal liniowo),przy ok.2000 obr. trzymając nogę na gazie w jednym położeniu, wskazówka obrotomierza faluje! Czyli wygląda na to,że któraś cewka gubi iskrę.

Auto ma obecnie przebieg 21 tyś. Gwarancja mi się kończy za miesiąc.

Jak mam postąpić z ASO VW, które upiera się że jest z silnikiem OK?

Przecież jazda z takimi objawami grozi uszkodzeniem katlizatora (brak iskry= niespalona mieszanka)!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cieszpol

 

czy mozesz mi napisać ile pali taki pasek przy dość ostrej jeździe ? mam możliwość kupic b6 z 2006 r 2.0 tfsi skrzynia tiptronic 147 kw . chciałbym znać realne spalanie tego auta . obecnie mam passata 1,9 tdi 131 km AWX i przy mojej ciezkiej nodze pali ok 9-9.5 litra diesla po miescie inni twierdzą ze powinien spalac ok 7 -ja mysle ze przy spacerowej jeździe :) bo po co komu taki silnik jak ma jeździc 50-60 km/h :) prosze o odpowiedz [email protected] moja strona http://www.autoserwis24h.com przepraszam ze nie na temat ale nie ma duzo uzytkownikow z tym silnikem Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem z szarpaniem silnika czasem jak stoje na swiatlach to na wolnych obrotach jest odczowalne to w srodku. Mam do wykonania akcje serwisowa zmiana oprogramowania silnika wiec moze to jest przyczyna tego szarpania lub tez brudny filtr DPF ktory tez mam podobno do wyczyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności