Skocz do zawartości
Gość Dick45

Tuning AHU

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dick45

Znalazłem temat o tuningu AHH Mam pytanie czy zawarte tam informacje dotyczą również AHU.Chciałbym w swoim pasku uzyskać 140k i 300nm programem i wtryskami od AFN jak myślicie da się to zrobić? Może jest inny sposób na uzyskanie tych parametrów w AHU.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krist

Wtryski załóż od ASV-dają znacznie lepszy przyrost mocy, na dzień dobry plus 10-15KM a nawet był przypadek wzrostu o 19KM i 30-40Nm(tzw.złota seria dostępne na allegro za 750zł od gościa mneck99) Następnie chip powinien wycisnąć spokojnie ok 130KM, być może na ostrzejszym programie i 140 da radę ale nie wiem jak będzie z turbiną (niech się jakiesz szpece w tej dziedzinie wypowiedzą) Po wymianie turbiny na mocniejsza to i 150-160 nie będzie problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Wtryski załóż od ASV-dają znacznie lepszy przyrost mocy, na dzień dobry plus 10-15KM a nawet był przypadek wzrostu o 19KM i 30-40Nm(tzw.złota seria dostępne na allegro za 750zł od gościa mneck99) Następnie chip powinien wycisnąć spokojnie ok 130KM, być może na ostrzejszym programie i 140 da radę ale nie wiem jak będzie z turbiną (niech się jakiesz szpece w tej dziedzinie wypowiedzą) Po wymianie turbiny na mocniejsza to i 150-160 nie będzie problemem

 

Akurat mnecka99 znam wyśminicie bo mieszka ode mnie około kilometra. Nawet prosił mnie 2 lata temu o wybór samochodu dla niego :) (Octavia AGR). Owszem sprzedaje on wtryski ale nie za 750zł tylko drożej bo wszystko zależy od tego jaka jest cena zakupu.

 

Na dzień dobry to przyrost mocy na samych wtryskach jest 8-9KM a max to 10KM. Pierwsze słyszę o 15KM czy nawet 19KM. Bez huraoptymizmu szanowny kolego :hyhy:

Wtryskiwacze ASV (220-Bar) mają tylko większą wydajność paliwową i wyższe ciśnienie wtryskiwania paliwa a nie jakiś znacznie lepszy przyrost mocy. Owszem ma to przełożenie na moc ale same wtryskiwacze wiele nie dadzą. Pozatym do jednego wtryskiwacza najczęściej trzeba przerabiać nieco złącze elektryczne. Jeżeli ma się osiągnąć poziom 140KM mechanicznych to należy wykonać następujące czynności: wymiana wtryskiwaczy, montaż intercoolera o 2-krotnie większej powierzchni schładzania w porównaniu z orginałem (część wykonywana na zamówienie) i na koniec odpowiednio dopasowny program bez żadnej hardcorowości bo to nie służy niczemu w codzienniej jeździe. Powyżej 140KM to już trzeba rozglądać się za wydajniejsza turbosprężarką.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wojtek z mastersa w KATOWICACH powiedział mi(silnik AHH)że po zmianie wtrysków z ahh na alh będę mial 106km.Czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie przypuszczam bo ALH to też wtryskiwacze 90KM. Jak już Ci Wojtek coś podsuwał do myslenia to wtryskiwacze ASV 220 - bar.

 

Wtedy dostaniesz jak już to + 10KM i może ze 40Nm przy założeniu, że silnik fabrycznie ma nieco wiecej niż fabryczne 90KM (bo tak zazwyczej jest) to może otrzymasz te oczekiwane 106KM.

 

U kolegi w AGR przyrost mocy przy poszczególnych etapach był następujacy:

 

Moc w serii to 95KM

 

1) Program dał + 23KM

2) Wtryskiwacze ASV + 9KM

3) Intercooler SMIC + 11KM

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krist

no może z tą mocą na samych wtryskach to przesadziłem ale gdzieś się błąkał wykres zhamowanego autka po wymianie samych wtrysków i wychodziło 109km. Zresztą mniejsza z tym, pewne jest że wtryski ASV są znacznie wydajniejsze od AFN i lepiej te założyć.

Ile dają dokładnie ASV trudno powiedzieć, narazie nie mam kasy aby zhamować mojego paska i sprawdzić u mnie,ale jedno jest pewne że po wymianie wtrysków i poprawkach w dolocie/wydechu jego Vmax i przyśpieszenie odpowiadają książkowej wersji AFN. (jak zdołam uzbierać kasy na chip wtedy przy okazji sprawdzę jaki przyrost dała wymiana wtrysków ;) )

 

ps. pozdrów mnecka99, wtryski są OK. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności