Skocz do zawartości
Tomasz

Blokada drzwi dwuskrzydłowych

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w mieszkaniu mam duże dwyskrzydłowe drzwi wejściowe (kamienica) i szukam czegoś czym mógłbym to drugie skrzydło zabezpieczyć... Widziałem gdzieś kiedyś taki zamek zewnętrzny, że po przekręceniu kluczyka takie duże pionowe szyny przesuwały się na tym nieotwieranym skrzydle i jedna częśc wchodziła w podłogę, druga w ścianę nad futryną, to jest chyba zewnętrzny zamek rozporowy, ale nie jestem pewien. Może ktoś z was przerabiał podobny temat i będzie w stani coś pomóc, doradzić? Może jakiś inny zamek, albo jakieś inne zabezpieczenie?

 

Pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jakiś inny zamek, albo jakieś inne zabezpieczenie?

A zwykła zasuwka nie spełni zadania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o drzwiach wahadłowych ? W media jest taki pierdzielniczek na zasadzie 2 korków od butelki i płaskownika. Podkładasz to pod drzwi( jest to bardzo sztywne i trzyma drzwi.) jak będziesz chciał fotke to wal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zwykła zasuwka nie spełni zadania?

 

No jest łańcuch, ale łańcuchem zamkniesz jak jesteś w środku tylko... Jeśłi mówiąc zasuwka miałeś na mysłi łańcuch :D

 

Mówisz o drzwiach wahadłowych ?

 

Nie nie to nie są wahadłowe, to są dwuskrzydłowe wejściówki...

 

Takie jak w linku...

 

->http://www.decorisrecreo.pl/dl/drzwi/drzwi2.jpg

 

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek baskwilowy - mimo prostoty konstrukcji, bardzo wytrzymałe kotwiczenie w progu i nadprożu.

1. Mechanizm zewnętrzny montowany na drzwiach. Trzeba tylko dobrać odpowiedni zamek pod kątem wkładki, meblowe mają słabe klucze.

2. Mechanizm wewnętrzny. Duża trudność z instalacją (demontaż drzwi, frezowanie). Znacznie większa estetyka. Mocniejsze klucze.

295_a161.jpg

lockpol_c797aac00c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O własnie kolego o to mi chodziło :D Myślałem własnie o zamku zewnętrznym, bo w drzwiach dłubać nie będę ;) Teraz pozostaje mi takie cos gdzieś znaleźć i montować :D

 

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności