Skocz do zawartości
jOOzek007

gniazdo zapalniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! czy mógłby mi ktoś pomóc. Jak najłatwiej zrobić tak żeby napięcie w gniazdku zapalniczki zanikało po wyciągnięciu kluczyka (tak jak radio, gdy wyciągnie się kluczyk automatycznie się wyłącza) jeśli taki jest to proszę o podanie w miarę najłatwiejszego sposobu, nie znam się za bardzo na elektryce, w sumie na mechanice też nie... proszę o pomoc. z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich użytkowników tego bardzo mądrego forum. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość.Trzeba odłączyć zasilanie(+w gnieździe zapalniczki) i poszukać takiego przewodu w którym napięcie pojawia się po załączeniu zapłonu i podpiąć go zamiast tamtego przewodu.Miernik w łapki i do roboty :) chyba że nie masz miernika(multimetra)to wystarczy zwykła żarówka z kabelkami,gdzie jeden podłączasz do masy a drugim sprawdzasz napięcie.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogę się podpiąć np do zasilania radia??? nic się nie stanie? do radia chyba najbliżej a radio po wyciągnięciu kluczyka gaśnie. tylko czy nie bedzie zbyt dużego obciążenia? żeby się nic nie popaliło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno się stać...Zależy do czego używasz gniazda zapalniczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie to do podpięcia navi lub CB albo ładowarki sam. obciążenie raczej znikome... jedynie CB.... pomyśle jeszcze nad tym. Dziękuje za pomoc. POZDRAWIAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do CB-to lepiej zostaw stałe zasilanie(zresztą sprawdź jak się zachowuje po odłączeniu zasilania)bo mi po odłączeniu zasilania automatycznie przestawiało się na 9 kanał i mnie to wkurzało :D (ile można przełączać :) ) a jeżeli będzie tak słabe obciążenie to ogólnie OK.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też mam tak samo w CB..... pstryk i.............. 9 ... trochę to drażni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli aż tak Ci to nie przeszkadza to możesz to zasilanie zmienić :) Powodzenia w przeróbce.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności