Skocz do zawartości
szorka

Biegi nie wchodzą , zgrzytają co to ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Samochód to co prawda vw T4 2.5 benzyna ale załóżmy że dotyczy to wszystkich skrzyń manualnych vw

 

Od nowości ciężko było wbić jedynkę (zgrzytało), trzeba było to robić z dwójki, reszta biegów bez zarzutu.

 

Dzisiaj trzeba było użyć naprawdę siły aby wbić ( i trafić na odpowiedni bieg)- ostatecznie zaczęła zgrzytać dwójka a jak włożyłem wsteczny to nie mogłem już go wyjąć ..

Na zimnym jest w miarę okey na ciepłym silniku coraz gorzej

Olej wymieniony

 

 

Na wyłączonym silniku można sobie wachlować leciutko drążkiem i wszystkie biegi wchodzą prawidłowo.

 

 

Dzisiaj w pracy przewertowałem forum i mam 3 sugestie:

 

-regulacja cięgien / jakieś kulki i plastiki wyrobione połamane.

 

-wysprzęglik hydrauliczny padnięty/ zapowietrzony

 

-sprzęgło lub coś mechanicznego w skrzyni

 

Czy skrzynie z Passata B3/B4 dało by radę podpasować do T4?

Mam jakąś gazetę motoryzacyjną z 1992 roku w której pisze ,że we wczesnych modelach Transportera stosowano skrzynie z Passata.

 

 

Wszelkie sugestie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli na wyłaczonym mozna lekko wbijac biegi to znaczy ze problem moze byc w sprzegle lub w skrzyni ale na poczatek sprawdz te twoje sugestie czy to napewno nie któras z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi pasuje na docisk kolega tak ma z 5 w t4 2.4d u niego to właśnie jest walnięty docisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, że to może być wina docisku lub wysprzęglika i za słabo sprzęgło rozłącza. Na zgaszonym silniku będzie ok bo elementy w skrzyni się nie kręcą (tak samo da się włączać biegi na zgaszonym silniku bez wciskania pedału sprzęgła).

Druga rzecz jaka mi przychodzi do głowy to synchronizatory w skrzyni, które już nie nadążają wyrównywać prędkości trybów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj dwa razy wysprzeglić zanim wbijesz jedynkę albo lekko przygazówke nieraz to pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik przy skrzyni i pompa przy pedałach wymieniona na nowe

Po odpowietrzeniu układu , biegi wchodziły super i bez zgrzytów aż po paru kilometrach usterka powróciła nie można wbić żadnego biegu , układ wydaje się znowu zapowietrzony.

Po kolejnym odpowietrzeniu zarówno ciśnieniowo jak i klasycznie wszystko jest idealnie aż po paru kilometrach (nagrzaniu się?) znowu nie można wbić biegu.

Żadnych widocznych wycieków płynu nie widać , poziom płynu nie opada, odpowietrzniki podokręcane, korek zbiorniczka płynu wyczyszczony - co jest grane??:niekumam

 

Ręce już opadają -pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cos ze sprzegła moze tarcza docisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysprzęglik przy skrzyni i pompa przy pedałach wymieniona na nowe

Po odpowietrzeniu układu , biegi wchodziły super i bez zgrzytów aż po paru kilometrach usterka powróciła nie można wbić żadnego biegu , układ wydaje się znowu zapowietrzony.

Po kolejnym odpowietrzeniu zarówno ciśnieniowo jak i klasycznie wszystko jest idealnie aż po paru kilometrach (nagrzaniu się?) znowu nie można wbić biegu.

Żadnych widocznych wycieków płynu nie widać , poziom płynu nie opada, odpowietrzniki podokręcane, korek zbiorniczka płynu wyczyszczony - co jest grane??:niekumam

 

Ręce już opadają -pomóżcie

a moze linka sprzegla ? wiem ze to zbyt banalne ale moze :) jedzilem 2 lata t4 i przy zle wchodzacych biegach koles na naszym warsztacie wymienil mi linke sprzegla i po problemie ale jezeli konczy ci sie tarcza co widze nie chcesz przyjac do wiadomosci nic ci nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności