Skocz do zawartości
Gość jacekoj9

Praca w Holandii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacekoj9

Cześć,

mam takie pytanko odnośnie waszych doświadczeń z pracą za granicą. Wiecie może czy można sobie wyjechać do Holandii w ciemno do pracy? Myślę nad tym, żeby wynająć mieszkanie gdzieś w Niemczech (dużoooo taniej) koło granicy z NL np. koło Venlo i sobie tam dojeżdżać... Nie wiem tylko, czy w tamtych biurach pracy (np. tempo-team) znajdę pracę na tyle szybko, żeby zdążyć zarobić na czynsz - na kaucję za mieszkanie i pierwszy miesiąc jeszcze wyskrobię.

Za wszystkie sugestie i porady z góry dzięki,

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciemno to raczej nie masz co jechać. W Holandii są biura pracy, prowadzone przez polaków z holenderskim obywatelstwem. Najpierw musisz namierzyć takie biuro i dogadać sie z pośrednikiem lub znaleźc kogoś znajomego, co do Holandii jeździ i juz ma jakieś kontakty (bo KTOŚ mu przecież płaci). No i druga kwestia - jeśli się załapiesz do jakiejś firmy i będziesz robił bez nadgodzin (bo dla holendrów taki wyraz raczej nie istnieje :D ) to za dużo nie zarobisz odliczajac koszty mieszkania, jedzenia i dojazdów. Pośrednik będzie chciał cie umieścić gdzieś na terenie NL wraz z kilkoma (czasem z kilkonastoma) obcymi ci ludźmi, którzy równiez pracują na niego w sumie. Gdy będzie was paru, co by jeździło do jednej firmy, to gośc powinien ci dawać na paliwo za dojazdy bo byś rónież woził ze sobą innych pracowników. Oczywiscie musiałbyś rachunki zbierać - czyli paragony. Co do zarobków to musisz się przygotować na to, że nie od razu dostaniesz robote - możesz tydzien lub dwa oczekiwać. A w tym czasie pośrednik założy ci konto, załatwi numer identyfikacji podatkowej (holenderski oczywiście). Na razie tyle :D

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekoj9

Tylko że... chodzi mnie raczej o to, żeby to była praca bliżej granicy z Niemcami, żebym tam mógł mieszkać (a potem ściągnąć dziewczynę, bo w NL to zapłacę 4x tyle), a biura pracy polskie to chcą raczej, żeby mieszkać w ich lokacjach.

Nasuwa mi się więc pytanie : czy jeżeli mieszkam przy granicy w Niemczech (hipotetycznie) to mam szansę znaleźć pracę przez holenderskie biuro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że... chodzi mnie raczej o to, żeby to była praca bliżej granicy z Niemcami, żebym tam mógł mieszkać

To już jest kwestia co potrafisz i w jakiej pracy byś się sprawdzil. Moi znajomi jeździli z NL do Niemiec do roboty. Firmy załatwiają pracę zarówno na terenie NL jak i D.

 

a biura pracy polskie to chcą raczej, żeby mieszkać w ich lokacjach.

Niekoniecznie. Jeśli sam sobie załatwiasz lokum to abyś tylko na czas sie do pracy stawiał.

 

Nasuwa mi się więc pytanie : czy jeżeli mieszkam przy granicy w Niemczech (hipotetycznie) to mam szansę znaleźć pracę przez holenderskie biuro...

Masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekoj9

No i wszystko jasne :) To jeszcze tylko parę dni, bo muszę skończyć kurs na wózki widłowe... no może jeszcze zrobię hamulce, bo mnie ściąga na lewy pas jak wcisnę do końca... i zostaje pakować się i jechać coś wynająć :) Pojadę chyba do Venlo - tam jest jakieś 25 biur pośrednictwa ;D

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że... jest szansa a nie że - jest PEWNOSC :) wszystko zależy od biura i aktualnych miejsc w danych zakładach.

A tak ogólnie Holandia to zajefajny kraj. Byłem tam 4 miechy :D

Polecam Amsterdam i RED LINE DISTRICT :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności