Skocz do zawartości
oldkas

cos nie tak z zegarem i zegarkiem- czy to anglik?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Kilka dni temu kupiłem passata 2001r 131 koni 1.9 tdi. Obawiam się jednak, że kupiłem anglika lub w każdym bądź razie cos jest nie tak:

 

Po pierwsze zegarek- jest 12h nie ma 13, 14 etc- tylko wskakuje 1, 2.

Po drugie kolor zegarów- na zdjęciach na allegro wszystkie takie passaty mają podświetlenie zielone- mój na niebieskie + czerwony- czy to normalne?

Poza tym lusterka- łamanie lusterka powinno byc ze strony kierowcy- mój ma od strony pasażera. Wiem, że teraz już za późno- ale prosze o odpowiedź czy w tych modelach były tez niebieskie podświetlenia? Dodam, że samochód został sprowadzony do Polski w 2007r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1998 passaty już miały niebieskie zegary i czerwone podświetlenie, wiec z tym to masz raczej OK. A co do lusterek to za bardzo nie kumam o co ci chodzi ale oba powinny się "łamać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o łamanie samego wkładu lusterka- chodzi o widoczność w kącie martwym. Wiem, że wcześniejsze roczniki miały niebieskie zegary- teraz jednak patrzę na allegro, a tam wszystkie passaty FL z tego rocznika mają podświetlenie zielone...no i ten zegarek- dlaczego nie jest 24h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam paska z 2001 1.9tdi 131kucy i mam niebiesko-czerwone podświetlanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK- czyli podświetlenie jest OK- myślałem, że tu tez było cos kombinowane. Niestety to, że zegarek wyświetla cyfry 0-12 to jużjest dziwne...Jak jest u Ciebie jest 24h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tam wszystkie passaty FL z tego rocznika mają podświetlenie zielone

Nie żartuj, paski z tego rocznika mają tylko niebiesko/czerwone podświetlanie. Nie wierz w allegro bo tam już od kilku lat można kupić passata B7 którego jeszcze nie ma :D

no i ten zegarek- dlaczego nie jest 24h?

Może licznik masz przekodowany na amerykę, kodowanie na anglię ma też zegar 24 h.

chodzi mi o łamanie samego wkładu lusterka- chodzi o widoczność w kącie martwym

Może masz tylko duże lusterko z anglika założone po stronie pasażera, albo kupiłeś przerobionego angola. Sprawdź pierwsze 2 kody wyposażenia na wlepie z bagażnika, tam jest podane na jaki kraj szło auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni temu kupiłem passata 2001r 131 koni 1.9 tdi. Obawiam się jednak, że kupiłem anglika lub w każdym bądź razie cos jest nie tak:

 

Po pierwsze zegarek- jest 12h nie ma 13, 14 etc- tylko wskakuje 1, 2.

Po drugie kolor zegarów- na zdjęciach na allegro wszystkie takie passaty mają podświetlenie zielone- mój na niebieskie + czerwony- czy to normalne?

Poza tym lusterka- łamanie lusterka powinno byc ze strony kierowcy- mój ma od strony pasażera. Wiem, że teraz już za późno- ale prosze o odpowiedź czy w tych modelach były tez niebieskie podświetlenia? Dodam, że samochód został sprowadzony do Polski w 2007r.

 

Jakbyś miał zielone podświetlenie to byłby problem do zmartwień. Co do zegarka to kwestia odpowiedniego kodowania licznika, jest tego cała masa. Z lusterkiem nie wiem o co Ci chodzi. Jest sporo rzeczy po których można poznać czy to anglik, ale najlepiej na żywo, mając auto przed sobą. Bardzo często niektórzy zostawiają choćby naklejki odblaskowe po wewnętrznej stronie drzi, są klejone tylko "odpowiedniej" stronie samochodu. Najlepiej to wrzuć nr VIN, pewnie ktoś Ci to rozgryzie skoro masz wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może masz tylko duże lusterko z anglika założone po stronie pasażera, albo kupiłeś przerobionego angola. Sprawdź pierwsze 2 kody wyposażenia na wlepie z bagażnika, tam jest podane na jaki kraj szło auto.

 

Jutro postaram się to sprawdzić- dziękuję za konkretna informację.

Co do tego zegarka- można go jakoś "przekodować" na 24h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś foty przedniej częsci wnętrza - kokpit, lewarek zmiany biegów i ręczny, zdjecie wlepki z bagażnika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z lusterkiem nie wiem o co Ci chodzi.

 

Przepraszam, jesli źle się wyraziłem- o co mi chodzi w kwestii lusterkowej?- lusterko (wkład) od strony kierowcy jest łamane, tj. by była widocznośc w kącie martwym- ja w moim passacie takiego łamania nie mam od strony kierowcy, tylko pasażera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro postaram się to sprawdzić- dziękuję za konkretna informację.

Co do tego zegarka- można go jakoś "przekodować" na 24h?

 

tak, ale vagiem czyli kabel + komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć jakieś foty przedniej częsci wnętrza - kokpit, lewarek zmiany biegów i ręczny, zdjecie wlepki z bagażnika....

 

jutro postaram się zrobić zdjęcia i przesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc po lewej albo po obu stronach.(lusterko)

Sprawdź jak pisano wyżej, po lewej stronie czyli kierowcy na wewnetrznej stronie drzwi przednich i tylnych powinny być naklejone czerwone kółka odblaskowe , jesli masz je po prawej tylko to można wysnuć stwierdzenie, że angol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro postaram się zrobić zdjęcia i przesłać.

Wtedy może się coś dojrzy - czy to jest kanapka czy oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stronie drzwi przednich i tylnych powinny być naklejone czerwone kółka odblaskowe , jesli masz je po prawej tylko to można wysnuć stwierdzenie, że angol...

A ja mam angola i ma te odblaski po obydwu stronach. :zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nu to tylko wlepa prawde powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 1998 passaty już miały niebieskie zegary i czerwone podświetlenie

Niekoniecznie...mój jest z końcówki 1997 r. i mam zegary podświetlane na niebiesko,ale modelowo jest 1998.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój jest z końcówki 1997 r. i mam zegary podświetlane na niebiesko,ale modelowo jest 1998.

No sam sobie właśnie odpowiedziałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nu to tylko wlepa prawde powie

I to jest to po czym można na pewno rozpoznać czy English czy no English. Masz książkę pojazdu to wrzuc nr

Sprawdź pierwsze 2 kody wyposażenia na wlepie z bagażnika, tam jest podane na jaki kraj szło auto.
z ksiązki pojazdu i będzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności