Skocz do zawartości
Daron

Buczenie z przodu auta - łożysko ? Przegub ?

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o jakieś rozwiązanie-plis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Neo sprawdź czy nie zapiekł ci się tłoczek albo pływanie zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu wymieniałem klocki z przodu bo jakoś dziwnie klocki z wewnętrznej strony starły się prawie do zera a z zewnątrz były jeszcze całkiem niezłe więc kupiłem do klocków ten zestaw "naprawczy" bolec i zaślepki ale mechanik powiedział że bolec leciutko wyszedł więc nie wymieniałem go -- co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem o czym teraz piszesz, ale u mnie jedna strona też była zużyta i winnym tego był zacisk a raczej prowadnica po której zacisk pływa. Zapiekła się i nie odbijał. głos też jak by huczenie łożyska. Zresztą wcześniej chłopaki też tak pisali. Po wyczyszczeniu i przesmarowaniu wszystko wróciło do normy i nastała cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem otóż żaden mechanik nie wie co się dzieje w moim pasku a dzieje się tak......czasem zrobię 100 km czasem 40 i zaczyna coś huczeć w lewym kole i czuć drgania lekkie kierownicy a po naciśnięciu hamulca ustaje na chwile lub już w ogóle także jak rusze kierownica tez przestaje ale na chwile. Potem samochód "odpocznie i cisza i tak w kółko"

Dodaje filmik co się dzieje proszę pomoc

 

[video=youtube_share;LVofLMANcyc]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne jak by było łożysko to cały czas by było słychać a tu chwile i przestaje i dalej :umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne jak by było łożysko to cały czas by było słychać a tu chwile i przestaje i dalej :umm

 

No właśnie łożysko wymienione i znowu to samo :( czuć w chwili huczenia lekkie wibracje kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie olej w skrzyni biegow czy nie jest ciemny i czy nie zawiera opilkow. Do tego jak sie pojawi ten dzwiek to na podnosnik bo inaczej nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz problem w tym tkwi że jak nacisnę hamulec to przestaje na chwile i jak ruszę kierownicą w lewo lub prawo a jak się zatrzymam i samochód stoi to potem nic się nie dzieje nie da się wyczuć kiedy zacznie :( wiem że jest to dziwne ale prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamienić tylne koła na przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... ale co to może dać ??

 

 

A czy to może być jakiś związek z pompą abs ?? Zauważyłem tez ze po zakończonym hamowaniu jak puszcze hamulec słychać dziwny dźwięk jakby z pompy jakby się wyłączyła czy coś takiego trudno opisać 1s to trwa ale hamuje normalnie trochę twardy jest pedał hamulca.... taki dźwięk jest także gdy np na śniegu nie wyłącza ESP a samochód się ślizga lub na " recznym" czytałem że ktoś tak miał huczenie jak miał takie objawy pompy jak ja

Edytowane przez konradphp
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś pomysły. ...pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj skrzynie, czy przeguby dokrecone, co z olejem w skrzyni, wspomaganie kierownicy a szczegolnie pompa wpomagania.

Zerknij na pierscienie ABS czy nie sa przerdzewiale albo popekane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się iż prawdopodobnie to łożysko w prawym kole przenosiło po rozgrzaniu taki dźwięk.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zmieniles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w trakcie zmiany bo kurier przywiózł inne dzisiaj wieczorkiem opiszę czy pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie No niestety hucznie powraca teraz przy prędkości 40-70 km/h, przy większych nie słychać na razie . W piątek jeszcze zmienię opony na przodzie i zobaczę jak wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic panowie nie pomaga jeszcze zauważyliśmy ze śruba co jest jak się zdejmie kołpaki od przegubu jest gorąca może tam jest przyczyną lub może jak zmieniał mechanik łożysko z lewej strony to nie sprawdził czy piasta jest dobra i znowu uwalilo łożysko ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko ucichło zmienione Łożysko bo się rozpadło chodź było wymienione na nowe widocznie mechanik założył bubel zmienione tarcze i klocki gdyz jeden klocek hamulcowy był zużyty a drugi w miare dobry i zmienione dwa wahacze bo tez były już luzy.

 

Mam nadzieje ze to nie wróci.

 

Problem prawdopodobnie był taki ich grzały sie klocki i ten jeden zużyty nie odbijał no i doszło łożysko.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności