Skocz do zawartości
kowal77

kody błędów-problem z odpaleniem

Rekomendowane odpowiedzi

witam..mam takie błędy 01044,01176,17978 auto rano odpali na 3s ipotemmuszę kręcić pare razy i odpali .myślałem ,że paliwo się coła a tu te błęgy..pomocy co mam zrobić...dodam,że na ciepłym pali a błędu 01044 nie mozna wykasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01044 - Niewłaściwie zakodowany (uszkodz.) komputer/!!! -diagnozowany moduł sterujący

01176 - Kluczyk zapłonu (uszkodz. cewka? – kluczyk? nie właściwy lub nie dopasowany

17978 - Komputer sterujący elektroniką silnika zablokowany – (błędne kodowanie/zwarcie)

te błędy tylko w silniku ??

zrób autoscana i zapodaj resztę błędów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi mi to mechanik bo odstawiłem go niby na zapowietrzanie się układu...ale okazało się ,że wyskoczyły te błędy na imobilajzerze.Dziś ma podjechać do niego gość co robi w elektryce w seacie zobaczymy co ustalą,Bokje się,że komp albo imo będzie do wymiany i znowu kasa....-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytyczne błędu 01044

Nieprawidłowo zakodowany Komputer sterujący silnika.

 

Możliwe przyczyny usterki

- podłączony do magistrali danych BUS napędu komputer sterujący jest nieprawidłowo zakodowany:

- podłączony do magistrali danych BUS napędu komputer sterujący jest uszkodzony.

 

Możliwe objawy

Nieprawidłowe zachowanie się podczas jazdy (szarpanie przy przełączaniu biegów, uderzenia przy zmianie obciążenia). Brak regulacji dynamiki jazdy.

 

Sposób usunięcia usterki

- odczytać pamięć usterek wszystkich komputerów sterujących podłączonych do magistrali danych BUS napędu i w razie potrzeby usunąć usterki.

- sprawdzić kodowanie komputerów sterujących i w razie potrzeby wyregulować kodowanie

komputerów sterujących.

- w razie potrzeby wymienić komputer sterujący na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyskoczył im błąd 19456--błąd komunikacji z licznikiem zozbierają podszybie moze jakaś kostka śniedziała czy co

 

miał kto takie błędy i problemy z rannym odpalaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

już problem z odpalaniem po nocy rozwiązany....okazało się ,że to nieszczelna pompa wacum"tandem pompa" była przyczyną problemu...

teraz nówęcja za 600 zł w silniku i jes ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności