Skocz do zawartości
pawcio1987

Stuki w kolumnie kierowniczej!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczcie sobie w guglu jak wygląda przekładnia to będziecie wiedzieli gdzie jest śruba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z tego co słyszałem dokręcając tą śrubę polepszamy sobie na chwilę , a później przekładnia do naprawy , chyba że ktoś dokręcał i dłuższy czas ma dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepne się pod temat

mam taki nietypowy problem gdy auto postoi chwile to jest roznie czasami 2h czasami 5 albo całą noc przychodze odpalam przekręcam delikatnie kierownice i nastepuje małe stukniecie jakby delikatne przeskoczenie i pozniej juz tego nie ma, dopiero auto musi znowu chwile postać i sytuacja się powtarza, dodam że jest to nie zawsze np na 10 razy z 7 to występuje.

magiel jest po regeneracji sprawdzałem luz na tych krzyżakach na sztycy od kolumny nie wyczuwam żadnego, może to jest złudne odczucie ale wydaje mi się że to dzieje sie gdzieś na kolumnie.

ktos miał podobny problem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź krzyżak kolumny chwyć go ruszaj szybko kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź krzyżak kolumny chwyć go ruszaj szybko kierownicą

 

pisałem że krzyżaki na sztycy z kolumny sprawdzałem według mnie nie ma luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK

 

Dziś zostawiłem go na warsztacie. Łapiąc mocno kierownice i ruszając nią na boki wyczuwam luz lekki. Mają przeglądnąć jaka może być przyczyna.

 

Sprawa wyjaśniona. Winna była jedna ze śrub na mocowaniu kolumny kierowniczej, ale nie od góry ale od dołu. Koszt przysłowiowe "na flaszke". Wrażenia z jazdy pozbawionej dziwnych odczuć bezcenna .... :).

 

a mozesz napisac gdzie dokladnie ta sroba siedzi mam problem od 3 lat z tym nikt nie znalazl co gdzie sie dzieje a ja wlasnie podejzewam ze to wlasnie sroby mocujace maglownice czy tam kolumne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dolu, po stronie kierowcy jest sruba, wielokant 10mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności