Skocz do zawartości
mwlodarc

B6 1.8TSI 4400km - padła przepustnica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Żółta kontolka, o której pisałem w poniedziałek okazała się poważniejszą sprawą - podobnież nie działa poprawnie przepustnica i trzeba wymienić któryś z jej elementów. Część musi przyjechać z Niemiec, bo jej w centralnym magazynie nie ma.

I tutaj nieźle wkurzyłem się na VW: okazuje się, że jeśli popsuje się nowy samochód na gwarancji, a naprawa potrwa minimum tydzień, to nie przysługuje żaden zastępczy samochód :-(

Jeśli zostałby odholowany, to tak, VW assistance musiałby udostępnić mi coś do jeżdzenia, a tak: skoro sam dojechałem do serwisu, to nic mi się nie należy.

Jestem nieźle wkurzony na firmę, bo czegoś takiego nie spodziewałem się. Widać, że ta cała Gwarancja Mobilności na niewiele się przydaje - wszędzie są haczyki, pewnie gdybym zawołał lawetę, to stwierdziliby, że mogłem dojechać i było nieuzasadnione wezwanie...

Coś takiego jest nie do pomyślenia u zachodnich dystrybutorów i w tamtejszych serwisach. A wydawało mi się, że w VW będzie inaczej...

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile dobrze pamiętam, to wspominałeś, że jak dzwoniłeś do serwisu do powiedzieli Tobie, że masz wezwać lawete. Ja jednak bym nie ryzykował przy tak nowym i drogim samochodzie i wzywał zawsze lawete. Zresztą nie wiem napewno, ale w instrukcji jest wyrażnie napisane, jak się pojawi jakaś kontrolka co nalezy zrobić. Sprawdź w instrukcji czy nie jest napisane "Nie kontynuować jazdy" czy coś takiego przy tej ikonce co Tobie wyskoczyła. Jeżeli chodzi o samochód zastepczy to teoretycznie to zawsze jest to dobra wola dilera. Nie słyszałem o żadnej marce, gdzie w umowie gwarancyjnej było by napisane, że podczas jej trwania należy się auto zastępcze. Nawet za granicą, ale tak czy siak generalnie jest tam wyższa kultura i poziom. Może trzeba było odtsawić auto do innego dilera? Każdy może mieć inne podejscie i inny diler dał by Tobie fure. Swoją drogą przykro, że w nowym aucie masz juz jakś usterke, ale to tylko maszyna z milionów elemetów i miliona podwykonwaców i teroetyczne coś może się popsuć. Trzymam kciuki za naprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie ASO Zasada dzisiaj udostepnil mi golfika, wiec sie bardzo ciesze, bo jutro wyjezdzam na urlop. Co prawda jak naprawia passata, to bede musial sie przejechac i podmienic samochody, ale przynajmniej mam czym jezdzic :-)

 

A co do telefonow: w jednym mowili o lawecie, ale to pani z informacji i nie bardzo wiedziala chyba o co chodzi. A jak zadzwonilem, do innego, to powiedzieli, ze moge jezdzic... wiec jak widzisz: zalezy wszystko z kim rozmawiasz.

 

Ale najbardziej denerwuje mnie to VW assistance. Popatrz na to obiektywnie: samochod na gwaracji, z wazna Gwarancja Mobilnosci, itd, jest unieruchomiony w serwisie (seriws moze to potwierdzic), a VW Polska wypina sie: gdyby byl przyholowany, nawet spod bramy serwisu, to mialbys zastepczy samochod, a jak sam wjechales na serwis, to pocaluj nas w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, masz racje, jeżeli tak powiedzieli czy też dali do zrozumienia, to nie fair z ich strony. Tymbardziej, że masz pół roczny samochód za nie małe pieniądze. Ale widze, że wszystko dobrze się kończy. Golf to nie Passat wielkościowo, ale masz czym na urlop jechać. Udanego wyjazdu i szerokiej drogi :) a Passat jeszcze będzie śmigał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności